Quantcast
تیر ۲۹, ۱۳۹۸
July 20, 2019
d9302470-96d5-42f3-945b-70a19579e2f9

برای خرید یک کولرگازی مناسب، باید به نکات مختلفی توجه کرد. برخی از آن ها را می توانید در ادامه بخوانید و برخی دیگر را حتماً فروشنده به شما خواهد گفت. تنها می‌ماند حساسیت شما نسبت به نکات مهم که مسئله‌ای شخصی است و اگر کسی به توصیه‌ها توجه نکند، تقصیر با خود اوست.

و اما نکات مهم :

۱ –بدون پیش داوری به بازار بروید. همچنین پیش از آنکه یک مارک خاص را انتخاب کنید و یا بدون هیچ انتخابی به بازار بروید، در مورد ویژگی ها و مشخصات فنی انواع کولرگازی اطلاعاتی کسب  کنید. اگر بدون آگاهی کافی راهی بازار شوید تنها سردرگمی نصیبتان می‌شود. پس اولین کاری که باید کرد، کسب اطلاعات است.

۲ – به خاطر داشته باشید که سخن دوستان و فامیل و آشنایان و یا حتی شایعات، شاید در مورد کیفیت غذای یک رستوران مرجع خوبی باشد، اما قطعاً نمی‌توان به این گونه سخنان، درباره کولرگازی اطمینان کرد. توجه داشته باشید که شما قرار است پول زیادی خرج کنید. پس لازم است اطلاعات لازم را از مرجع مطمئن کسب کنید.

۳ – اطلاعاتی که باید درباره یک کولرگازی داشته باشید عبارتند از: پنل (در کولرهای اسپلیت) توان گرمایش و سرمایش هر پنل، نوع کمپرسور، برق مصرفی برحسب آمپر، توان مصرفی کل بر حسب وات و ابعاد کولرگازی. بدانید سایت اینترنتی هر مارک اطلاعات خوبی به شما می‌دهد.

۴ – توجه داشته باشید که همیشه انتخاب یک مارک مشهور همه چیز نیست. همچنین پرداخت پول زیاد هم ملاک نیست. مهم این است که جنس خوبی بخرید.

9bad95d6-9742-4674-8e21-3492471eb88d

۵ – در انتخاب نوع و قدرت یک کولرگازی ابعاد اتاق شما بسیار مهم است. گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولرگازی با قدرت بالایی خریداری می‌کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن را در حالت کم قرار دهید و یا از شدت سرمایش اذیت شوید. در آن هنگام شما پول خود را دور ریخته‌اید.

۶ – توجه داشته باشید که کولرگازی دیواری یک دستگاه خارجی هم دارند. پس به هنگام خرید این نوع کولرگازی به جایی که دستگاه خارجی باید قرار گیرد و نحوه ارتباط آن با دستگاه داخلی هم توجه کنید.

۷ – نکته مهم در کولرگازی ظرفیت سرمایشی آنهاست. ساده‌ترین کار برای دانستن این نکته و هماهنگ کردن آن با ابعاد اتاق، یک تماس تلفنی با شرکت سازنده و یا فروشنده کولرگازی است. کارشناس این شرکتها شما را راهنمایی می‌کنند.

۸ – موتور برخی از کولرگازی‌ها برای مناطق جغرافیایی خاص ساخته شده‌اند. مثلاً، برخی از آنها ویژه مناطق گرم و مرطوب هستند که قیمت بالاتری دارند. اگر شما در جایی مثل تهران زندگی می‌کنید نیازی به این گونه کولرگازی ندارید. پس قبل از خرید نوع استفاده را تعیین کنید تا دچار ضرر نشوید.

5c95b7eb-0913-42f5-8913-bb9ab96a03af

۱۰ – حالا نوبت خریداری کولرگازی است. کوتاه‌ترین ، بهترین و معمول‌ترین روش خرید کولرگازی پس از مشاوره و جمع آوری اطلاعات و تصمیم‌گیری نهایی به صورت تلفنی است. فقط کافی است اطلاعات لازم، شامل متراژ محل، تعداد پنجره، ساعات استفاده از کولرگازی، تعداد نفرات ساکن در محیط و غیره را به کارشناسان فروش اعلام کنید. بقیه کارها به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

۱۱ – چه به بازار بروید و چه تلفنی جنس مورد نظر را تهیه کنید، حتماً باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. بدانید که امضاء کردن فرم تحویل کولر گازی پس از نصب، یعنی تأیید صحت نصب و سلامت کولر گازی. پس هرکاری لازم است تا پیش از امضاء برگه، انجام دهید.

۱۲ – کولر گازی‌هایی که به صورت قاچاق وارد شده‌اند، سریال ساخت دستگاه با تیغ از روی کارتون بریده شده و یا مخدوش است و فاقد گارانتی هستند. البته کمی ارزان‌تر هستند ولی خرید آن‌ها یعنی ریختن پول در جوی آب! پس کولر بدون ضمانت‌نامه نخرید.

۱۳ – متأسفانه، در ایران داشتن ضمانت‌نامه برای کالا اجباری نیست و فقط مزیت یک کالا محسوب می‌شود. این مسئله باعث می‌شود گاهی مندرجات بعضی از ضمانت‌نامه‌ها آن قدر دو پهلو و گنگ باشد که مصرف‌کننده به کمترین حقوق خود برسد. پس، اطلاع از مندرجات ضمانت‌نامه شرکت‌ها از ضررهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

۱۴ – قیمت کولر گازی اعلام شده از سوی شرکت‌های داخلی یا خارجی، به قیمت درب کارخانه، عمده فروش و مصرف‌کننده تقسیم می‌شود. همچنین، در فصول مختلف سال قیمت‌ها تغییر می‌کنند. بهترین کار پرسیدن دقیق قیمت‌هاست.

۱۵ – مواظب هزینه‌های پنهان بعد از خرید باشید. نصب اکثر کولر گازی‌ها رایگان است ولی هزینه‌هایی مانند لوله، آهنگری و … بر عهده خریدار است. همچنین گاهی از مواق،ع قیمت قطعات یدک و دستمزد خدمات بعد از فروش شرکت‌ها، از خود کولر گازی‌های خریداری شده بیشتر است.

2ad9e4c8-4d6b-4336-9e13-350913816600

۱۶ – تعداد مراکز نصب سرویس خدمات بعد از فروش شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده کولر گازی مزیتی است نسبت به رقبا.

۱۷ – از فروشنده بخواهید نزدیک‌ترین محل نمایندگی نصب و یا دفتر اصلی خدمات بعد از فروش کولر گازی خریداری شده را زیر فاکتور قید کنید. چرا که در صحت و سهولت ارتباط و نصب سریع کولر گازی مؤثر است.

۱۸ – داشتن دفترچه راهنمای فارسی و یا CD راهنمای استفاده از کولرگازی و یا خدمات دوره‌ای رایگان، می‌تواند مزیتی برای انتخاب مارک مورد نظر باشد.

۱۹ – شروع ضمانت‌نامه‌های کولر گازی اغلب شرکت‌ها دو گزینه است:

 • از تاریخ صدور فاکتور
 • از تاریخ نصب

شما بهتر است که گزینه دوم را انتخاب کنید.

۲۰ – کنترل از راه دور و پانل کولرگازی (در کولر گازی‌های اسپیلیت) توسط برخی از شرکت‌ها ضمانت نمی‌شود و یا ضمانت کمپرسور در مدت گارانتی، با قید شرط و اما و اگر است. عبارت “بدون قید و شرط کمپرسور گارانتی می‌شود” تضمین‌کننده منافع شماست.

۲۱ – مقررات بعضی از شرکت‌های نصب‌کننده کولر گازی به این صورت است که شماره سریال درج‌شده روی کارتن محصول را از شما می‌خواهند بهتر است تا رسیدن کولرگازی، شماره سریال را از فروشنده گرفته و به خدمات بعد از فروش جهت نوبت‌گیری نصب اعلام کنید.

AC-e1525763385611

۲۲ – پرداخت هر گونه وجه اضافی خارج از تعرفه نصب را با شرکت اصلی هماهنگ کنید.

۲۳ – استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی‌های اسپیلیت باعث طولانی شدن عمر دستگاه و شبکه کندانسور و تبادل سریع گرما و سرما می‌شود و در کاهش مصرف برق و راندمان نهایی تأثیر متقابل دارد.

۲۴ – در ساخت کولر گازی‌های پنجره‌ای که علاوه بر سرمایش، گرمازا نیز هستند، از پمپ گرما یا المنت استفاده شده که پمپ گرما نیز بهتر عمل می‌کند.

۲۵ – اگر کولر گازی با کنترل از راه دور می‌خرید، بهتر است دکمه خاموش و روشن کردن کولر گازی، علاوه بر کنترل روی پانل کولر گازی نیز تعبیه شده باشد.

2 دیدگاه در “25 نکته مهم و اساسی برای انتخاب و خرید کولر گازی

 1. با سلام و تشکر بابت اطلاعات مفیدی که قرار داده اید.
  میخواستم کولر گازی تهیه کنم فقط برای سرمای خانه و نیازی به گرما ندارم.متراژ حدود۱۳۰ متر دو خوابه با سالن نسبتا بزرگ
  اما برای اطلاع باید عرض کنم که کولر آبی داریم و میخواهیم کولر گازی را جایگزین آن کنیم.و طبعا میشه از کانال های آن استفاده کرد.
  چنین امری امکان پذیر است؟
  و میشود قسطی هزینه کولر را داد
  و اینکه چه کولری برای من مناسب است.
  (خیلی اهل خنک کردن خانه نیستیم , کم مصرف بودن وسیله هم برایمان مهم است)

  • اگر در تهران هستید برای ۱۲۰ متر مربع می بایست کولر ۳۶۰۰۰ تهیه کنید برای مسیر لوله های مسی و کابل برق می توانید از مسیر کانال کولر استفاده کنید اما لوله تخلیه اب کولر هم هست بنا بر این اگر امکان استفاده از دیوارهای حانبی منزل هست ترجیحا از همین مسیر استفاده کنید اگر پشت سالن پذیرایی شما سرویس بهداشتی و یا حمام هست می توانید لوله تخلیه اب را از این طریق به فاضلاب منزل هدایت کنید ضمنا میتوانید از این محل برای عبور لوله مسی و کابل برق استفاده و با استفاده از داکت آن را پنهان تا در زیبائی نشیمن شما تاثیر گذار نباشد به هر حال می توانید از بخش پشتیبانی گلد ایران راهنمائی لازم کسب کنید کولرهای اینورتر ال جی مصرف کمی دارند اما نسبت به مدلهای معمولی گرانتر هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو