Quantcast
تیر ۲۵, ۱۳۹۹
July 15, 2020
Microwave-and-Solardum-cleaning-methods

با چند روش برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردام ال جی آشنا شوید.

مایکروویو وسیله‌ ای است که خیلی از ما در خانه‌ هایمان از ان برای اماده کردن غذا استفاده می‌ کنیم. اما این وسیله هم مثل هر وسیله خانگی دیگری، نیاز به تمیز کردن دارد و در صورتی هم که به روش‌ های درستی تمیز نشود، ممکن است دچار بوی بد شود و کارایی آن پایین بیاید.

اغلب افراد از سخت بودن پروسه‌ تمیز کردن و از بین بردن لکه‌ های مایکروویو شاکی هستند و کمتر تن به این کار می دهند، اما برای حل این مشکل روش‌ های راحت و کاربردی وجود دارد. ما در این مطلب از آسان ترین روش های تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم را اموزش می دهیم، پس تا اخر این مطلب با ما هراه باشید.

روش اول: استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروویو

روش اول برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از سرکه است. برای این کار نصف پیمانه سرکه را در ظرف مخصوص فر بریزید و ظرف را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل مایکروویو بجوشانید و بعد از سرد شدن دستگاه ، دیواره ها و داخل ان را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

سرکه-برای-تمیز-کردن-مایکروفر

روش دوم: استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروویو

روش دوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از لیمو است. ابتدا اب یک عدد لیموترش بزرگ را که نصف کرده اید در یک چهارم پیمانه اب بریزید و سپس هر دو تکه لیمو را داخل کاسه (ظرف مخصوص فر) بریزید. حالا کاسه حاوی لیمو و اب لیمو را داخل مایکروویو قرار دهید. و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه مایکروویو را روشن کنید و اجازه دهید بخار آب و آب لیمو کارش را انجام دهد. حال کاسه را از مایکروویو خارج کرده و با پارچه تمیزی دیواره های مایکروویو را به راحتی تمیز کنید. همچنین سینی شیشه ای و حلقه زیر ان را می توانید با مایع ظرفشویی به خوبی بشویید.

Microwave-1

روش سوم: استفاده از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مایکروویو

روش سوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از مایع ظرفشویی است. برای ایمن نگه داشتن مایکروفر و اسیب نرسیدن به ان یک کاسه را از اب گرم پر کنید. به اندازه کافی مایع ظرفشویی به اب اضافه کنید. کاسه را به مدت یک دقیقه درون مایکروویو یا سولاردم قرار دهید تا بخار کند. حالا با یک اسفنج مرطوب داخل مایکروویو یا سولاردم را به خوبی تمیز کنید. بخار، تمام بوی بد و کثیفی را از بین می برد، به طوری که شما می توانید داخل دستگاه را به راحتی تمیز کنید.

مایع-ظرفشویی (1)

روش چهارم: استفاده از محلول شیشه پاک کن

روش چهارم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم ، استفاده از شیشه شور است. مقداری از محلول شیشه پاک کن را با مقداری اب مخلوط کنید. حال با یک دستمال تمیز که به این محلول اغشته کردید سطوح داخلی و خارجی مایکروویو را پاک کنید و سپس با یک دستمال خشک ان را دستمال بکشید.

روش پنجم: استفاده از جوش شیرین

روش پنجم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم ، استفاده از جوش شیرین است. یک کاسه جوش شیرین را صبح تا شب داخل مایکروویو قرار دهید. جوش شیرین بوگیر بسیار مناسبی است. اما به زمان زیادی برای بوگیری نیاز دارد.

نکته : برخی از دستگاه ها دارای بوزدایی خودکار هستند که بعد از قرار دادن موارد می توانید این قابلیت را روشن کنید.

جوش-شیرین

روش ششم: استفاده از اب

روش ششم ، استفاده از اب است. مقداری آب داخل یک ظرف مخصوص مایکروویو بریزید و آن را به مدت پنج دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید، بعد از اتمام پنج دقیقه ظرف اب را خارج کنید، البته مراقب باشید چونکه بسیار داغ است، حالا با یک دستمال به راحتی لکه ها را از بین ببرید.

نکته : در صورتی که لکه سختی وجود داشت و پاک نشد می توانید پنبه را اغشته به الکل صنعتی کنید و داخل دستگاه را تمیز کنید سپس با دستمال نمدار ان را پاک کنید.

قهوه

روش هفتم: استفاده از قهوه و اب برای بو گیری و تمیز کردن مایکروفر

روش هفتم برای بوگیری استفاده از قهوه است. دو قاشق قهوه را در نصف لیوان اب ریخته ، سپس به مدت یک ساعت ان را در مایکروویو گرم کنید. در مایکروویو را تا ۵ دقیقه باز نکنید. بعد از سرد شدن دستگاه ان را با دستمال تمیز پاک کنید. قهوه بوی داخل دستگاه را هم از بین می برد و ان را خوشبو می کند.

بجز مایکروویو، برای تمام تمیزکاری‌ ها و گردگیری‌ های منزل و محل کار نیز این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از مواد طبیعی به جای شیمیایی، بهترین انتخاب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو