۰۴ شهریور ۱۳۹۸

تلویزیون نانوسل ال‌ جی؛ بهترین تلویزیون سال برای خانه هوشمند از نظر EISA

تلویزیون نانوسل ال‌ جی بهترین تلویزیون خانه هوشمند EISA در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ شد.

تلویزیون هوش مصنوعی نانوسل ال‌جی مدل ۶۵SM9000 نیز برای عملکرد صدا و تصویر شگفت‌انگیزش به لطف برخورداری از فناوری نمایشگر نانوسل، فناوری کاهش نور موضعی Full Array Local Dimming یا FALD و نسل دوم از پردازنده آلفا ۷ عنوان بهترین تلویزیون خانه هوشمند EISA در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ (EISA SMART HOME TV 2019-2020) را از آن خود کرد.

داوران EISA به شدت تحت تأثیر تجربه کاربری و راحتی و آسایشی قرار گرفتند که پلت‌فرم AI ThinQ ال‌جی با همکاری دستیار گوگل و آمازون الکسا ایجاد کرده بود.

کاربران می‌توانند با کمک پلت‌فرم انحصاری هوش مصنوعی ThinQ ال‌جی تلویزیون خود را کنترل کنند، به راحتی به دستگاه‌های جانبی متصل شوند، حالت تصویر را تغییر دهند و محتوای دلخواهشان را جست‌وجو کنند.

فرآیند کاهش نویز دقیق پردازنده هوشمند α۷ باعث کاهش نویز ذرات و ادغام بسیار بیشتر و در نتیجه ارائه تصاویری شفاف‌تر می‌شود.این فرآیند همچنین باعث شفافیت و روان بودن تصاویر می‌شود.

ارتقاءدهنده تصویر منحصر به فرد پردازنده هوشمند α۷، تصاویر را آنالیز کرده و نسبت کنتراست تصویر را بهبود می‌دهد. با جداسازی منطقه قرارگیری سوژه از پس‌زمینه تصویر، به آن تصویر عمق می‌دهد.

پردازنده هوشمند α۷ دارای طیف رنگ وسیعی برای نمایش رنگ‌های دقیق‌تر و غنی‌تر است. این قابلیت برای به حداقل رساندن اعواج تصاویر استفاده می‌شود تا بتوانید از تصاویری که کاملا شبیه رنگ‌های اصلی است لذت ببرید.

در جوایز امسال EISA سه محصول دیگر ال‌جی، عبارت از تلویزیون OLED ال‌جی (مدل OLED65E9)، ساندبار ال‌جی (مدل SL8YG) و بلندگوی همراه ایکس بوم گو (مدل PK7)، به دلیل عملکرد حیرت‌انگیز، طراحی نوآورانه و ارزش مشتری در میان سایر رقبا برجسته‌تر بودند.

۱ نظر

حسین ۴ شهریور ۱۳۹۸ پاسخ

فناوری نانوسل ال جی در سری تلوزیونهای Super UHD این برند با استقبال خوب بازار مواجه شد این فناوری که بی شباهت به فناوری QLED سامسونگ و تی سی ال و کوانتم ایکس VISIO است با توجه به اینکه ال جی این فناوری را بر پایه فناوری IPS توسعه داده است نسبت به فناوری QLED سامسونگ دارای مزایایی به شرح ذیل می باشد :
۱- زاویه دید گسترده تر هر جند سامسونگ در این فناوری مشکل زاویه دید تلوزیونهای قدیمی خود را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشیده است .
۲- تحمل فشار و ضربه بالاتر بدلیل چینش افقی پیکسل ها در پنل ال جی
۳- روشنایی یکنواخت در تمام زوایا ، در تلوزیونهای سامسونگ بدلیل چینش افقی پیکسلها از زاویه روبرو تصویر بسیار درخشان و در حالت تماشای تصویر از کناره ها با زاویه بیش از ۶۰ درجه به چپ و راست ( مجموعا ۱۲۰ درجه ) با افت نور تصویر بیشتری نسبت به نانوسل ال جی مواجه می گردیم
۴- عمر پنل های تلوزیونهای نانوسل ال جی بدلیل استفاده از فناوری IPS بیشتر و البته در حد بسیار ناچیزی مصرف برق ان بالاتر است .
البته این فناوری از نظر کیفیت تصویر به فناوری OLED نمی رسد زیرا همانند تلوزیونهای ال ای دی ال سی دی وابسته به نور پس زمینه هستند و کنتراست بینهایت تلوزیونهای اولد ال جی را نمی توانند تولید کنند و دیگر اینکه زمان پاسخ گوئی پیکسلها در تلوزیونهای ال ای دی ال سی دی ۶ تا ۸ برابر تلوزیونهای اولد و در بهترین تلوزیونها ی دارای این فناوری مات شدن تصویر در صحنه های پر تحرک بسیار بالاست اما ارزانی این فناوری نسبت به فناوری اولد روشنایی بالاتر تصویر که البته فقط در محیط های پرنور مزیت به شمار می رود و عدم حک شدن تصاویر ثابت روی صفحه از مزایای این فناوری به شمار میرود

نظر دهید