Quantcast
خرداد ۲, ۱۳۹۷
May 23, 2018
photo_2017-03-11_07-19-11-e1489209770151

در روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۵ در طی مراسمی باشکوه در خانه همایش واقع در خیابان فرشته، ۵ گروه از ۱۰ گروه برتر با طرح‌های منتخب در پروژه LG Challenger به عنوان فینالیست‌های نهایی برای اعزام به کشورهای مختلف معرفی شدند.

شرکت ال‌جی در راستای حمایت از دانشجویان و تشویق آنها به مطالعه عمیق در مورد موضوعاتی که تمایل به یادگیری دارند و نیز ایجاد فضا و بستر مناسب برای رقابت فرصتی فراهم کرده است تا سفرهای تحقیقاتی به کلیه کشورهای مختلف، برای دانشجویان ایرانی برنامه ریزی شود.

نام این پروژه LG Global challenger است؛ اولین و جدیدترین برنامه سفر تحقیقاتی به خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول‌اند. این سفر تحقیقاتی برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ در کره جنوبی پایه‌ریزی شد و به عنوان محبوب‌ترین برنامه عمده و اردوی سفر به خارج از کشور در میان دانشجویان دانشگاه‌های کره، با نرخ رقابت ۱ به ۲۱ شناخته شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت. دانشجویان در این پروژه می‌توانند آزادانه موضوع سفر و کشور مورد علاقه خود را انتخاب و موقعیت‌های بی‌نظیری را تجربه کنند.

photo_2017-03-11_07-17-15-e1489209552720

برای این سفر تحقیقاتی ۶ موضوع در زمینه‌های علوم طبیعی، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی و فرهنگ و هنر برای انتخاب وجود دارد و شرکت ال‌جی در ایران نیز از ۲۰ شهریور تا ۱۰ دی ماه سال ۱۳۹۵ با انتشار فراخوانی از دانشجویان فعال و علاقه‌مند دعوت به حضور در این رقابت کرد؛ دعوتی که با استقبال فوق‌العاده دانشجویان همراه بود و در میان خیل عظیم طرح‌های تحقیقاتی ارسالی از جانب دانشجویان کوشا و فعال ایرانی، ۴۳۶ طرح در پروژه با موفقیت ثبت شده‌اند.

جالب اینکه. خانم‌ها نیز با کسب ۳۴ درصد از پروژه‌ها نیز تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین طرح‌های تحقیقاتی انجام دادند.

پس از بررسی‌های دقیق اساتید دانشگاه‌های معتبر ایران، ۳۰ گروه برای مصاحبه و توضیح طرح توجیهی خود طی دو روز به هتل اسپیناس پالاس تهران دعوت شدند. بعد از صحبت‌های فراوان و در نظر گرفتن تمام جوانب طرح‌های مختلف، در نهایت هیئت داوران توانستند ۱۰ گروه را انتخاب کنند.

در روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۵ در طی مراسمی باشکوه در خانه همایش واقع در خیابان فرشته، ۵ گروه از آن‌ها به عنوان فینالیست‌های نهایی برای اعزام به کشورهای مختلف معرفی شدند. گروه دنگ شو نیز جهت استقبال از سال نو و جشن پایان سال در مقابل خبرنگاران، دانشجویان شرکت‌کننده، هیئت داوران و مدیران شرکت‌های ال‌جی و گلدیران هنرنمایی کردند.

آموزش دانشجویان؛ چلنجرهای ایران

افراد انتخاب شده نهایی ۵ گروه (که نام آنها در ذیل آمده است) طی مدت ۲ روز در دفتر ال‌جی تهران توسط بخش منابع انسانی آموزش داده می‌شوند. افراد در مورد چشم انداز ال‌جی، رویکرد جهانی ال‌جی، کار گروهی آموزش می‌بینند تا به یک LG Global Challenger واقعی تبدیل شوند. هر گروه شرکت‌کننده به صورت مستقل در اوایل تابستان از سازمان‌های دولتی، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای علمی تراز اول جهان که قبلاً در طرح مشخص شده‌اند بازدید کرده و این زمان را صرف تحقیقات در کشور انتخابی می‌کنند. تیم برتر بعد از انجام سفرهای تحقیقاتی مبلغ ۱۲ هزار دلار به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد و همچنین فرصت یک دوره کارآموزی در شرکت ال‌جی الکترونیکس را خواهد داشت.

معرفی ۵ تیم برگزیده در پروژه LG Global Challenger

گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع حفاظ ایمنی مترو به مقصد کره جنوبی
گروه دانشگاه علم و صنعت با موضوع بازیافت تایرها برای استفاده در صنعت راه آهن به مقصد اسپانیا
گروه دانشگاه هنر تهران با موضوع کام‌جویی در آموزش به مقصد فنلاند
گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع روش‌های متنوع تفکیک از مبدأ در مؤسسات تجاری کشورهای توسعه‌یافته به مقصد بلژیک
گروه دانشگاه تهران با موضوع Design for Community Well-being Through Cultural Emotions به مقصد ایتالیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو