Quantcast
اسفند ۵, ۱۳۹۸
February 24, 2020
chevy_bolt

آژانس حفاظت از محیط زیست امریکا گزارش داد که خودروی برقی شورلت بولت قادر است حدود ۳۸۳ کیلومتر را بپیماید.

این خبر هیجان‌انگیزی نمایانگر این است که جنرال موتورز اولین سازنده‌ خودرویی است که بیش از ۳۲۰ کیلومتر حرکت می‌کند. علاوه بر این، اولین خودروی برقی ارزان‌قیمتی (از ۳۷۵۰۰ دلار) است که در بین خودروهای برقی بیش از ۳۲۰ کیلومتر را می‌پیماید.

با اینکه میزان مسافتی که شورلت بولت می‌پیماید بسیار چشمگیر است اما این خودرو فناوری‌های مبتکرانه دیگری نیز دارد:

  • صفحه‌نمایش سرگرمی و اطلاع‌رسانی با سخت‌افزار و نرم‌افزار ساخت ال‌جی و قابلیت سفارشی شدن
  • دید محیطی (به خودرو دید چشم پرنده را می‌دهد)
  • دید دوربین پشت (نقاط کور را در زمان دنده عقب برطرف می‌کند)
  • اشتراک‌گذاری اطلاعات از طریق شبکه ۴G
  • قابلیت اتصال به Apple Carplay یا Android Auto.

ممکن است این خودرو مانند تسلا مدل ۳ که در آینده عرضه می‌شود شیک نباشد اما هدف از تولید بولت استفاده روزمره از خودرویی با فرمت دوگانه‌سوز است که حداکثر کاربردپذیری را دارد. با اینکه همین امکانات نام‌برده باعث شد شورلت و جنرال موتورز مورد تحسین شگفت‌انگیز و پرهیاهویی قرار بگیرند اما خوب است در اینجا نام یک قهرمان متواضع و سربه‌زیر را هم بیاوریم: LG Chem.

bolt-ev-interior-1

شرکت LG Chem در ۵ سال گذشته با جنرال موتورز همکاری نزدیک داشته و اولین کاربرد مهم باتری خودروی برقی برای نسل اول خودروی شورلت بولت (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵) بوده است. این باتری با طراحی مبتکرانه امکان می‌داد تا دمای هر سلول با سیستم مبرد مایع محافظت شود. این سیستم مدیریت دما (TMS) از قابلیت اطمینان و دوام باتری شورلت بولت جدایی‌ناپذیر بود و بسیاری از مالکان این خودرو از آن به خوبی بهره‌مند شدند زیرا هیچ خبری از افت کیفیت سلول، کاهش ظرفیت یا مسافت طی شده گزارش نشده است. یکی از مشتریان توانسته ۳۰۰ هزار کیلومتر را با خودروی شورلت بولت برقی ۲۰۱۲ خود طی کند  (خیلی بیشتر از ۱۰۰ هزار کیلومتری که خودروهای برقی متداول می‌پیمایند)؛ بدون اینکه اثری از افت کیفیت باتری یا کاهش ظرفیت را شاهد باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو