Quantcast
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
May 19, 2019
sj9_soundbar-local-banner3

تلویزیون‌های مسطح یا منحنی باریک و باریک‌تر می‌شوند؛ صدایی که از آنها منتشر می‌شود نیز به همین صورت. اما می‌توان با یک ساندبار  یا بلندگوی خطی صدا را سریع و راحت بهبود بخشید.

وقتی که سیستم صدای فراگیر ۵٫۱ کانال در دسترس نیست، یک ساندبار ساده‌ترین راهکار برای افزودن کیفیت و بلندی صدای تلویزیون شماست. با یک ردیف بلندگو در یک جعبه باریک مستطیل‌شکل، جلوه‌های صوتی فراگیر تولید شده و نصب آسان، شما می‌توانید از قطعات موسیقی خود با بیشترین میزان صدا و هیجان‌انگیزترین نوع آن همراه با کیفیت تصویر چشمگیر تلویزیون خود لذت ببرید.

ساندبارها در اشکال و اندازه‌های مختلف و قابلیت‌های گوناگونی عرضه می‌شوند اما انتخاب ساندبار مناسب و خرید آن می‌تواند آسان باشد؛ البته در صورتی که بدانید به دنبال چه چیزی می‌گردید:

دو نوع ساندبار

ساندبارها در دو شکل عرضه می‌شوند: ساده و تکی، یا همراه با ساب‌ووفر بی‌سیم. حالا کدام را انتخاب می‌کنید؟ از یک طرف، یک نوار مستطیل باریکی دارید که خیلی راحت همه اجزا را در یک واحد جای داده است و نیازی به سیستم‌های حجیم و شلوغ نیست. هیچ دستگاه اضافی وجود ندارد؛ تنها یک فرمت نصب کن و پخش کن. از این راحت‌تر نمی‌شود.

 از طرف دیگر، نوع دیگری از ساندبار که ساب‌ووفر جانبی دارد به دستگاه اصلی امکان می‌دهد که باریک‌تر و ظریف‌تر باشد و درست جلوی تلویزیون شما قرار گیرد. ظاهرش که زیباست. و از آنجا که ساب‌ به صورت بی‌سیم متصل می‌شود، شما لازم نیست نگران در هم ریختگی سیم‌ها یا گذاشتن آن نزدیک ساندبار باشید. آن را می‌توانید در هر گوشه‌ای از خانه جای دهید.

07_Wireless_Subwoofer_LAS550H

مکان ساندبار

کجا می‌خواهید ساندبار خود را بگذارید؟ ایده‌آل این است که ساندبار را جلوی تلویزیون یا زیر آن بگذارید. مثل بلندگوی مرکزی در سیستم صدای فراگیر با آن رفتار کنید. شما می‌خواهید دیالوگ‌ها و اکشن‌های صفحه طوری به نظر برسد که انگار از خود تلویزیون بیرون می‌آید. پس بهتر است زیر تلویزیون یا کنار آن باشد. اگر فضا را لازم دارید، می‌توانید ساندبار را در طبقه زیرین میز تلویزیون خود بگذارید اما خیلی دور نباشد زیرا این طور به نظر می‌رسد که صدا و تصویر همخوانی ندارد و صدا از جای دیگری پخش می‌شود.

ایستاده یا دیواری

اندازه همیشه مهم است. اگر تلویزیون شما روی پایه است، اطمینان حاصل کنید که ساندبار خیلی حجیم یا مرتفع نباشد که نیمی از صفحه را بپوشاند. اگر خیلی بزرگ است ممکن است جلوه زیبایی در جلوی تلویزیون شما نداشته باشد.

اما اگر تلویزیون روی دیوار نصب باشد چطور؟ نترسید. بیشتر ساندبارها را می‌توان روی دیوار نصب کرد. بارهای باریک زیر تلویزیون باریک زیباتر به نظر می‌رسند. بنابراین، علاوه بر جنبه کاربردی بودن و امکانات، زیبایی‌شناختی را هم مد نظر داشته باشید.

ir_sub_he_hero_016

اتصالات

اتصالاتی که شما استفاده می‌کنید تا ساندبار را به تلویزیون متصل کنید مهم هستند زیرا همیشه ساندبارها پر از تجهیزات و قطعات برای ورودی‌های معمول نیستند. مثلاً همه آنها کابل HDMI ندارند. اما این عامل عقب نشینی و انصراف از خرید نیست زیرا انواع اپتیکال‌های دیجیتال تا آنالوگ وجود دارد. اگر ساندبار شما ورودی HDMI دارد اطمینان حاصل کنید که ARC یا Audio Return Channel را پشتیبانی می‌کند تا صدا را از تلویزیون شما بگیرد.

امکانات دیگر

ساندبارها پر از امکانات و قابلیت‌های افزوده هستند. بهتر است قبل از هر چیز آنها تست کنید. مثلاً آیا بلوتوث دارد؟ اگر دارد، شما می‌توانید ساندبار را به یک سیستم موسیقی مبدل کرده و قطعات موسیقی ذخیره‌شده در گوشی هوشمند یا تبلت خود را به صورت بی‌سیم پخش کنید.

08_Update_Manager_LAS550H

ورودی‌های دیگری مانند پورت ۳٫۵ میلی‌متری یا یواس‌بی برای شارژ نیز همیشه مورد استقبال کاربران هستند.

بهتر است همه جلوه‌های صدای فراگیر را یا حالت‌های صدا را امتحان کنید. ممکن است سبک خاصی را به دیگر سبک‌ها ترجیح دهید و بتوانید ساندبار مناسب را بر حسب آن انتخاب کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو