Quantcast
مرداد ۲۶, ۱۳۹۸
August 17, 2019
Wash-machie-and-shoes-600x800-e1394267475574

ماشین لباسشویی ال‌جی با کفش‌های شما مهربان است!

اگر برای سال نو تصمیم به خرید یک جفت کفش ورزشی یا کتانی دارید، یک نگاه به ماشین لباسشویی ال‌جی بیندازید و دوباره فکر کنید!

دیگر لازم نیست از شستن کفش‌های کتانی بترسید! ماشین لباسشویی ال‌جی با گنجایش بالا و برخوردار از فناوری شست‌وشوی ۶ Motion Direct Drive نه تنها تا ۱۲ کیلوگرم بار را برای شست‌وشوی لباس‌های بیشتر تحمل می‌کند بلکه از برنامه شست‌شوی لباس‌های ورزشی (sportswear) برخوردار است. علاوه بر این، در خشک‌کن‌های ال‌جی ردیفی برای خشک‌شویی کتونی‌های ورزشی، بعد از یک دویدن طولانی، وجود دارد!

 البته، بیشتر کارخانه‌های تولید کفش شما را از شستن کفش کتانی با ماشین لباسشویی برحذر می‌دارند. مواد شوینده و حرکت‌ و تلاطم دستگاه ممکن است به چرم و چسب‌ها آسیب برساند. اما هستند کسانی که از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. کلید موفقیت در شست‌وشوی کتانی خود کفش است.

اول از همه، نحوه مراقبت و شست‌وشوی کفش را از روی جعبه یا خود کفش بخوانید و راهنمایی‌های آن را دنبال کنید. اگر دستورالعملی وجود ندارد از وسایل و مواد شست‌وشوی اختصاصی برای کفش‌های ورزشی استفاده کنید. این مواد و ابزار بیشتر بر روی چرم و بالاپوش‌های نایلونی، فوم پاشنه، آستر و دیگر قسمت‌ها مؤثرتر هستند. اگر شک دارید، این راهنمایی‌ها را دنبال کنید.

در اینجا چند راهنمایی ساده برای تمیز کردن بیشتر انواع پارچه‌ و نایلون‌ در کتانی‌ها عنوان می‌کنیم:

۱-      بندکفش و سایر افزودنی‌ها را باز کنید.

۲-      کفش را با آب تمیز بشویید.

۳-      از یک تمیزکننده خنثی و یه برس نرم برای شست‌شوی کفش استفاده کنید. از سفیدکننده، حلال‌ها یا مواد شیمیایی خشن یا ساینده استفاده نکنید.

۴-      از یک پد سفید نایلونی برای ساییدن مارک‌ها استفاده کنید.

۵-      همه کفش را به خوبی با آب تمیز آبکشی کنید.

۶-      بگذارید تا خشک شود. از کاغذ سفید جاذب استفاده کنید تا کفش شکل خود را حفظ کند.

چند نکته دیگر:

–          بندهای کفش را در مانند شست‌شوی معمولی بشویید.

–          کفش را مستقیم در برابر نور خورشید قرار ندهید یا از سشوار یا منبع داغ دیگری برای تسریع روند خشک کردن استفاده نکنید.

–          از روزنامه برای پر کردن کفش استفاده نکنید. روزنامه به بیشتر پارچه‌ها می‌چسبد.

–          آستر را پشت و رو نکنید یا تا زمانی که کفش کاملاً خشک نشده آن را نپوشید.

HA

راهکار غیرمرسوم برای تمیز کردن کتونی‌های پارچه‌ای

از کرم‌های اصلاح استفاده کنید. برخی می‌گویند که کرم‌های اصلاح صورت یک پاک‌کننده مؤثر برای کفش‌های ورزشی پارچه‌ای است. برای این کار، کفش خود را با این کرم‌ها بپوشانید و بگذارید تا خشک شوند. سپس، با یک برس نرم و تمیز آن را برس بکشید. یا می‌توانید کفش خود را با کرم بپوشانید و آن را با پارچه نمدار پاک کنید و سپس بگذارید تا خشک شود. حتماً قبل از هر کاری با کارخانه سازنده کفش خود تماس بگیرید.

برخی افراد همیشه و به طور مرتب کفش‌های خود را پولیش (براق‌کننده) می‌زنند و از آن محافظت می‌کنند. به دنبال برق‌کننده‌های مایع یا خمیری، دافع آب و لوسیون‌های چرم (برحسب نوع کفش خود) باشید. سعی کنید هر شب یک ورقه نرم‌کننده پارچه در هر لنگه از کفش بگذارید یا نرم‌کننده پارچه را در پاشنه پارچه اسپری کنید تا بوی بد، که به دلیل میکروب‌ها، کپک و زنگ گیاهی ایجاد می‌شود، از بین برود و همیشه کفش‌ها تروتازه باشند و بوی جدید بدهند. گربه دارید؟ این ترفند را امتحان کنید: یک جفت جوراب ساق‌بند را از خاکبرگ و شن‌هایی که در جای خواب گربه خانگی خود می‌ریزید پر کنید تا از شر هر بوی بد و زننده‌ای دور شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو