۱۶ مهر ۱۳۹۹

وب سایت ترنجی : نخستین نگاه به ال جی وینگ

وب سایت ترنجی : تقریبا ۲ هفته پیش بود که ال جی وینگ 5G با نمایشگر چرخان رسما معرفی شد. امروز می خواهیم در ترنجی نخستین نگاه به ال جی وینگ را داشته باشیم. دستگاهی که واقعا با توصیف “بر بال خیال” در ذهن ما قدم می زند و گاهی تصویر بزرگتر را به ما نشان می دهد که نیاز به یک تغییر قابل توجه تر از اعداد داریم.

نخستین نگاه به ال جی وینگ

وقتی LG Wing را در دست می گیرید مشخصا متوجه وزن و ضخامت بیشترش می شوید، این انکارناپذیر است اما وقتی می فهمید که این اختلاف جزئی به دلیل یک ویژگی جذاب است، کاملا به آن حق می دهید. خیلی دقیق باید گفت در مقایسه با گلکسی نوت ۲۰ اولترا (که نمایشگر و باتری بززگتری دارد)، نمونه ال جی ۲۵ درصد سنگین تر و  ۳۴.۵ درصد ضخیم تر است. همچنان اما این اعداد برای حضور یک نمایشگر چرخام روی کل دستگاه می تواند کاملا قابل پذیرش باشد.

LG-Wing-4G-23

جذابیت فرم فکتور جدید ال جی این است که وقتی نمی خواهیدش، نیست. یعنی مثل موبایل تاشو نیاز ندارید که بازش کنید یا ابعادی خیلی غیرعادی اش را تحمل کنید. اگر بخواهید از موبایل خود مثل یک موبایل عادی استفاده کنید، Wing بال های خیال را می بندد تا به کارهای خود بپردازید، (البته کارهایی که دوستشان ندارید چون اگر کارتان را دوست داشته باشید همواره بال هایتان باز است) و وقتی که نوبت به سرگرمی می شود، می تواند بال های خود را باز کنید.

این بال (Wing) نه فقط برای سرگرمی بلکه برای کارایی های خاص مثل مسیریابی و کنترل موزیک یا تماشای پخش زنده روی یوتیوب و مثلا ارسال اطلاعات مهم از آن مثلا در شبکه های اجتماعی می تواند مفید باشد.

LG-Wing-4G-17-1024x682

اما این ها را کنار بگذارید، لذت بال زدن چطور است؟ خب البته که نه من نه شما بال نزده ایم (!) اما لذت باز کردن بال LG Wing آنقدر اعتیادآور است که دوست دارید آن را مدام انجام دهید نه مثل لولای پرسروصدای موتورولا ریزر که با باز کردنش از صدایش ناامید می شوید!

مکانیسم با کیفیت بازشدن نمایشگر غریض ۶.۸ اینچی POLED جلویی که تمام صفحه بوده و رزلوشن FHD+ را ارایه کرده است، یاعث برانگیختن تحسین ما می شود. این مثال بارز این صحبت است که “کارش رو می کنه” و تمام.

LG-Wing-4G-16-1024x682

البته که همیشه نگرانی هایی از بابت بخش های متحرک وجود دارد. ال جی برای اینکه نگرانی شما را تکمیل کند یک دوربین سلفی پاپ آپ هم در این دستگاه تعبیه کرده است! اما واقعا باید نگران بود؟ این را زمان به ما می گوید و نحوه استفاده شما. مشخصا یکی از عواقب خواستن طاوس، کشیدن جور هندوستان است (!) پس اگر گوشی خاص می خواهید، ضد آب بودن دستگاه را از دست می دهید. هر چند که ال جی همچنان گواهی استقامت نظامی MIL-STD-810G را برای دستگاهش گرفته، لولای بازشونده دستگاه را آنقدر تست کرده که یک کاربر عادی تا ۵ سال بتواند از آن استفاده کند (بر اساس داده های آزمایشگاهی) و دوربین سلفی پاپ آپ مکانیسم تشخیص سقوط دارد اما اگر این پارگراف طولانی شده، یعنی اینجا مسئله ای وجود دارد که باید به آن توحه کنید!

LG-Wing-4G-15-1024x683

کیفیت نمایشگرهای ال جی از زمان LG G3 همیشه سوال من بوده است. این برند از پنل POLED خود استفاده می کند و عموما خروجی خوبی وجود ندارد. در ال جی وینگ آن تصور من پاک می شود، همانطور که در ال جی Velvet اینطور بود. مشخصا ال جی در این بخش پیشرفت کرده و کیفیت خروجی در میان رده متفاوت سال ۲۰۲۰ این شرکت در سطح بالایی قرار دارد. همچنین نمایشگر دوم هم تفاوت زیادی با پنل اصلی ندارد و به همین دلیل تجربه بصری شما متفاوت نخواهد بود.

LG-Wing-4G-4-1024x682

البته که هر چه بگویم نشاید شست نبود رفرش ریت بالای را، اما به هر حال این موضوعی است که وجود دارد و اگر برای شما اهمیت ویژه ای ندارد (چون شاید ۱۲۰ هزتر را کار نکرده باشید احتمالا و الا اهمیت دارد!) ال جی وینگ می تواند به حالت T شکل از شما تشکر کند!

درباره میان رده بودن این دستگاه صحبت کردیم. بله، کلیت دستگاه به دلیل تراشه اسنپدراگون 765G یک میان رده می شود. حداکثر حافظه رم ۸ گیگابایتی هم دوباره همین موضوع را در ذهن ما برجسته می کند. امروز صبح در ترنجی برای شما نوشتیم که قیمت ال جی Wing برابر ۱۰۰۰ دلار تغیین شده است. البته هنوز درباره در دسترس بودن در کشور عزیزمان اطلاعی نداریم ولی این قیمت به صورت کلی قیمت یک پرچمدار است. ال جی وینگ در مقابل “خاص بودن” را به جای “توان اعدادی” ارایه می کند.

LG-Wing-4G-2-1024x576

دوربین بخشی است که ال جی در ان یک نوآوری دیگر ارایه کرده است. دوربین گیم بال خاص این دستگاه دقیقا برای زمانی است که شما بال خیال را گشوده اید و نمایشگر اصلی را باز کرده تا دستگاه در حالت T قرار بگیرد. قاعدتا در این حالت شما دستگاه را عمودی نگاه داشته اید اما تصویر کادر دوربین به صورت افقی باید نمایش داده بشود. ال جی فکر اینجا را کرده و ویژگی Gimbal طور خود را رو می کند.

DSC_0028-1024x683

در این شرایط از نمایشگر پایین به عنوان کنترل دوربین استفاده می کنید و می توانید به اطراف آن را بچرخانید. مشخصا در این حالت دوربین و حسگرش ثابت هستند اما به دلیل کراپی که روی تصویر صورت گرفته است، شما فکر می کنید دوربین در حال چرخیدن دارید، جذاب بود ال جی!

دوربین سلفی ۳۲ مگایپکسلی برای عدم ایجاد مزاحمت، در مواقعی که نیاز می شود فقط به صورت پاپ آپ بیرون آمده و شما را می بیند. این راز نمایشگر بدون ناچ و زائده است.

DSC_0036-1024x682

باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری دستگاه را در این نخستین نگاه نمی توانید دقیقا برانداز کنیم اما در این بخش پشتیبانی از کوییک شارژ ۴ پلاس و شارژ وایرلس می توانند خبرهای خوب باشند. هنوز قدرت شارژر درون جعبه دستگاه مشخص نیست.

اگر بخواهیم از یک منظر دیگر هم به دستگاه نگاه کنیم، کد عددی مدل دستگاه یعنی LM-F100 به وضوح به ما نشان می دهد که ای سری جدید LM-FXXX همان پروژه اکسپلورر ال جی است که ازه آغاز شده و قرار است دستگاه های بسیار خاص را در آن شاهد باشیم.

LG-Wing-4G-12-1024x683

در مجموع مشخصا می توان گفت که ال جی Wing یک دستگاه جذاب  و خاص است و طرفداران این دسته محصولات به وضوح متوجه می شوند برای چنین ویژگی کمیابی، باید فداکاری کرد!

نظر شما چیست؟ ال جی وینگ برای شما جذاب است؟​

منبع: وب سایت ترنجی 

۱ نظر

دستیار ۱۷ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

تشکر

نظر دهید