Quantcast
فروردین ۲۴, ۱۴۰۰
April 13, 2021
medium02

دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی، سیستم‌های کوچک و قابل حملی هستند که به فیلترهای تصفیه‌کننده هوا مثل فیلترهای هپا(HEPA) ، فیلترهای کربن فعال، آیونایزر، اشعه ماورای بنفش و فیلترهای فتوکاتالیست Tio2 مجهز هستند. این دستگاه ها با حذف آلاینده‌های متداول در هوای منازل و ساختمان‌ها، هوا را پاکیزه و مطبوع می‌کنند.

کارشناسان استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی ال‌جی را در موارد زیر توصیه می‌کنند:

۱اتاق نوزادان، کودکان، زنان باردار و سالمندان

این گروه بیش از سایرین در معرض آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا قرار دارند. آلودگی هوا می‌تواند سطح سلامتی این دسته از افراد را پایین آورده و زمینه ابتلا به بیماری‌های مختلف را در آنها افزایش دهد. دستگاه تصفیه هوا می‌تواند از این آسیب‌ها جلوگیری کند.

 ۲اتاق مبتلایان به آسم و آلرژی، مبتلایان به بیماری‌های خاص (هموفیلی، بیماران کلیوی، تالاسمی، ام اس، سل، و حتی هپاتیت و ایدز)، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها و مطب پزشکان

به طور کلی هوای آلوده می‌تواند روند التیام و بهبودی بیماران مختلف را دچار اخلال کرده و حتی بیماری‌های مختلف را تشدید کند. آلودگی هوا سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده و شرایط عمومی بدن را برای پیشرفت بیماری آماده می‌کند. تصفیه کردن هوا می‌تواند کمک شایانی به این بیماران برای جلوگیری از پیشرفت بیماری کند و حتی در بهبود بیماری مؤثر باشد.

 ۳اتاق آسیب‌دیدگان سوانح سوختگی و آتش‌سوزی

کسانی که دچار سوختگی شده‌اند هر لحظه در معرض خطر عفونی شدن زخم‌ها و جراحات خود هستند. تمیز نگه داشتن هوای اطراف می‌تواند از ایجاد عفونت جلوگیری کند. یک دستگاه تصفیه هوای خانگی ال‌جی این وظیفه را به خوبی انجام خواهد داد.

 ۴ساختمان‌هایی که در نزدیکی اماکن پرترافیک و آلوده قراردارند (مرکز شهر، حاشیه بزرگراه‌ها، مناطق صنعتی، ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها)

ناگفته پیداست که هوای داخل این ساختمان‌ها به دلیل موقعیت مکانی که دارند، به مراتب آلوده‌تر از هوای دیگر مناطق است.

 ۵سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها

مصرف لوازم آرایشی، اسپری‌ها ، رنگ‌های شیمیایی و مواد دکلره و غیره در یک خانه معمولی نیز می‌تواند خطرناک باشد چه برسد به سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها که میزان مصرف این مواد شیمیایی بسیار بالاست. چه افرادی که در این مراکز کار می‌کنند و چه کسانی که در آن رفت و آمد دارند همگی در معرض خطرات جدی هستند و دستگاه تصفیه هوا یک نیاز ضروری برای این اماکن است.

 ۶باشگاه های ورزشی

معمولا هوای باشگاه‌های ورزشی به دلیل فعالیت‌های شدید ورزشی، ناسالم و نامطبوع است. یک سیستم تصفیه کننده هوای ال‌جی می‌تواند هوای این اماکن را پاکیزه و مطبوع کند و در نتیجه باعث اثربخشی بیشتر فعالیت‌های ورزشی شود.

 ۷مراکز اقامتی و تفریحی (هتل‌ها ، خوابگاه‌ها ، مهمانسراها)

هوای پاکیزه می‌تواند به عنوان یک مزیت رقابتی برای این اماکن مطرح شود. اقامت‌کنندگان به دنبال آرامش و استراحت هستند و هوای تصفیه شده به آنها کمک می‌کند.

 ۸مراکز آموزشی و علمی (مهد کودک‌ها، مدارس، کتابخانه‌ها، سینماها، آموزشگاه‌ها)

هوای این مراکز به دلیل رفت و آمد زیاد جمعیت با کمبود اکسیژن همراه است. از طرفی حضور تعداد زیادی از افراد، کودکان و دانشجویان در این مراکز احتمال انتقال بیماری‌های فصلی مختلف مثل سرماخوردگی را از شخصی به اشخاص دیگر بیشتر می‌کند. همچنین راندمان ذهنی افراد در هوای بسته و نسبتا آلوده این مراکز کمتر است. دستگاه های تصفیه هوی ال‌جی می‌توانند با پاکیزه و مطبوع کردن هوای این مراکز، روند یادگیری و آموزش را بهبود دهند.

۹موزه‌ها و آرشیوها

گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، بخار آب و تنفس مداوم بازدیدکنندگان  آسیب جدی به اشیاء عتیقه و قدیمی می‌زنند و عمر آنها را کاهش می‌دهند. تابلوهای نقاشی، اشیاء قدیمی و غیره میراث گرانبهایی هستند که باید از هرگونه آسیب در امان باشند. با تصفیه کردن هوای این اماکن می‌توان عمر این اشیاء را بیشتر کرد.

 ۱۰مراکز لیتوگرافی، چاپخانه‌ها و مؤسسه‌های کپی و تکثیر

افرادی که در این اماکن کار می‌کنند با مواد شیمیایی و سمی سروکار دارند. تحقیقات نشان می‌دهد تنفس مواد شیمیایی که در صنایع چاپ و کپی مورد استفاده قرار می‌گیرد احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. از طرفی تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده از صنعت چاپ و کپی بسیار حساس به گرد و غبار و آلاینده‌های معلق در هوا هستند. اینها از دلایلی است که نشان می‌دهد دستگاه تصفیه هوی ال‌جی یک نیاز ضروری برای این مراکز است.

۱۱رستوران‌ها و کافی‌شاپ ها، مساجد، حسینیه‌ها

هرجا که جمعیت زیادی در یک فضای نسبتا کوچک تجمع می‌کنند، اکسیژن به سرعت مصرف و به جای آن دی‌اکسید کربن و بخار آب وارد هوا می‌شود. از طرفی بیماری‌های واگیردار فصلی نظیر آنفولانزا و حتی بیماری‌های خطرناکتر نیز به راحتی در این اماکن از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شوند.

به نظر شما، همین دلایل برای قراردادن یک دستگاه تصفیه هوا در این اماکن کافی نیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو

ankara idare avukatı
yasadışı bahis haberleri