Quantcast
اسفند ۱۶, ۱۳۹۹
March 6, 2021
video-recording-tutorials-on-lg-tv

امروزه تلویزیون‌ها برنامه‌های جذاب و سرگرم کننده‌ای را ارائه می‌دهند. اما ممکن است زمانی که برنامه مورد علاقه‌تان پخش می‌شود شما وقت نداشته باشید و بخواهید ان را ضبط کنید و بعدا که سرتان خلوت شد برنامه را تماشا کنید. بیشتر تلویزیون‎ ها ال جی قابلیت ضبط را دارند.

ما در این مطلب، نحوه ضبط در تلویزیون ال جی را به شما آموزش می دهیم ، پس با ما همراه باشید.

آموزش ضبط برنامه در تلویزیون ال جی با پنج روش راحت

در تلویزیون ‎های هوشمند ال جی می توانید از انواع عملکرد ضبط استفاده کنید. که ما همه این عملکردها را در ادامه شرح می دهیم.

توجه داشته باشید که قبل از ضبط از اطلاعات فلش یا هارد اکسترنال خود بک اپ بگیرید چون امکان دارد که فرمت شود. و همچنین احتمال دارد که پخش بسیاری از برنامه های ضبط شده فقط در تلویزیونتان امکان پذیر باشد.

Record-the-program-on-TV-1

۱-آموزش ضبط برنامه در تلویزیون روی فلش

در ابتدا شما باید فلش یا هارد اکسترنال را به تلویزیون متصل کنید و بعد از شناسایی توسط تلویزیون دکمه Record را روی ریموت بزنید تا فرایند ضبط شروع شود و برای متوقف کردن ان باید دکمه STOP را روی ریموت فشار دهید.

۲-آموزش ضبط برنامه در تلویزیون با ضبط فوری Instant Recording

A-برای ضبط فوری برنامه ای که تماشا می کنید ، دکمه (OK) را روی Magic Remote فشار دهید و سپس دکمه ضبط را روی لیستی که ظاهر می‌شود فشار دهید.

B-هنگام انجام ضبط ، دکمه ضبط به دکمه Stop Record تغییر می کند که می‌توانید از ان برای متوقف کردن ضبط استفاده کنید.

به دلیل قوانین کپی رایت ، احتمال دارد فیلم ضبط شده قابل پخش در کامپیوتر شخصی یا سایر مدل‌های تلویزیون نباشد. همچنین ، اگر مدار ویدیوی تلویزیون تعویض شود ، فیلم قابل پخش نیست.

مدت زمان ضبط را می توان قبل از شروع ضبط تنظیم کرد.

زمان ضبط بسته به ظرفیت دستگاه ذخیره USB شما ممکن است متفاوت باشد.

اگر چندین دستگاه حافظه USB به تلویزیون شما متصل هستند ، آخرین دستگاه استفاده شده را بطور خودکار انتخاب می‌کند.

اگر هیچ وسیله ذخیره USB وصل نشده باشد ، ضبط در حافظه داخلی ذخیره می‌شود. برای ذخیره برنامه‌های بیشتر ، باید یک دستگاه USB متصل کنید.

هنگام ضبط ، دکمه (OK) را فشار دهید تا اطلاعات مربوط به ضبط نمایش داده شود.

عملکرد دکمه (OK) بسته به کشور ممکن است متفاوت باشد.

کابل USB را هنگام ضبط جدا نکنید.

اگر هنگام ضبط مجبور باشید تلویزیون خود را خاموش کنید ، ممکن است محتوای ضبط شده ذخیره نشود. در حالت ایده آل ، شما باید ضبط را متوقف کنید و بررسی کنید که برنامه قبل از خاموش کردن تلویزیون ضبط شده است یا خیر.
این ویژگی فقط در برخی از کشورها موجود است.

۳-ضبط زمان بندی شده Scheduling Recordings

آموزش ضبط برنامه در تلویزیون با ضبط زمان بندی شده : این عملکرد برای تنظیم زمان و تاریخ ضبط برنامه خاص استفاده می‌شود. دکمه HOME را فشار داده و سپس بر روی Home_right در سمت راست پایین Launcher کلیک کنید. می‌توانید با انتخاب راهنمای تلویزیون یا برنامه Time Machine ضبط را برنامه ریزی کنید. یعنی زمانی که در منزل نیستید می توانید برنامه‌های مورد علاقه خودتان را ضبط کنید.

هنگام استفاده از برنامه Time Machine برای برنامه‌ریزی ضبط‌ها ، فقط گزینه Manual Scheduling در دسترس است. برای بررسی اطلاعات برنامه و برنامه ریزی ضبط ، راهنمای برنامه الکترونیکی تلویزیون را انتخاب کنید.

زمان ضبط برنامه ریزی شده باید حداقل ۲ دقیقه باشد.

Recording-a-Series

۴-ضبط یک سری Recording a Series

عملکرد ضبط سری می‌تواند زمانی استفاده شود که اطلاعات قابل اجرا در مورد سریال در پنجره نمایش اطلاعات برنامه وجود داشته باشد. عملکرد ضبط سری برای ضبط خودکار هر قسمت از برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید ، استفاده می‌شود.

اگر اطلاعات برنامه می‌گوید که این برنامه بخشی از یک سری است، می‌توانید برنامه ضبط سری را با استفاده از ضبط فوری در راهنمای تلویزیون ، هنگام تماشای تلویزیون یا در حالی که ضبط با برنامه ریزی در حال انجام است، تنظیم کنید.

برای پخش سری‌های ضبط شده ، Time Machine Series Recorded را انتخاب کنید. سپس می‌توانید سری‌های ضبط شده را مشاهده کنید.

این ویژگی فقط برای مدل‌ها و کشورها خاص موجود است. برای استفاده از این عملکردها ، منطقه و وضعیت شبکه خود را بررسی کنید.

۵-تماشا و ضبط Watch & Record

این ویژگی به شما امکان می‌دهد هنگام تماشای یک برنامه ، برنامه‌ای دیگر را ضبط کنید. بنابراین دیگر لازم نیست نگران تداخل برنامه‌های مورد علاقه‌تان باشید.

این قابلیت تنها برای پخش دیجیتال اعمال می‌شود.

این ویژگی می‌تواند حتی هنگام تماشای محتوا از یک دستگاه خارجی یا در حین استفاده از عملکرد هوشمند تلویزیون نیز استفاده شود.

شما نمی‌توانید همزمان برنامه‌های آنالوگ را تماشا و ضبط کنید. اگر برنامه را هنگام ضبط به برنامه آنالوگ تغییر دهید ، به طور خودکار به پخش دیجیتالی تغییر خواهد کرد.

توجه داشته باشید که این ویژگی فقط برای مدل‌های خاص موجود است.

Using-Watch-Record-on-TV

هنگام ضبط به موارد زیر توجه کنید:

 • ممکن است برخی از عملکردهای تلویزیون در حین انجام ضبط در دسترس نباشند.
 • بسته به مدل ممکن است گزینه‌ها متفاوت باشد.
 • برنامه‌های متصل به کامپوننت و HDMI هنگام ضبط از طریق ورودی ضبط نمی‌شوند.
 • محتوای ضبط شده در یک HDD خارجی از طریق تلویزیون ممکن است به دلایل امنیتی در سیستم‌های شخصی پخش نشود.
 • اگر دستگاه USB معیوب باشد ، عملکرد Time Machine ممکن است به طور عادی کار نکند.
 • ممکن است دستگاه USB در هنگام استفاده از هاب USB یا کابل فرعی به درستی کار نکند.
 • از آنجا که از دستگاه ذخیره سازی می‌توان برای مقاصد دیگری غیر از Time Machine استفاده کرد ، در صورت کافی نبودن فضای ذخیره سازی ، امکان ضبط متوقف می‌شود. توصیه می‌شود از یک دستگاه ذخیره سازی با فضای کافی برای ذخیره سازی استفاده کنید.

ما در این مطلب ، آموزش ضبط برنامه در تلویزیون ال جی را برای شما قرار دادیم . اگر در این باره سوال یا نظری دارید می‌توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.

منبع: وب سایت سلام بابا

22 دیدگاه در “آموزش ضبط برنامه در تلویزیون ال جی

 1. توجه داشته باشید در سریهای قدیمی تلوزیونهای ال جی صرفا امکان ضبط برنامه های تلوزیون دیجیتال بر روی هارد اکسترنال با ظرفیت حداقل ۵۰۰ گیگابایت و حداکثر دو ترابایت وجود داشت ضمنا تلوزیونهای ال جی از سیستم فایل خاصی استفاده می کردند که پس از فرمت عارد امکان شناسایی ان توسط رایانه شخصی وجود نداشت و صرفا فایل های ضبط شده در تلوزیونهای ال جی قابلیت نمایش داشتند در سالهای اخیر قابلیت ضبط برنامه های تلوزیونی با انتخاب برنامه از جدول پخش برنامه ها یا EPG و امکان ضبط در حالت استند بای یا خاموش کردن تلوزیون با کنترل و امکان ضبط بر روی انواع فلش با سیستم فابل رایج FAT32 بر روی انواع فلش و هارد به قابلیت تلوزیونها افزوده شده است .

  • ضمن سلام دوستان این کنترل تلویزیون ما دکمه رکورد ندارم که بتونیم یه فیلم رو روی فلش یا هارد ضبط کنیم

 2. به دلیل قوانین کپی رایت ، احتمال دارد فیلم ضبط شده قابل پخش در کامپیوتر شخصی یا سایر مدل‌های تلویزیون نباشد.

  من همین مشکل را دارم و بدجور از انتخاب تلویزیون ال جی پشیمونم
  آیا راهکاری برای برطرف کردن این محدودیت وجود دارد ؟
  آیا نرم افزاری برای بازگشایی قفل ویدئوها وجود دارد ؟

 3. سلام دوستان من وقتی میخ‌ام تو اینترنت فیلمی ببینم میخوام ظبتش کنم ولی نمیشه ایا میتوان در اینترنت فیلم را ضبط کرد

 4. سلام ، تلویزیون ال جی دارم که فلش ها را میشناسه ولی فقط روی حافظه داخلی رکورد میکنه ، با هر فرمتی هم فلش میزنم شناسایی میشه ولی روش رکورد نمیکنه و تو تنظیمات رکورد اصلا فلش را شناسایی نمیکنه ، ممنون میشم اگه راه حلی داره کمک کنید .

  • در اکثر مدلهای تلوزیونهای ال جی فقط امکان ضبط برنامه روی هارد اکسترنال با ظرفیت حداقل ۵۰۰ گیگابایت تا حداکثر دو ترابایت امکان پذیر است

  • احتمالا اگه هارد اکسترنال وصل کنید میشه ولی میگه باید فرمتش کنه و اون هارد فقط مختص تلویزیونتون میشه!من هارد ۵۰۰ وصل کردم ولی فکر کنم حداقل ۸۰ به بالا بشه

 5. سلام . مدل تلویزیونم LB56100gl هست . وقتی فلش یا مموری کارت رو بهش وصل میکنم ، میخونه اونا رو و اطلاعات روش رو میاره ولی هیچ برنامه تلویزیونی رو ضبط نمیکنه و میگه usb hdd رو متصل کنید . چکار کنم ؟

  • احتمالا هارد اکسترنال میخواد ، اگه جواب بده هم میگه باید فرمت کنه و اون هارد فقط مخصوص تلویزیونتون میشه

 6. سلام؛ ببخشید من یک فیلم رو از تلویزیون ضبط کردم اما هرچی داخل فلشمو میگردم تا پیداش کنم متأسفانه پیدا نمی کنم… اگر میشه راهنماییم کنید!

 7. دکمه ضبط در تلوزیونهای دارای امکان ضبط برنامه های تلوزیونی روی کنترل دستگاه است نه بدنه تلوزیون درصورتیکه تلوزیون شما فاقد این امکان است میتوانید با خرید یکدستگاه ستاپ باکس یا گیرنده دیجیتال و اتصال ان به تلوزین مشکل خودتان را حل کنید با توجه به شروع پخش با فناوری HEVC و فرمت ویدئویی H.265 خرید گیرنده دیجیتال با توانایی پشتیبانی این استاندارد و فرمت ویدئویی توصیه می گردد

 8. سلام خسته نباشید
  من هارد رو وصل می کنم ضبط رو هم با تلویزیون ال جی انجام میده اما وقتی ذخیره می کنم میرم توی هارد پوشه هست ولی فیلم ذخیره نشده
  دلیلش چی هست؟

 9. سلام من در برنامه ها نیزنم ضبط ولی میگه ک HD باید باشه من فلشم سالمه و هرکار میکنم نمیتونم فیلم بگیرم
  توروخدا لطفا راهنمایی کنید واقعا لازممه ممنون

 10. سلام
  من دوی حافظه داخلی تلویزیون ضبط کردم امکان انتقال این فیلم به فلش یا هارد وجود دارد ؟ چون من گزینه ای رو پیدا نکردم

 11. من وقتی میزنم ضبظ میگه برای استفاده از lg time machine دستگاه usb hod به درگاه usb متصل کنید در صورتی ک متصله :/ چ کنم

 12. سلام من وقتی میخوام ظبط کنم دکمه رکورد را ک میزنم میگه عملکرد time shiftدر دسترس نیست
  کسی اطلاعاتی داره در این مورد توضیح بده سپاس

 13. سلام،لطفا و خواهشا اگه میتونید راهنمایی کنید
  تلوزین ال جی هوشمند دارم، برا ضبط فیلم حافظه خودش کمه، فلش میزارم اما رو فلش نمیره وضبط نمیکنه ولی فیلم رو فلش رو پخش می کنه،لطفا راهنمایی کنید…سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو

yasadışı bahis haberleri