Quantcast
فروردین ۱۹, ۱۳۹۹
April 7, 2020
40284376_318276312279385_2931202696501107024_n

حفظ و نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی نیاز به ایجاد یک سری وظایف و اصول روتین و منظم دارد. 

نکات ساده زیر به شما کمک می‌کند تا ماشین لباسشویی‌تان بیشتر عمر داشته باشد و همیشه سالم کار کند.

۱-       مطمئن شوید ماشین لباسشویی شما روی سطح صافی قرار دارد. گاهی اوقات ماشین‌های لباسشویی در اثر استفاده زیاد و لرزش‌ها از حالت تعادل خارج می‌شوند. قبل از استفاده، سطح مورد نظر را خوب بررسی کنید و پایه‌ها را مطابق با آن در جهت تراز شدن و تعادل تنظیم کنید.

۲-       فیلتر یا صافی لباسشویی را بررسی کنید. قبل از هر بار شست‌وشو، حتماً آن را تمیز کنید. کثیف بودن و انباشتگی پرز در صافی از جریان هوای مناسب جلوگیری می‌کند و خشک کردن لباس‌ها را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

۳-       خشکشویی را سالی یک بار تخلیه کنید. خشکشویی‌هایی که مجهز به پمپ تخلیه هستند هوا را از داخل مخزن به بیرون می‌رانند تا مخزن تخلیه شود. ممکن است پرزها در داخل لوله‌ها تجمع پیدا کند و در نهایت منجر به آتش‌سوزی شود. سالی یک بار، با تمیزکاری حرفه‌ای پرزهای اضافی را برطرف کنید.

۴-       آب اضافی بیرون لباسشویی را خارج کنید. بعد از اتمام شست‌وشو، هر گونه آب اضافی را از درب و اطراف واشر درب جلوی ماشین لباسشویی پاک کنید.

۵-       درب ماشین لباسشویی را بین هر بار شست‌وشو باز بگذارید. در همه ماشین‌های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می‌شود کمی آب بعد از شست‌وشو درون لگن باقی می‌ماند. درب را باز بگذارید تا آب اضافی تبخیر شود و مشکل بوی کپک و نا از بین برود.

1 دیدگاه در “چه کنیم ماشین لباسشویی ال جی ما خراب نشود؟

 1. راهکارهای ساده برای افزایش طول عمر لباسشوئی شما :
  ۱- اگر از لباسشوئی های دارای ورودی اب گرم و سرد استفاده می کنید حداقل فاصله بین ابگرمگن و یا پکیج دیواری و لباسشوئی وجود داشته باشد .
  ۲- حتی الامکان از پریز برق جاگانه و ارت دار استفاده نمائید و با توجه به امکان وجود نوسانات برق از یک عدد محافظ مخصوص لباسشوئی تک خانه استفاده نمائید .
  ۳- حتما از شلنگ فابریک و یا شلنگ های دارای علامت استاندارد استفاده کنید شلنگ های اب گرم دارای تحمل حرارتی بالاتری هستند بنابر این در زمان تعویض شلنگ به این موضوع توجه داشته باشید ضمنا از شیر پیسوار برنجی استفاده کنید متاسفانه شیرهای پیسوار با بدنه سرب خشک که بیشتر برای بشکه های نفت کاربرد دارد و دارای شکل مشابه می باشند در بازار موجود است که بعد از مدتی بدنه انها ترک و باعث خروج اب می گردد روی بدنه این شیر ها کلمه نفت یا OIL حک شده است
  ۴- از پودرهای شناخته شده و استاندارد استفاده کنید برای شستشوی چاد و البسه مشکی از مشکین شوی و برای پرده ار مایع پرده شوی استفاده نمائید استفاده بیش از حد از سفید کننده که معمولا در اخرین مرحله شستشو استفاده می شود میتواند به لاستیک دور درب ماشین لباسشوئی خسارت بزند .
  ۵- در پایان هر فصل ا پودری لباسشوئی ( در مورد ال جی و سایر مدلهای جداشونده ) را خارج کرده با اب ولرم شستشو داده و خشک کنید و دوباره با ملایمت جا بزنید .
  ۶- بهد از خارج کردن فیلتر اب که در قسمت پائین و سمت راست قراردارد و بصورت چرخشب باز می شود ان را زیر اب بطور کامل شستشو داده خشک کنید حلقه واشر را نیز کاملا خشک کرده و سپس جابزنید .
  ۷- پایه جلو سمت راست برای تراز کردن لباسشوئی کاربرد دارد حتما با استفاده از تراز لباسشوئی در محل قرار گیری کاملا تراز گردیده تا در هنگام کار از ارزش ان جلو گیری گردد .
  ۸- بعد از هربار شستشو لاستیک دور درب و درب لباسشوئی را کاملا خشک نمائید و بمدت شش ساعت درب ان را برای تبخیر اب باقیمانده باز بگذارید .
  ۹- در صورت بروز سرو صدا از لباسشوئی از ان استفاده نکره و از بخش خدمات گلدایران برای سرویس دستگاه کمک بخواهید ضمنا هر ۵ سال یکبار نسبت به سرویس دوره ای لباسشوئی اقدام نمائید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو