Quantcast
بهمن ۵, ۱۳۹۸
January 25, 2020
06e5e995-6211-4ee7-83d1-f0534f06dabf

تولیدکنندگان ماشین‌های لباسشویی با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل‌تر کنند زیرا ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه‌های امروزی وجود دارد و با خصوصیت و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند.

توصیه می‌کنیم ظرفیت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس‌های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

استاندارد بودن و برچسب انرژی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. این دستگاه در هفته حدود یکی-دو بار استفاده می‌شود و حداکثر مصرف آن حدود ۳۵ کیلو وات ساعت است. بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است.

ظرفیت و قیمت

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباس‌های قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می‌گیرید یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در انتخاب آن است. اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ، می‌توانید گزینه بهتری بدست آورید.

3ceb1580-0f3e-4f51-a8b3-0336e9291b44

برنامه‌های شست‌وشو

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست‌وشو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود. بعضی از دستگاه‌های جدید، مانند ماشین‌های لباسشویی ال‌جی، علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شست‌وشو تنظیم یا دانلود کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاه‌ها خالی از لطف نیست.

ورودی‌های آب سرد و گرم

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های دارای دو ورودی آب (اصطلاحا دارای دو شیر) را بخرید. اگر برای شست‌وشو در این گونه ماشین‌ها دمای بالایی نیاز باشد، مقداری از آب گرم از طریق شیر تأمین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌شود. در غیر این صورت، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تأمین کنید.

2903a9a5-a024-4c28-b186-cd08e3ebcd64

سرعت خشک‌کن

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است. اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

ضمانت و خدمات پس از فروش

این که چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است سؤالی است که در مود هیچ وسیله برقی نمی‌توان به طور قطعی به آن پاسخ داد. آن هم در حالتی که وسایل برقی حتی در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.

de09ed04-9a75-4962-a88f-08a64ec3bdc5

امکانات ویژه

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست‌وشو به شما می دهد. شست‌وشو با آب سرد، شست‌وشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی مؤثر باشند.

نوع درب

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه ۳۳ درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست‌وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود.​

0a3dcdb0-c6ff-4651-8d02-1157e7469b1a

3 دیدگاه در “راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 1. چند نکته کلیدی در مورد ماشین لباسشوئی :
  ۱- نزدیکی لباسشوئی به منبع تامین کننده اب گرم ( ابگرمکن و یا پکیج ) این موضوع باعث میشود در حداقل زمان ممکن و با کمترین اب گیری اب گرم به لباسشوئی برسد در اکثر خانه ها معمولا محل لباسشوئی زیر پکیج تعبیه میشود اگر این محل نصب زیر کابینت باشد مشکلی نیست اما اگر در بالکن اقدام به نصب لباسشوئی زیر پکیج می نمائید می بایست با شلنگ نیم اینچی ضخیم لوله تخلیه اب پکیج که در صورت افزایش فشار اب و یا حرارت برای جلوگیری از ترکیدگی مخزن از ان اب با فشار تخلیه میشود را به فاضلاب هدایت نمائید در غیر این صورت تخلیه اب جوش بر روی لباسشوئی میتواند منجر به حادثه از جمله برق گرفتگی گردد .
  ۲ با توجه به نوسانات و قطعی برق ترجیحا از یک محافظ برق استاندارد مخصوص ماشین لباسشوئی استفاده کنید .
  ۳- بعد از تخلیه لباسها درب لباس شوئی را برای یک روز باز بگذارید بستن درب لباسشوئی در حالیکه نوار لاستیکی دور درب خیس باشد در دراز مدت به لاستیک دور درب صدمه میزند
  ۴- هر ماه یمبار فیلتر لباسشوئی را خراج و پس از شستشو مجددا نصب کنید
  ۵- جا پودری را هرماهه از جای خود خارج و با اب گرم شسته و خشک کنید و جابزنید تا از رسوب پودر جلوگیری نمائید
  ۶ حتی الامکان از مایع سفید کننده استفاده نکنید چون هم بهالیاف لباس و هم به لاستیک دور درب صدمه میزند
  ۷- حتما در صورت جابجائی لباسشوئی را با استفاده از پایه جلوئی تراز کنید تا لباسشوئی در حین کار دچار لرزش نگردد .
  ۸- در منازل دارای منتور هوشمند کمترین قیمت برق مربوط به ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح است با توجه به اینکه کلید تاخیر بر روی اکثر لباسشوئی های ال جی وجود دارد ساعت شستشو را حتی الامکان روی این ساعتها تنظیک کنید . .
  ۱۰- از ظرفیت کامل لباسشوئی استفاده کنید لباسشوئی های جدید امکان کار با نصف ضرفیت لباسشوئی را دارند در زمانیکه حجم لباس کمتر از نصف ظرفیت لبایشوئی است از دکه یک دوم استفاده کنید
  ۱۱- ا شیر پیسوار برتنجی استفاده کنید انواع نامرغوب که از جنس سرب خشک هستند بمرور دچار نشتی و یا در اثر کوچکترین ضربه دچار شکستگی میشوند .
  ۱۲ شیلنگ اب گرم را حتما با شیلنگ مقاوم در برابر آب داغ تعویض نمائید برخی از شیلنگ های موجود در بازار فقط برای اب سرد کاربرد دارند
  ۱۳ در صورتیکه اب منطقه شما رسوب دارد هر جند وقت یکبار فیلتر ورودی اب را تمیز کنید در غیر این صورت جریان ورودی اب کاهش و زمان شستشو افزایش می یابد
  ۱۴ – حداکثر وزن البسه پشمی برای شستشو فقط ک کیلو گرم است زیرا میزان جذب اب ان بالاست

 2. قیمت کلیه اجناس ال جی در سایت گلد ایران وجود دارد اما در اکثر نمایندگیها با مشکل موجود نیست مواجه و قیمت بازار غیر رسمی با قیمت های رسمی بسیار فاصله دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو