Quantcast
تیر ۴, ۱۳۹۸
June 25, 2019
Curve-OLED1

ال جی اعلام کرد که تلویزیون OLED منحنی شکل این شرکت موفق به دریافت گواهینامه صرفه جویی در مصرف انرژی گردیده و از سوی دیگر توانسته در سه بخش جداگانه طراحی، گواهینامه موسسه Intertek و کمیسیون ارزیابی زیست محیطی محصولات و تجهیزات در اروپا (EPEAT) را کسب نماید.

به گفته مدیران ارشد ال جی، امروزه در تعریف نوآوری اثرات هرچه کمتر یک محصول بر محیط زیست و طبیعت به اندازه پیشرفت های تکنولوژیک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جدیدتریت تلویزیون OLED ال جی اثباتی بر تعهدات شرکت جهت طراحی و ساخت محصولی با بیشترین بازدهی انرژی و با حفظ تمامی مزایا و قابلیت ها می باشد.

برای بدست آوردن نشان برگ سبز (Green Leaf Mark) از موسسه Intertek، یک محصول می بایست از تمامی استانداردهای تولید و عملکرد برخوردار باشد. علاوه بر بکارگیری یک باتری استاندارد و سازگار با محیط زیست، Intertek نیز به بررسی تکنولوژی ها و روش های مورد استفاده در طول فرآیند تولید می پردازد. مهر تایید Intertek، یکی از معتبرترین سازمان های ارزیابی و صدور گواهینامه، تضمینی بر کیفیت و عملکرد محصول به شمار می آید.

همچنین تلویزیون OLED منحنی ال جی موفق به دریافت نشان EU Eco از کمیسیون ارزیابی اروپا شده است. این گواهینامه معتبر بیانگر عدم تاثیر منفی یک محصول بر محیط زیست می باشد. علاوه بر نشان ارزشمند دوستدار محیط زیست، نسل آینده تلویزیون های ال جی جزئی از لیست EPEAT برای محصولاتی با طراحی و ساخت معتبر می باشد. EPEAT یک سازمان غیرانتفاعی است که لیست محصولات الکترونیک سبز را در جهان، به نفع مصرف کننده و تولید کننده منتشر می کند. برای حضور در این لیست لازم است معیارهای زیست محیطی محصول کمتر از ۲۴ نباشد. این تعداد شامل، میزان بازدهی انرژی، قابلیت بازیافت، بسته بندی، طول عمر محصول و حداقل استفاده از مواد مضر می باشد.

ایده بزرگ ارتقا تلویزیون OLED منحنی ال جی به عنوان محصول طراحی شده دوستدار محیط زیست، نقش بزرگی را در مراحل دریافت این گواهینامه ایفا کرد. بدنه این تلویزیون از فیبر کربن فشرده (CFRP) بوده و همچنین مواد پایداری که منجر به قطر بسیار باریک ۴٫۳ میلیمتر و وزن سبک ۱۷ کیلوگرم دستگاه گردیده است، در نسل آتی نمایشگرهای ال جی به چشم می خورد. به لطف تکنولوژی هوشمند صرفه جویی در مصرف انرژی ال جی، این OLED منحنی تا ۶۷ درصد مصرف انرژی را در مقایسه با تلویزیون های متداول مجهز به پنل های تخت، کاهش می دهد.

2 دیدگاه در “تلویزیون OLED منحنی ال جی دوستدار محیط زیست در جهان

  1. بنام خدا
    با سلام
    مهمترین دلیل کاهش مصرف برق در تلوزیونهای ال ای ال جی اضافه شدن پیکسل سفید به پیکسلهای آبی ، سبز و قرمز بوده است در تلوزیون رقبا ربرای تولید رنگ یا به عبارت بهتر نور سفید فشار زیادی بر پیکسل های آبی وارد می آید که همراه با افزایش مصرف برق و کم شدن عمر پنل همراه است برخی گمانه زنیها حاکی از آن است ال جی برای تولید نور سفید خالص از تلفیق دیود در کنار تحریک فسفر استفاده و امکان ایجاد نور سفید درخشان خالص در سایه تلفیق این دو فن آوری محقق شده به هر حال سال گذشته تلوزیون ال جی مدل LM67xx به عنوان کم مصرف ترین تلوزیون در میان تلوزیونهای همتراز ( یا بهتر بگوئیم هم سایز ) در اتحادیه اروپا شد این مدل در ایران با نام LM67100 عرضه شد با توجه به اینکه مدلهای LM66100 و LM 64100
    از نظر پلت فرم و مشخصات فنی دقیقا با مدل مذکور مشابه اما از نظر رنگ قاب و پایه و برخی از تجهیزات موجود در کارتن که شامل عینک بازی دو طرفه و کنترل جادوئی می باشد با مدل LM67100 متفاوت هستند علت اینکه چر این گواهینامه فقط به یک مدل تعلق گرفته مشخص نیست و نکته آخر اینکه سنسور نوری تعبیه شده فقط در زمان قرار گرفتن تنظیمات تلوزیون بر روی سنسور هوشمند ( و نه در شرایط تنظیم بر روی حالت استاندارد ، شفاف و.. ) و در حالت نمایش دو بعدی فعال و علاوه بر صرقفه جوئی در مصرف برق و افزایش طول عمر پنل تلوزیون مستقیما بر سلامت چشمان بیننده نیز تاثیر گذار می باشد امیدواریم همانگونه که ال جی در ارائه اولین تلوزیون سایز بزرگ اولترا اچ دی در ایران پیشگام بود اولین تلوزیون با فن آوری OLED نیز توسط این شرکت در آینده نزدیک در ایران عرضه گردد البته منظور مدل ۵۵ اینچی صفحه تخت آن می باشد که فروش تجاری آن در بسیاری از کشورها آغاز شده است
    موفق باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو