Quantcast
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸
June 17, 2019
Flexible-Rollable-OLED_01

شرکت LG Display، مبتکر پیشگام جهانی در فناوری نمایشگر، اعلام کرد که یک پنل ۱۸ اینچ OLED منعطف تولید کرده است که لوله می‌شود. علاوه بر این، پنل ۱۸ اینچ OLED فرانمایی را نیز ساخته است. با این پنل‌های جدید، LG Display نشان می‌دهد که از فناوری‌های اساسی و لازم را برای پیشگام شدن در بازار نمایشگرهای فرانما و منعطف دارد.

پنل OLED منعطف وضوحی با کیفیت بالای ۸۱۰×۱۲۰۰ پیکسل با تقریباً یک میلیون مگاپیکسل دارد. شعاع انحنای پنل ۳۰R است. پنل نام‌برده می‌تواند تا شعاع ۳ سانتی‌متر، بدون تأثیر بر عملکرد نمایشگر، لوله شود. این امر ثابت می‌کند که LG Display می‌تواند تلویزیون‌های لول‌شدنی بالاتر از ۶۰ اینچ را برای آینده بازار به ارمغان آورد.

شرکت LG Display برای کسب بیشترین شعاع انحنا از فیلم مولکولی پلی‌مید بر پایه مواد به عنوان قاب پشت پنل منعطف به جای پلاستیک‌های معمولی استفاده می‌کند. فیلم پلی‌مید به کاهش قطر پنل برای بهبود بیشتر انعطاف کمک می‌کند.

پنل OLED فرانما ۳۰ درصد پراکنش (میزان عبور) را بیشتر می‌کند که سابقاً با استفاده از فناوری طراحی پیکسل فرانمای این شرکت به دست می‌آمد. شرکت LG Display تار بودن پنل را تا ۲ درصد کاهش داده است. این تیره و مات بودن به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدار و قطعات فیلم ایجاد می‌شد. با این پیشرفت چشمگیر، این شرکت می‌تواند سطح فناوری نمایشگر فرانما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. در نظر داشته باشید که میزان عبور پنل‌های LCD فرانمای کنونی تقریباً ۱۰ درصد است. بنابراین، این پنل جدید میزان پراکنش را فوق‌العاده بهبود بخشیده است.

این-بیونگ کانگ، معاون و مدیر بخش تحقیق و توسعه در LG Display، گفت: «شرکت LG Display در بازار OLED پیشگام است و هم اکنون در فناوری OLED نسل بعدی صدرنشین است. ما اطمینان داریم که تا سال ۲۰۱۷، پنل OLED فرانما وUltra HD  منعطف بالای ۶۰ اینچ تولید می‌کنیم که میزان شفافیت یا پراکنش آن بالای ۴۰ درصد و شعاع انحنای آن ۱۰۰R باشد تا در بازار آینده نمایشگر پیشگام باشیم.»

1 دیدگاه در “معرفی پنل‌های 18 اینچ منعطف و فرانمای OLED شرکت LG Display

  1. سلام .. خسته نباشید یه سوال داشتم جشنواره تابستانه ی ال جی کی شروع میشه ؟ یادم میاد ۱۰ یا ۱۵ درصد برای کالا های اساسی تخفیف داشت مثلا ۶۰۰ تا ۷۰۰ واسه ساید و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو