Quantcast
مرداد ۲۹, ۱۳۹۸
August 20, 2019
9387-e1508387069827

مقایسه فناوری پنل QLED با OLED ال‌جی درست نیست​.

شرکت LG Display مقایسه فناوری پنل QLED یا کوانتوم دات سامسونگ با OLED  ال‌جی را رد کرد و نادرست خواند.

در نمایشگاه CES، سامسونگ از تلویزیون‌های QLED خود پرده برداشت و رسانه‌ها این فناوری را با فناوری OLED ال‌جی که فناوری دیودهای ارگانیک ساطع‌کننده نور هستند در تقابل دانستند.

به گفته ال‌جی، فناوری QLED هنوز هم فناوری تلویزیون LCD (نمایشگر کریستال مایع) است و مقایسه این دو فناوری بی‌مورد است.

3_106-e1483782801367

تنها تفاوت فناوری در محصول جدید سامسونگ نسبت به محصولات قبل در میزان روشنایی است. در فناوری کوانتوم دات یا نقطه کوانتوم، روشنایی می‌تواند بر طبق میزان نوردهی پشت تغییر کند. درست است که سامسونگ راندمان و کارایی کوانتوم دات را بهتر کرده اما این تنها بخش کوچکی را در بر می‌گیرد و هنوز هم پنل همان پنل LCD است.

نایب رئیس شرکت LG Display، گفت: «نیازی به مقایسه QLED نیست زیرا از خودش نور نمی‌دهد. اما در OLED پیکسل‌ها از خودشان نور می‌دهند. بنابراین، QLED و OLED دو نمایشگر کاملاً متفاوت هستند.»

شرکت LG Display امسال کسب‌وکار OLED پلاستیکی بزرگ، کوچک و متوسط را به جدیت گسترش می‌دهد. این شرکت تصمیم دارد بازار نمایشگر جهانی را با تقویت استراتژی LCD ممتاز و پیشرفته پیشگام کند.

1 دیدگاه در “جدال نابرابر: فناوری OLED ال‌جی بر پایه LED با فناوری QLED بر پایه LCD

  1. فناوری ال سی دی دو مرحله تغییذ را پشت سر گذاشته تبدیل نور پس زمینه از ccfl یا فناوری مشابه لامپ های مهتابی به نئر پس زمینه LED و در مرحله نهایی قرار گرفتن یک صفحه بسیار نازک از پودر شیشه که بوسیله ال ای دی حاشیه ای نوردهی و باز تابش نور بیشتری نسبت به صفحات پلاستیک سفید مرسوم در تلوزیونهای ال سی دی با نور پس زمینه ال ای دی کرسوم دارد بخاطر ریز بودن قطعات شیشه کریستالی به این صفخات در اصطلاح کوانتمی گفته میشود مزیت آن هم نسبت به تلوزیونهای موجود کاهش قطر و وزن تلوزیون تا سی درصد و چون از همان فناوری قبلی استفاده می کند قیمت ارزانتر نسبت به تلوزیونهای OLED می باشد به همین لحاظ ال جی هم همزمان با توسعه فناوری OLED در حصوص عرضه تلوزیونهای کوانتمی نیز به بازار به لحاظ قیکت بسیار ارزان آن اقدام نموده اما چرا فناوری OLED تقزیبا در انحصار ال جی باقی ماند دو دلیل عمده این موضوع را در سرمایه گذاری اولیه سنگین قیمت بالای مواد اولیه و در نهایت عدم امکان رقابت سایرین بعلت فناوری انحصاری ال جی در خصوص استفاده از پیکسلهای فرعی سفید در محصول تهایی برای افزایش طول عمر پنل بخصوص پیکسلهای ابی دانست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو