۱۹ تیر ۱۳۹۵

همکاری ال‌جی الکترونیکس و ولکس واگن برای تولید خودروهای متصل به اینترنت

ال‌جی الکترونیکس با مشارکت ولکس واگن پلت‌فرم‌های نسل جدید خودروی متصل را خواهد ساخت.

ال‌جی الکترونیکس یادداشت تفاهمی بر سر تولید پلت‌فرم چندمنظوره‌ای برای خودروهای متصل در وُولفس‌بورگ آلمان در 6 جولای امضا کرد. این جشن با حضور چویی سئونگ هو از Cloud Center، لی سانگ-یانگ (مدیر اجرایی مرکز فناوری قطعات خودروی ال‌جی)، توماس فُرم (رئیس بخش الکترونیک ولکس واگن) و رابرت کَتنِر (رئیس آزمایش تحقیقات VIS ولکس واگن) برپا شد.

این پلت‌فرم چندمنظوره که ولکس واگن تولید آن را با ال‌جی آغاز کرده است یک پلت‌فرم خدماتی با اتصال اینترنتی بالا برای اتومبیل‌هاست. این پلت‌فرم به مردم امکان می‌دهد تا از سرویس خانه هوشمند و خدمات جی.پی.اس‌محور در خودرو بر اساس سیستم ابری باز و آزاد در لحظه استفاده کنند. این پلت‌فرم سه مسیر تحقیق و توسعه دارد.

اول از همه، آنها فناوری را ایجاد می‌کنند که می‌تواند بین خودروهای متصل و خانه‌های هوشمند اجرا شود. رانندگان قادرند تلویزیون، ماشین لباسشویی، یخچال، جاروهای روباتیک، لامپ‌ها و غیره که در خانه موجود هستند را از خودروهای خود کنترل کنند. این فناوری به رانندگان امکان می‌دهد تا هشدارهای خانه هوشمند خود را از داخل خودرو بررسی کنند. فناوری پیشرفته سرگرمی و اطلاع‌رسانی که برای خودروهای متصل بهینه شده است نیز تولید خواهد شد.

از زمان آغاز همکاری ال‌جی الکترونیکس و ولکس واگن در بخش قطعات خودرو ده سال می‌گذرد. ال‌جی از سال 2007، قبل از افتتاح کسب و کار خودروهای الکتریکی که بخش قطعات خودرو را در هم ادغام کرد، قطعات صوتی ولکس واگن را تأمین کرده است. در ماه مارس سال گذشته، ال‌جی الکترونیکس از خودروی GEA، خودروی اتوماتیک لوکس و مفهومی با همکاری Italdesign Giugiaro پرده برداشت. این شرکت برای ولکس واگن در نمایشگاه خودروی ژنو ظاهر و طراحی خودرو را بر عهده داشت.

در جولای 2015، ولکس واگن شرکت ال‌جی الکترونیکس را به عنوان یک تأمین‌کننده راهبردی انتخاب کرد و نام ال‌جی را در فهرست شرکای برنامه ضربتی خود گنجاند.

ولکس واگن 55 شرکت را به عنوان شریک راهبردی برای تولید خودروهای نسل جدید در برنامه ضربتی خود (Fast Program) انتخاب کرد.

این دو شرکت با نمایش خدمات تعاملی و مشارکتی بین خودروهای متصل و خانه هوشمند در نمایشگاه لوازم الکترونیک امریکا (CES 2016) از سوی صنایع مربوط بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

۱ نظر

حسين ۲۰ تیر ۱۳۹۵ پاسخ

بنام خدا
با سلام :در هفته های اخیر در بسیاری از نشریات کشور و در بسیاری از سایت های خبری ایران خبر همکاری ال جی با شرکت ایران خودرو برای تولید اتومبیل برقی در ایران منتشر شد اما در سایت شما فقط اخبار همکاری ال جی با جنرال موتورزو فولکس واگن منتشر شد چرا؟

نظر دهید