۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

گزارش مالی ال‌جی در سه ماهه اول 2016

ثمره راهبرد تمرکز بر محصولات ممتاز و پیشرفته، بالاترین سوددهی ال‌جی تا کنون در بخش لوازم خانگی و تلویزیون بود.

شرکت ال‌جی اعلام کرد که در سه ماهه اول 2016 سود اجرایی، با 65.5 درصد افزایش، بالغ بر 505.2 میلیارد وان کره (420.25 میلیون دلار امریکا) بوده است. این در حالی است که در همین دوره در سال گذشته فروش13.36  هزارمیلیارد وان کره (11.12  میلیارد دلار امریکا) گزارش شده.

شرکت لوازم خانگی و محصولات تهویه مطبوع هوا بیشترین میزان درآمد اجرایی را داشت و 407.8 میلیارد وان کره (339.23 میلیون دلار امریکا) کسب کرد. در حالی که شرکت سرگرمی خانگی 335.2 میلیارد وان کره (278.84 میلیون دلار امریکا) سود اجرایی را گزارش داد که هر دو نسبت به فصل اول سال 2015 به میزان چشمگیری افزایش داشته‌اند. شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی نیز ضرر 168.20 میلیون دلاری را اعلام کرد که به دلیل افزایش هزینه‌های بازاریابی برای تلفن هوشمند و پرچمدار جدید ال‌جی G5 بوده است. شرکت قطعات خودروی ال‌جی نیز ضرر ناچیز 13.14 میلیون دلاری را گزارش کرد که نشان از افزایش سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه دارد.

انتظار می‌رود کل فروش جهانی و سوددهی در سه ماهه دوم بهبود پیدا کند و درآمد و سوددهی به رشد دورقمی خواهد رسید زیرا ال‌جی همچنان به راهبرد تمرکز بر محصولات ممتاز و پیشرفته خود با محصولات LG SIGNATURE ، ال‌جی G5 و تلویزیون‌های 4K Ultra HD OLED ادامه می‌دهد.

۲ نظر

سعید ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ پاسخ

من همیشه به ال جی امیدوارم فقط برنامه ریزی در زمینه گوشی که بتواند از رقبای بازار خودش را متمایز کند رفتن به سمت صفحه نمایش oled هست اگر ال جی در گوشیهای آینده خود از oled WRGB که انحصار خودش می باشد راحت میتونه AMOLED سه رنگ سامسونگ را شکست بدهد به امید آن روز که ال جی همیشه درخشان و درخشانتر بشود

حسين ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ پاسخ

در میان تولید کنندگان گوشی هوشمند معتبر ال جی کمترین حاشیه سود نسبت به هر دستگاه گوشی فروش رفته ( کمتر از ۳ دلار ) را دارد که این میزان برای شرکت اپل ۱۸۶ دلار در هر دستگاه می باشد ( صفحات نمایش اکثر گوشیها و محصولات اپل توسط ال جی دیسپلی وابسته به ال جی تامین می گردد البته شرکت فاکسکان که مونتاژ کننده محصولات اپل در چین می باشد با خرید شرکت شارپ ژاپن و شرکت سامسونگ با ارائه پیشنهاد قیمت نازل برای صفحات نمایش AMOLED سعی دارند خود تامین کننده صفحات نمایش ال جی در سال ۲۰۱۷ گردند . ) از سال ۲۰۱۲ بمدت سه سال متوالی ال جی بزرگترین تولید کننده جهانی لباسشوئی در دنیا بود به همین لحاظ شرکت ویرپول این عنوان جهانی را در سال ۲۰۱۶ به ال جی واگذار نمود ، جالب است بدانید علاوه بر لباسشوئی های ال جی که عنوان پرفروش ترین لباسشوئی با برند خارجی در ایران را دارد بزرگترین تولید کننده لباسشوئی در داخل کشور یعنی پاکشو ما هم از فناوری ال جی در تولید لباسشوئی استفاده می نماید و … با توجه به مراتب فوق بنظر می رسد نگاه ال جی همواره رو به آینده است و با سرلوحه قرار دادن سود کمتر فروش بیشتر و فروش بیشتر ( باسودکمتر) در نهایت سود بیشتر را بدنبال دارد سعی دارد علاوه بر حفظ برتری خود در بازار تولید لوازم خانگی ، به رتبه اول فروش تلوزیون ( در حال حاضر با تولید ۱۴ میلیون در سال در رتبه دوم بعد از سامسونگ ) و افزایش سهم خود در بازار تلفن همراه با افزایش امکانات و قابلیتها و کیفیت ساخت در کنار کاهش قیمت اقدام نماید با توجه به تولید گوشیهای ال جی در سلهای نه چندان دور در شرکت مادیران بنظر می رسد ایران می تواند بزرگترین پایگاه تولید محصولات ال جی در خاور میانه گردد ( در حال حاضر در زمینه تولید مانیتور های ال جی شرکت مادیران علاوه بر تامین نیاز داخل بخش عمده نیاز کشورهای همجوار را نیز تامین می نماید ) و بخش عمده محصولات تصویری و خانگی ال جی فروش رفته در داخل کشور نیز در داخل تولید می گردد . قطعا با توجه به وجود منابع طبیعی و صنایع تبدیلی و نیروی کار نسبتا ارزان تولید اجاق گاز با نصف قیمت بازار فعلی در ایران امکان پذیر است .

نظر دهید