Quantcast
خرداد ۱۴, ۱۳۹۹
June 3, 2020
12392-1-footofan_com

ال‌جی G3 یک گوشی هوشمند قدرتمند با امکانات بسیار است. ظاهر و رابط کاربری ساده در این گوشی گزینه‌های سفارشی کردن و قابلیت‌های متنوعی دارد که با کمک آنها می‌توانید از گوشی پرچمدار ال‌جی، به محض بیرون آمدن از جعبه، لذت ببرید؛ نیاز به روت کردن و رام‌های سفارشی هم نیست.

در این مطلب، که تاکنون آن را به صورت سریالی در ۸ بخش به شما ارائه کردیم، ۴۰ فوت‌وفن کار با قدرتمندترین گوشی ال‌جی را به شما آموزش دادیم. اگر تاکنون این مطالب را دنبال نکرده‌اید، در اینجا تمام این ۴۰ ترفند را یک‌جا ارائه می‌کنیم تا اگر مطلبی را از دست داده‌اید، بتوانید از آن استفاده کنید.

تنظیم قدرت لرزش و نوع آن
برای اینکه برای اینکه لرزش تماس‌های ورودی، اعلان‌ها یا ضربه بر روی کلیدها ملایم‌تر یا شدیدتر باشد به قسمت تنظیمات و سپس صدا بروید و از آنجا بر روی قدرت لرزش یا ‘Vibrate strength’ ضربه بزنید. برای تغییر نوع لرزش بر روی گزینه ‘Vibration Type’ ضربه بزنید و یکی از ۵ الگوی موجود را انتخاب کنید. شما می‌توانید از پالس‌های خیلی کوتاه تا لرزش‌های طولانی را انتخاب کنید؛ به طوری که زمین را بلرزاند.
خاموش یا روشن کردن بولتن هوشمند
دوست ندارید بولتن هوشمند ال‌جی همه صفحه اصلی شما را با نکات سلامت و چیزهای دیگر اشغال کند؟ به قسمت تنظیمات بروید و در آنجا به تنظیمات نمایشگر یا Display بروید در این منو نیز صفحه اصلی یا Home Screen را انتخاب کنید و بر روی گزینه بولتن هوشمند یا ‘Smart Bulletin’ ضربه بزنید و آن را خاموش یا روشن کنید. بسیار ساده، همان طوری که ال‌جی می‌‍‌خواهد.
تغییر آرایش و رنگ کلیدهای پیمایش
نوار پیمایش اندروید می‌تواند چیدمانی دوباره پیدا کند و با دو میانبر اضافی و رنگ‌های زمینه سفارشی شود. به بخش تنظیمات نمایشگر بروید و بر روی گزینه Home Touch Buttons ضربه بزنید. در این منو، ترکیب کلیدها یا ‘Button combination’ را انتخاب کنید و به راحتی کلیدها را به جایی که می‌خواهید بکشید. میانبرهای اضصافی مانند Multi-Window، اعلان‌ها، Qmemo+ و Qslide بهترین استفاده از نمایشگر جادار ال‌جی G3 را امکان‌پذیر می‌کند. وقتی کارتان تمام شد، به منوی قبلی برگردید، بر روی گزینه رنگ یا Color ضربه بزنید و از میان سایه‌های رنگ سفید و مشکی انتخاب کنید.
فعال کردن زوم سه‌ضربه‌ای
این ترفند به شما امکان می‌دهد در هر جایی از نمایشگر ال‌جی G3 با ضربه سه‌تایی زوک نید. شما می‌توانید این قابلیت را در بخش تنظیمات، تنظیمات عمومی (General)، دسترسی (Accessibility) و روشن کردن ‘Touch Zoom’ فعال کنید. در موارد خاص، حالت سه‌ضربه‌ای ممکن است با استفاده معمول در تداخل باشد؛ البته اگر خیلی سریع روی یک نقطه کلیک کنید.
چشمک زدن فلاش برای اعلان‌های جدید
این قابلیت در بخش تنظیمات، عمومی (General) و منوی دسترسی (Accessibility) یافت می‌شود و گزینه‌ای است که فلاش دوربین G3 را در زمان تماس‌های ورودی و اعلان‌ها به چشمک زدن وا می‌دارد. این قابلیت تحت عنوان ‘Flash alerts’ به راحتی فعال می‌شود و وقتی کسی با شما تماس می‌گیرد یا اعلانی دریافت می‌کنید، گوشی شما چشمک می‌زند. نگران نباشید؛ چشمک‌ها خیلی تابلو نیستند.
فعال کردن کنترل حالت universal touch
کنترل حالت universal touch یک کلید شناور را روی صفحه‌نمایش قرار می‌دهد. آن را فشار دهید تا یک حباب مشکی که پر از میانبرهای بزرگ است را مشاهده کنید. این کلید می‌تواند از هر جایی در دسترس باشد. جالب‌تر از همه این است که شما می‌توانید داخل این حباب طراحی کنید و قابلیت‌های گوشی را فراخوانید! مثلاً با طراحی حرف C برنامه تماس‌ها باز می‌شود و حرف M پیام‌ها، حرف Wبرای وب، حرف S برای تنظیمات و L برای قفل صفحه است.
 
خاتمه تماس‌ها با کلید خاموش/روشن
اگر ترجیح می‌دهید با فشار دادن کلید خاموش/روشن به جای آیکون قطع تماس، به تماس خود خاتمه دهید، به قسمت تنظیمات بروید و از آنجا منوی General، سپسAccessibility  را انتخاب کنید و بر روی گزینه کلید پاور برای قطع کردن صدا یا ‘Power key ends call’ ضربه بزنید. با قرار گرفتن کلید پاور در پشت G3، به راحتی می‌توان انگشت خود را روی آن گذاشت و تماس را خاتمه داد.
 
استفاده راحت با یک دست
همه شما می‌دانید که G3 یک گوشی بزرگ است. ال‌جی چند ترفند هوشمندانه ایجاد کرده است تا استفاده یک‌دستی راحت‌تر شود. به قسمت تنظیمات عمومی (General) بروید و در آنجا گزینه One-handed operation را انتخاب کنید و نگاهی به قابلیت‌های در دسترس بیندازید. گزینه ‘Dial keypad’ را فعال کنید و شماره‌گیر را به چپ یا راست نمایشگر حرکت دهید تا راحت‌تر بتوانید با انگشت شست شماره بگیرید. گزینه ‘LG keyboard’ را فعال کنید و همان کار را با صفحه‌کلید انجام دهید. شما باید باز کردن صفحه‌کلید در حالت افقی را امتحان کنید و آن را با حالت نیشگون گرفتن با شست به دو قسمت تقسیم کنید. در آخر اینکه، بر روی گزینه ‘Lock screen’ ضربه بزنید تا صفحه کلید پین کد را به چپ یا راست بکشانید.
 
استفاده از کلیدهای کنترل صدا به عنوان میانبر
ال‌جی G3 به شما امکان می‌دهد تا به سرعت قابلیت Qnote و برنامه کاربردی دوربین را در هنگام خاموش بودن گوشی با استفاده از کلیدهای صدا در پشت گوشی فعال کنید. به قسمت تنظیمات، عمومی و کلیدهای میانبر (Shortcut key) بروید و آن را فعال یا غیرفعال کنید. بار دیگر که می‌خواهید  لحظه زیبایی را برای همیشه ثبت کنید، فقط کافیست کلید کم کردن صدا را نگه دارید.
قفل کردن تصاویر یا ویدئوهای خاص در گالری
می‌خواهید اطلاعات خصوصی خود را از چشم نامحرمان دور نگه دارید؟ ال‌جی G3 یک مکانیسم قفل داخلی برای محتوای چندرسانه‌ای داخل برنامه گالری دارد. برای فعال کردن آن، به بخش تنظیمات عمومی و امنیت (Security) بروید و بر روی گزینه قفل محتوا یا ‘Content lock’ ضربه بزنید. در این منو، گزینه‌ای را می‌بینید که می‌توانید گالری را با کلمه رمز یا الگو قفل کنید. وقتی قفل را ایجاد کردید، می‌توانید فایل‌های شخصی را  با رفتن به گالری و ضربه بر روی گزینه ‘Lock’ قفل کنید.
فعال کردن حالت میهمان
ال‌جی قابلیت جدیدی به نام حالت میهمان را در G3 گنجانده است. حالت میهمان یا Guest Mode برای زمان‌هایی به کار می‌آید که می‌خواهید گوشی خود را برای مدتی به شخص دیگری مثلاً کودک خود بسپارید. این قابلیت را می‌توانید در منوی تنظیمات، تنظیمات عمومی یا General انتخاب کنید و در منویی که مشاهده می‌نید حالت مهمان (Guest Mode) ا انتخاب کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا ۵ برنامه کاربردی که میهمان شما اجازه دارد از آنها استفاده کند را مشخص می‌کند. پس‌زمینه صفحه اصلی را عوض کنید و قفل صفحه متفاوتی را تعیین کنید. خیلی راحت!
کنترل با حالت برای تماس‌های ورودی و زنگ‌های هشدار
ال‌جی G3 قابلیت‌های کنترل حرکتی دارد که به خوبی به آنها پرداخته شده است. این کنترل‌ها را می‌توانید در منوی تنظیمات، تنظیمات عمومی و منوی Gesture پیدا کنید. گزینه ‘Answer an incoming call’ را فعال کنید تا به تماس‌های ورودی فقط با نزدیک بردن گوشی به سمت گوش پاسخ دهید؛ حتی وقتی که هدست دارید! لرزش خفیفی را متوجه خواهید شد که نشان می‌دهد تماس متصل شده است. گزینه “Fade out ringtone” را فعال کنید تا G3 به صورت خودکار صدای زنگ را هنگام برداشتن برای پاسخ دادن کم کند. و اگر می‌خواهید صدای زنگ‌های ورودی را تنها با پشت به رو کردن تلفن قطع کنید، باید گزینه “Silence incoming calls” را فعال کنید. با پشت به رو کردن تلفن، شما می‌توانید زنگ هشدار را نیز به تعویق بیاندازید یا متوقف کنید یا فایل ویدئویی در حال پخش را در حالت مکث نگه دارید.
 
تنظیم برنامه‌های کاربردی در قاب Quick Circle
اگر قاب Quick Circle خریده‌اید، ممکن است متعجب شوید (یا نشوید) از اینکه می‌بینید تنها ۳ برنامه کاربردی در ابتدا روی پنجره مدور ظاهر شده‌اند. به گفته ال‌جی، ۶ برنامه کاربردی روی این پنجره تنظیم می‌شوند. اما بقیه چه می‌شود؟ نگران نباشید. فقط برخی گزینه‌ها باید بالا و پایین شوند. به قسمت تنظیمات، تنظیمات عمومی یا General بروید و گزینه ‘QuickCircle case’ را فعال کنید. دوباره روی این گزینه ضربه بزنید و سپس، روی گزینه ‘Select apps’ ضربه بزنید. اینجا همان جایی است که می‌توانید ۶ برنامه کاربردی را انتخاب کنید که می‌خواهید در پنجره مدور به شما نشان داده شود.
 
چندوظیفگی با Dual Window
برای اینکه ال‌جی G3 به یک فبلت بیشتر نزدیک باشد، به شما امکان می‌دهد تا دو برنامه کاربردی را به صورت همزمان با کمک قابلیت Dual Window یا پنجره دوتایی اجرا کنید. با ضربه زدن و نگه داشتن کلید پیمایش Back روی صفحه یا از طریق کلیدی که در منوی تغییر وظایف (task switching) قرار دارد این قابلیت را فعال کنید. با ضربه بر روی بالا با پایین صفحه می‌توانید انتخاب کنید که پنجره کدام طرفی باشد. سپس، بر روی آیکون برنامه ضربه بزننید و آن را بالا یا پایین بکشید.
فعال کردن قابلیت Dual Window به صورت خودکار
ال‌جی G3 می‌تواند به صورت خودکار نمای پنجره دوتایی یا Dual-Window را فعال کند. فقط کافیست بر روی یک لینک در حالت تمام‌صفحه یا بر روی ضمیمه یک ایمیل ضربه بزنید. برای فعال کردن این قابلیت به منوی تنظیمات، تنظیمات عمومی بروید. در آنجا بر روی گزینه ‘Dual window’ ضربه بزنید و گزینه ‘Split view’ را علامت بزنید.
چندوظیفگی با Qslide
راه دیگری برای چندوظیفگی در ال‌جی G3 استفاده از برنامه‌های کاربردی Qslide است. آنها به عنوان پنجره‌های کوچکی روی صفحه‌نمایش شما نمایش داده می‌شوند که می‌توان اندازه آنها را تغییر داد، حرکتشان داد و یا آنها را فرانما یا شفاف کرد. این تجربه بسیار شبیه کامپیوتر دسکتاپ شماست. البته، شما می‌توانید فقط دو پنجره را همزمان روی صفحه‌های اصلی باز نگه دارید. دسترسی به برنامه‌های کاربردی Qslide از طریق کشیدن کشوی اعلان‌ها (با لمس کششی نوار وضعیت به پایین) و ضربه بر روی آیکون Qslide امکان‌پذیر است. منتخبی از برنامه‌های کاربردی Qslide زیر ردیفی از کلیدها نمایش داده می‌شود. بر روی برنامه کاربردی دلخواه خود ضربه بزنید تا روی صفحه‌نمایش ظاهر شود. چندوظیفگی مبارک!
استفاده از پاک‌سازی هوشمند برای کنترل حافظه خالی
برای اینکه حافظه آزاد گوشی را همیشه در کنترل داشته باشید، ال‌جی یک برنامه پاک‌سازی ساده به نام پاک‌سازی هوشمند (Smart Cleaning) را افزوده است. شما می‌توانید این قابلیت را در منوی عمومی (General) در تنظیمات گوشی پیدا کنید. این سرویس کنترل می‌کند که چقدر فضای حافظه توسط فایل‌های موقتی، فایل‌های که در پوشه دانلود است و برنامه‌های کاربردی بیهوده اشغال شده است. با کمک این برنامه شما به راحتی با ضربه بر آیکون پایین از شر اطلاعات بی‌مصرف خلاص می‌شوید. پاک‌سازی هوشمند به شما به صورت متناوب اعلان‌ها را ارائه می‌دهد و به سرویس اعلان هوشمند (Smart Notice) ال‌جی متصل است.
افزایش سرعت ال‌جی G3
در اینجا به شما نکته‌ای را آموزش می‌دهیم که با کمک آن ال‌جی G3 خود را بسیار سریع‌تر کنید. به قسمت تنظیمات بروید و در آنجا، در منوی عمومی یا General، گزینه About phone را پیدا کنید و در این منو بر روی اطلاعات نرم‌افزار یا ‘Software information’ ضربه بزنید. سپس، روی گزینه ‘Build number’ ضربه بزنید تا منوی گزینه‌های Developer در بخش تنظیمات و General از حالت قفل خارج شود. وارد منوی گزینه‌های Developer شوید و در این منو، گزینه‌های ‘Window animation scale’، ‘Transition animation scale’ و ‘Animator duration scale’ را روی ۱x تنظیم کنید. به همین راحتی!
بی‌صدا کردن ال‌جی G3
ااذیت نکند، گر می‌خواهید G3 شما را لازم نیست روی بلندگو و LED هشداردهنده ضربه بزنید. به قسمت تنظیمات بروید و در این منو تنظیمات Sound یا صدا را پیدا کنید و گزینه ‘Quiet mode’ را فعال کنید. برای گزینه‌های بیشتر، بر روی ‘Quiet mode’ ضربه بزنید تا این فرصت را داشته باشید که LED هشداردهنده، هشدارها و تماس‌های ورودی را مسدود کنید. علاوه بر این، با ضربه بر روی تنظیمات تماس‌های ورودی یا Incoming call settings، شما می‌توانید یک پیام خودکار به مخاطبانی که مسدود کرده‌اید یا مخاطبان خاصی که مسدود نکرده‌اید تا بتوانند در حالت بی‌صدا با شما تماس بگیرند ارسال کنید.
فعال کردن وای-فای هات‌اسپات و اتصال بلوتوث/یواس‌بی
اگر یک اتصال ایمن برای انتقال اطلاعات دارید، می‌توانید به راحتی ال‌جی G3 را به یک وای-فای هات‌اسپات یا درگاه اتصال از طریق یواس‌بی به کامپیوتر تبدیل کنید. هر دو گزینه را می‌توانید در منوی تنظیمات و Networks پیدا کنید و در آنجا ‘Tethering & networks’ را انتخاب کنید تا به آنها دسترسی داشته باشید. تا ۸ دستگاه را می‌توانید به وای-فای هات‌اسپات خود متصل کنید.
سفارشی کردن میانبرهای صفحه قفل
راه‌های بسیاری که شما می‌توانید صفحه ال‌جی G3 را در حالت قفل سفارشی کنید شامل گزینه‌ای است که با کمک آن خودتان میانبرها را تعیین می‌کنید و با این کار می‌توانید برنامه‌های کاربردی خاصی را بدون باز کردن قفل گوشی اجرا کنید. همه گزینه‌های صفحه قفل را می‌توانید در بخش تنظیمات، نمایشگر و منوی صفحه قفل (Lock Screen) پیدا کنید. وقتی به آنجا رسیدید، بر روی گزینه میانبرها یا Shortcuts ضربه بزنید تا اسلات‌های میانبر را سفارشی کنید. به راحتی بر روی علامت کوچک کنار هر میانبر ضربه بزنید تا آن را تغییر دهید و وقتی کارتان با چیدمان انجام شد گزینه ذخیره یاSave را انتخاب کنید.
تغییر نام و رنگ پوشه
ال‌جی G3 به شما امکان می‌دهد رنگ و نام هر پوشه روی صفحه را تغییر دهید. به راحتی پوشه را باز کنید و بر روی نوای که حاوی نام است ضربه بزنید. شما می‌توانید نام جدیدی به آن اختصاص دهید و از ۱۲ رنگ موجود یکی را انتخاب کنید.
ایجاد کاغذدیواری با چندتصویر
چه کسی می‌گوید شما تنها می‌توانید یک کاغذ دیواری داشته باشید؟ در ال‌جی G3، شما می‌توانید برای هر کدام از صفحه‌های اصلی خود یک کاغذ دیواری یا تصویر پس‌زمینه متفاوت داشته باشید. در فضایی خالی روی صفحه ضربه بزنید و نگه دارید. گزینه کاغذدیواری‌ها یا Wallpapers را انتخاب کنید و بر روی ‘Multi-photo’ ضربه بزنید. سپس، تصاویری که می‌خواهید را از گالری انتخاب کنید و بر رویApply ضربه بزنید. ساده اما جالب!
نمایش و مخفی کردن برنامه‌های کاربردی خاص
شما می‌توانید برنامه‌های کاربردی و و یجت‌های خاص را از کشوی برنامه‌های کاربردی مخفی کنید. آن را باز کنید، بر روی کلید سه‌گوش در سمت راست ضربه بزنید و سپس، گزینه ‘Hide/Show apps’را انتخاب کنید. برنامه‌های کاربردی را انتخاب کنید که می‌خواهید مخفی کنید، روی گزینه تیک ضربه بزنید تا کارتان به اتمام برسد!
فعال کردن صفحه‌نمایش هوشمند
ال‌جی G3 قابلیت صفحه نمایش هوشمندی دارد که از دوربین جلو استفاده می‌کند تا ببیند آیا شما به صفحه‌نمایش چشم دوخته‌اید یا نه. اگر حواس شما نباشد نور صفحه را کم می‌کند. برای فعال کردن یا غیرفعال کردن این قابلیت به قسمت تنظیمات و Display بروید و سپس، بر روی گزینه ‘Smart screen’ ضربه بزنید. اکنون، صفحه‌نمایش باید در زمانی که گوشی چهره شما را تشخیص می‌دهد روشن بماند.
تنظیم ذخیره‌گر باتری
یکی از پرطرفدارترین قابلیت‌های ال‌جی G3 قابلیت ذخیره باتری است. وقتی G3 میزان شارژ باتری را پایین‌تر از حد معمول نمایش می‌دهد، یک سری بهینه‌سازی و محدودیت‌هایی برای گوشی شما فراهم می‌کند تا مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. برای پیکربندی، به قسمت تنظیمات، عمومی و باتری بروید و در آنجا بر روی گزینه ذخیره‌گر باتری یا ‘Battery saver’ ضربه بزنید. حالا، شما می‌توانید حد آستانه را مشخص کنید و برخی قابلیت‌ها را فعال کنید. وقتی شارژ باتری زیر حد خاصی می‌رسد، گزینه دخیره باتری می‌تواند قابلیت سینک خودکار، وای-فای، بلوتوث، NFC، اعلان‌های LED و لرزش ضربه‌ها را غیر فعال ‌کند. این قابلیت نور نمایشگر را کم می‌کند و زمان خاموش شدن صفحه را به ۱۵ ثانیه کاهش دهد. این ویژگی باعث می‌شود که ال‌جی G3 شما مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.
ثبت سلفی با حالت
ال‌جی راهی برای ثبت سلفی بدون نیاز به دسترسی به کلید شاتر و لرزش احتمالی تلفن به شما توصیه می‌کند. دوربین جلو را روشن کنید و مشت خود را در برابر لنز نگه دارید. یک مستطیل آبی را خواهید دید که اطراف آن ظاهر می‌شود؛ این یعنی گوشی حالت شما را تشخیص داده است. اکنون، کف دست خود را به حالت مشت ببندید. ال‌جی G3 شمارش معکوس سه ثانیه‌ای را، قبل از ثبت سلفی شما، آغاز می‌کند. این یک قابلیت بسیار جذاب با عملکرد سریع است.
تغییر رنگ نمایشگر
اگر برای شما پیش آمده که در تشخیص رنگ‌ها اشتباه کرده باشید یا می‌خواهید با رنگ‌های نمایشگر ال‌جی G3 کمی خودتان را سرگرم کنید، به قسمت تنظیمات، عمومی، قابلیت دسترسی یاAccessibility بروید و بر روی گزینه تنظیم رنگ یا Colour adjustments ضربه بزنید. این قابلیت را روشن کنید و انگشت خود را بکشید تا کنتراست و تون رنگ را تنظیم کنید. برای اینکه همه چیز را به حالت اول در بیاورید، از منوی سه‌مربعی استفاده کنید تا صفحه‌نمایش به حالت پیش‌فرض دربیاید یا به سادگی این قابلیت خاموش شود.
با ال‌جی QMemo+ اسکرین‌شات بگیرید، یادداشت‌برداری کنید و به اشتراک گذارید
ال‌جی QMemo+ یک ابزار ساده اما قدرتمند برای یادداشت‌برداری است که به شما امکان می‌دهد از محتوای روی صفحه‌نمایش عکس بگیرید، طراحی کنید و روی آن بنویسید و از طریق ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و کلاود به اشتراک گذارید. شما می‌توانید از طریق نوار کشویی اعلان‌ها یا با کشیدن از پایین به بالا و انتخاب Qmemo از دایره به آن دسترسی پیدا کنید. از متن‌های پیش‌فرض و آماده، برس‌ها و پاک‌کن در Qmemo+ استفاده کنید تا در صورت تمایل روی اسکرین‌شات چیزی یادداشت کنید. وقتی کار شما تمام شد، گزینه ذخیره یا Save را انتخاب کنید تا از کلید سه‌مربعی برای اشتراک‌گذاری چیزی که خلق کرده‌اید استفاده کنید.
از ال‌جی Qmemo+ برای حفظ یادداشت‌های استادانه و حرفه‌ای استفاده کنید
ال‌جی Qmemo+ نه تنها یک ابزار یادداشت‌برداری است بلکه یک برنامه کاربردی برای حفظ یادداشت‌هاست. آن را از کشوی برنامه‌ها باز کنید و با ابزارهای قالب‌بندی یادداشت‌هایی برای ارائه ایجاد کنید. یادداشت‌ها را ذخیره کنید تا بعداً بتوانید به اشتراک‌ گذارید یا با استفاده از حساب Google Drive به صورت خودکار آنها را سینک کنید. برای انجام این کار، به صفحه اصلی ال‌جی Qmemo+ برگردید، روی گزینه سه‌مربعی ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس، به سادگی حساب گوگل خود را اضافه کنید. افزون بر این، شما می‌توانید یادداشت‌ها را با افزودن اطلاعات آب‌وهوا و مکان، یا هشدارهای زمان‌بندی‌شده یا مکانی سفارشی کنید. این یک قابلیت خیلی خوب است!
تغییر ظاهر تغییر برنامه‌ها
یکی از بهترین راه‌های سفارشی کردن ال‌جی G3 قابلیتی است که به خوبی از دید شما مخفی شده است! منوی تغییر برنامه‌ها که شما با کمک کلید پیمایش (شبیه دو مستطیل) به آن دسترسی پیدا می‌کنید، سه مرحله زوم یا بزرگنمایی دارد. با زوم انگشتی به بیرون می‌توانید برنامه‌های بیشتری در منو جای دهید و با زوم انگشتی به داخل به حالت آرایش معمول برگردید. شما می‌توانید هر وقت که خواستید ظاهر آن را تغییر دهید.
رد تماس‌ها به صورت خودکار با پیام متنی سفارشی
ال‌جی G3 می‌تواند به سرعت تماس‌ها از شماره‌های خاص یا خصوصی را رد کند و این رد تماس با ارسال پیام متنی هم انجام می‌شود. برای اینکه لیست سیاه خود را درست کنید، برنامه شماره‌گیر را در G3 باز کنید. بر روی کلید سه‌مربعی ضربه بزنید. گزینه تنظیمات تماس یا ‘Call settings’ را انتخاب و سپس بر روی رد تماس یا ‘Call reject’ ضربه بزنید. برای تخصیص یک پیام متنی، به منوی قبل برگردید و گزینه رد تماس با پیام متنی یا ‘Decline with message’ را انتخاب کنید. شما می‌توانید از پیام‌هایی که به صورت پیش‌فرض به زبان انگلیسی در دسترس است استفاده کنید با با فشار دادن کلید + پیام مخصوص به خود را تایپ کنید.
مرتب کردن زبانه مخاطبان و نحوه نمایش آنها
برنامه شماره‌گیر به شما امکان می‌دهد نحوه نمایش زبانه‌های موجود و همین طور نحوه چیدمان مخاطبان بر اساس نام را تغییر دهید. برنامه شماره‌گیر را باز کنید، به زبانه مخاطبان یا Contacts بروید . بر روی کلید سه‌مربعی ضربه بزنید. دوباره، بر روی ‘Edit tabs’ ضربه بزنید و طبق دلخواه خود آنها را مرتب کنید. سپس، روی کلید سه‌مربعی ضربه بزنید. از گزینه “Sort list by” و “View contact names as” برای تغییر ترتیب نمایش نام به به نام خانوادگی در اول استفاده کنید یا اول چیدمان را بر اساس نام مخاطبان تغییر دهید.
فوکوس دوباره بر روی عکس‌ها بعد از ثبت تصویر
برنامه کاربردی دوربین ال‌جی G3 به شما امکان می‌دهد تا بعد از ثبت تصویر بر روی عکس دوباره فوکوس کنید. برنامه کاربردی دوربین را باز کنید و به ترتیب بر روی گزینه Mode و سپس ‘Magic focus’ضربه بزنید. مثل همیشه تصویر را ثبت کنید و سپس، به راحتی بر روی جایی که می‌خواهید دوباره فوکوس شود ضربه بزنید.
ثبت اسکرین‌شات
آرایش عجیب کلید بازگشت در ال‌جی G3 باعث می‌شود که با نگه داشتن کلید روشن/خاموش و کم کردن صدا بتوانید اسکرین‌شات بگیرید اما خب، کمی نیاز به زمان دارد تا در این کار مهارت لازم را پیدا کنید. قابلیت ساده‌ای است و هر چه بیشتر تمرین کنید، برای شما طبیعی‌تر می‌شود. ساده‌ترین راه این است که G3 را در دست بگیرید و انگشت وسطی خود را بین کلید روشن/خاموش و کم کردن صدا فشار دهید و نگه دارید. زمانی که نوک انگشت شما با هر دو کلید به طور همزمان تماس پیدا کرد، آن وقت پی خواهید برد که در جای درست هستید.
تغییر زمینه مکالمات متنی
رابط کاربری جدید ال‌جی به شما امکان می‌دهد تا مشخص کنید که پیام متنی که ارسال و دریافت می‌کنید در برنامه پیام‌رسانی چگونه نمایش داده شوند. برنامه را باز کنید، کلید سه‌مربعی را انتخاب و بر روی تنظیمات ضربه بزنید. روی گزینه ‘Conversation theme’ ضربه بزنید و تصویر کاغذدیواری مورد نظر، سبک حبابی پیام و رنگ را انتخاب کنید.
تنظیم فیلتر اسپم در پیام‌های متنی
برنامه کاربردی پیام‌رسانی یک فیلتر اسپم دارد که پیام‌های متنی را از جنبه محتوای اسپم چک می‌کند. این فیلتر می‌تواند طبق نظر شما و با تعیین کلمات خاصی که خود شما به عنوان هرزنامه یا اسپم تعریف می‌کنید پیام‌های متنی را مسدود می‌کند. برنامه پیام‌رسانی را باز کنید. بر کلید سه‌مربعی ضربه بزنید و به ترتیب گزینه‌های ‘Spam manager’، ‘Spam Settings’ و سپس ‘Spam words’ را انتخاب و کلماتی که نمی‌خواهید ببینید را اضافه کنید. فیلتر اسپم می‌تواند پیام‌های ناشناس را یا شماره‌های خاصی که به گوشی شما می‌رسد هم رد کند. این گزینه نیز در همان منوی تنظیمات اسپم وجود دارد.
حل پازل برای متوقف کردن زنگ هشدار
اگر می‌خواهید زنگ هشدار ال‌جی G3 شانس بهتری در بیدار کردن شما داشته باشد، به برنامه Clock بروید، روی کلید سه‌مربعی ضربه بزنید و سپس، وارد تنظیمات شوید. سپس، ‘Puzzle lock’ را انتخاب کنید. از سه پازل موجود یکی را انتخاب کنید. سپس، به صفحه اصلی برنامه کاربردی بروید. یک زنگ هشدار اضافه کنید و در تنظیمات آن، ‘Puzzle lock’ را فعال کنید. شما می‌توانید یک برنامه کاربردی را انتخاب کنید که با اجرا شدن آن زنگ هشدار متوقف شود.
مشاهده کاغذ دیواری بدون حضور آیکون‌های برنامه کاربردی
اگر می‌خواهید برای یک لحظه از کاغذ دیواری خود بدون حضور آیکون‌ها لذت ببرید، به راحتی می‌توانید با زوم انگشتی این کار را انجام دهید. با این کار، همه آیکون‌ها و ویجت‌ها روی صفحه خانگی ناپدید می‌شوند. برای بازگرداندن آنها زوم انگشتی را برعکس انجام دهید و انگشت‌های خود را باز کنید.
ایجاد کُلاژ با عکس
برنامه کاربردی گالری در ال‌جی G3 می‌تواند کلاژهای زیبایی از تصاویر شما ایجاد کند! آلبوم را باز کنید، روی کلید سه‌مربعی ضربه بزنید و گزینه ‘Make collage’ را انتخاب کنید. عکس‌هایی که می‌خواهید را بررسی کنید، نوع کلاژی را که می‌خواهید انتخاب کنید تا خود گوشی تصویر را در آلبوم کلاژ به عنوان یک عکس معمولی ذخیره می‌کند.

172 دیدگاه در “40 فوت‌وفن‌ کار با ال‌جیG3؛ قدرتمندترین گوشی هوشمند ال‌جی

 1. سلام.لطفا کمکم کنید.من جی ۳ دارم ولی خاموش شده و روشن نمیشه و فقط لوگو نشون میده.تنظیمات کارخانه هم کردم اما نشد گارانتی هم نداره.چکارش کنم؟

 2. سلام من جی ۳ دارم و میخواستم بدونم اندروید ۵ کی منتشر میشه من تو سایت خونده بودم این هفته میاد ولی نیومده با تشکر منتظر جوابتون هستم

 3. با سلام
  من جی ۳ دارم ولی هر کاری میکنم نمیشه رو مخاطبین عکس بزارم.همش اخطار میده.میشه راهنمایی کنید.با تشکر

  • سلام شما باید مخاطبینتون رو تو حافظه گوشی ذخیره کنین در غیر این صورت نمیشه تصویر گذاشت.

  • من هم همین مشکلو داشتم باید مخاطبو روی گوشی سیو کنی نه روی سیم کارت بعد میشه عکس بذاری چون سیم حافظه نداره که عکسو با خودش نگه داره؟گرفتی چیشد؟

 4. سلام
  گوشی جی ۳ من قسمتِ بالا کنار مادون قرمزش یک ترک خورده…یکی از دوستام هم همین مشکل رو داره…
  چیکار باید کرد؟

  • سلام دوست عزیز.متاسفانه گوشی منم همین مشکل رو داره.هم کنار مادون قرمز و هم کنار پورت هندسفریش. مشکل از خود گوشی هستش.کاریشم نمیشه کرد.گوشی من تو جعبه بود.آوردمش بیرون دیدم که این مشکل رو داره.جنس بدنش اصلا خوب نیست

 5. واقعا کسی نیست تو این سایت معتبر جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟
  نا امیدمون نکنید اندروید ۵ واسه خاورمیانه. G3 چه تاریخی میاد؟

 6. چطور میتونم فونت فارسی گوشی رو تغییر بدم گوشیم ال جی جی ۳ هست اندروید ۵٫۰

  هر کاری کردم با هیچ برنامه ای نتونستم فونت فارسی گوشی رو تغییر بدم گوشیم روت نشده است

  فقط فونت انگلیسی تغییر میکنه ؟؟؟؟؟؟؟

 7. منم جی ۳ دارم چرا هیجوره نمیشه برای مخاطب عکس گذاشت و چرا پیامک ها امضا نداره و چطوری میشه عکس میگیری عکسو نگه داره رو صفحه دوربین تا خودم بک بزنم

  • سلام به همه دوستان
   درسا خانوم منم مشکل شمارو داشتم و کلی هم خورد تو ذوق بنده شما اول باید شماره ی مخاطبتون رو تو گوشی سیو کرده باشید تا بتونید برای مخاطب مورد نظرتون عکس بزارید…در قدم بعدی شما باید گوشی تون رو آپدیت کنید پس در قسمت منو سرچ کنید update center و از گزینه ی آپدیت سرور اقدام به آپدیت گوشیتون کنید تقریبا تا این تاریخ ۳یا ۴تا آپدیت برای این گوشی اومده که مشکل شما با آپدیت اول حل مشیه…بعد از این گوشی لذت ببرید فقط در آخر توصیه میکنم آپدیتهای بعدی رو هم انجام بدید چون مصرف باتری تون۳۰%بهتر میشه

  • سلام.من جی۳ دارم
   هر از گاهی کل مخاطبینم حذف میشه.

   یا گوشی برای چند بار ریسیت میشه
   چی کار کنم

  • سلام یقین داشته باش که بهترین گوشی وانکانات زیادی دارد باید با آن کار کتید ولی باطریش چون کیفیت صفحه نمایش ۵۴۰ پیکسل است یک روز دوام دارد

 8. سلام میخواستم بدونم ایا میشه رزولوشن این گوشی رو پایین اورد یا نه اگه میشه جواب رو سریع میخوام چون میخوام بخرم

 9. سلام خیلی ممنون از راهنماییهای خوبتون
  من G3 دارم و وقتی کانتکتهای گوشیمو پاک میکنم بهم پیام میده که از اینجا پاک میشه اما در سرور میمونه و پاک نمیشه, من چطور میتونم از سرور پاکش کنم و اینکه الان اگر من یک برنامه نصب کنم که به کانتکتهام پیام داده بشه ایا به اونهایی که فقط در سرور وجود دارن هم پیام داده میشه؟
  خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 10. سلام من G3 دارم میشه لطفا راهنماییم کنید چطوری شماره خودمو از صفحه اسکرین زمانی ک قفل هستش بردارم؟عنوانش هست contact …. If you find this.نقطه چین شمارم هستش.مرسی

 11. میخاستم از اعلانها qmemoبیارم اما فقط گوگل هس و تا اعلانو باز میکنم گوگل باز میکنه یکی بگه چطوری این نرم افزارو به اعلانهااضافه کنم

  • نوار اعلاناتت رو بیار پایین بعد بده سمت چپ تانوار های بیشتری ببینی ادنجا نوشته edit

  • سلام

   برای اسکرین شات پیشنهاد میکنم از دکمه سریع که تو نوار ابزار پایین میتونید اضافه کنید استفاده شود. دکمه ای که Q دارد

 12. سلام
  من یه مدت از قاب quick circle ام استفاده نکردم حالا که اونو گذاشتم کار نمیکنه
  ممکنه لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 13. سلام لطفا جواب بدید ال جی جی ۳ اثر انگشت خوان دارد یا نه یا برنامه خواصی واسش ایجاد شده مخصوص همین مدل؟

 14. با سلام …من درکل از این گوشی راضی هستم بخصوص کیفیت عکسبرداری و فیلمبرداری …..مشکل من تنها مربوط به:

  ۱- اینکه زمانیکه یک فیلم رو میخوام ببینم نور صفحه خودبخود کم میشه حتی زمانیکه شارز کامل هست ..ممنون میشم از دوستان که بفرماین راه حل چیه و یا اینکه این مشکل طبیعیه این گوشیه؟
  ۲- اینکه نتونستم زمینه صفحات را مشکی کنم مثل سامسونگ؟

  • سلام بابت سوال اولتون ، منوی بالای صفحه رو بکشید پایین و با ضربه زدن روی گزینه خودکار ،گزینه خودکار روشنایی صفحه رو غیرفعال کنید

  • سلام ، میخواستم بدونم G3 یاداور نداره ؟ من هرچی سعی کردم تو یه روز خاص یه چیزی یادم بیاره نتونستم پیدا کنم میشه راهنماییم کنید ، یا نمیشه گوشیو کوک کرد ، خاموش کرد و زنگ هشدارش روشن بشه و گوشی زنگ بخوره .

 15. سلام ـ گوشی ال جی G4 دارم که رمزشو فراموش کردم . چندین مرتبه رمز رو اشتباه وارد کردم حالا ازم میخواد که قفل اشتراک رو باز کنم ( بوسیله نام کاربری و … ایمل).. که متأسفانه اکانتی که ایجاد کردم رو هم فراموش کردم….
  تمام راه های بوت کردن رو انجام دادم (خاموش کردم گوشی ـ گرفتن همزمان کلید ولوم پایین به همراه پاور و…) ولی گوشی بوت میشه و روی همون صفحه بازکردن قفل اشتراک میاد و می بایست نام کاربری و … وارد کنم.
  لطفا کمکم کنید.

 16. ببخشید من تا الان دو ماه ای شده این گوشی خریدم . چندتا سوال داشتم اولیش اینکه این برنامه smart world. چطوری میتونم اپدیت کنم ویا خود برنامه از طرف الجی اپدیت میشه . لطفا دوستان به من جواب دهید

  • این برنامه معمولا یا خودش اپدیت میشه یا با باز کردنش پیام اپدیت رو میده. ولی من مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چطور باید زبانش رو انگلیسی کنم و نمیدونم اصلا این زبانی که روشه چه زبانی هست.

 17. سلام
  کسی میدونه اطلاع رسانی پس از رد تماس در گوشی ال جی g3 رو چطوری میشه قطع کرد؟ هر وقت رد تماس میدم بعد از ۳۰ دقیقه پیام رد تماس میاد روی گوشی

 18. سلام من گوشیم مدل ال سون ال جیه این علامت یک چشم چیه بالای گوشیم میاد وقتی نتم روشنه یکی منو ترسوند هک شدم!!توروخدا راهنمایین کنین چیشده چیه اصاا اون تا میام نوار ابزار باز کنم ببینم چیه میره

  • سلام داداش شما باید وقتی رو حالت سلفی هستی گزینه flash و غیرفعال کنی تا به حالت تمام صفحه دربیاد.

  • معمولا باید یک بار یا به اون شماره زنگ زده باشید یا بهتون زنگ زده باشه. که در قسمت call log باشه. هر وقت شماره یا مخاطب مورد نظر در call log قرار گرفت با لمس و نگه داشتن روی اون شماره یه لیست براتون ظاهر میشه. از اون لیست گزینه reject call رو بزنید تا وارد بلک لیست بشه.

 19. سلام خیلی از گوشی G3خودم راضیم
  متاسفانه مشکلی برای گوشی پیش آمده که نمیتوانم درست کنم.
  تمام تماسهای ورودی که شماره آنها را ذخیره نکردم رد میشود و گوشی زنگ نمیخورد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر محمدپور رضا

  • شما اول باید بری تو contacts که توش شماره میگیرن بعد گوشه سمت راست بالا یه گزینه داره به نام call setting میری توش بعد یه گزینه داره به نام call reject میزنی روش یه گزینه داره call reject mode میری توش سه تا گزینه داره گزینه اول رو فعال میکنی

 20. سلام.بنده وقتی جی ۳م رو ریست فکتری میکنم تنظیماتی ظاهر میشه که نمیدونم کدوم گزینه هارو انتخاب کنم. لطفا راهنمایی کنید

 21. سلام. من گوشیم ۲ هفته خاموش بوده الان که روشن میکنم backup code میخواد که یادم نیست و account unlock هم نمیتونم بزنم چون به اینترنت وصل نیست چیکار میتونم بکنم برای باز کردن گوشیم بدون پاک شدن فایلهام ؟

 22. چرا کسی جواب نمیدههههه
  سلام من گوشیم مدل ال سون ال جیه این علامت یک چشم چیه بالای گوشیم میاد وقتی نتم روشنه یکی منو ترسوند هک شدم!!توروخدا راهنمایین کنین چیشده چیه اصاا اون تا میام نوار ابزار باز کنم ببینم چیه میره

  این علامت چیه نتمم خاموشه میاد حتی نمیتونم اسمشو بخونم تا نوار ابزارمو میارم پایین میره این چیه

  • سلام
   نگران نباشید این یه امکان واسه گوشیت که تا زمانی که به صفحه کوشی نگاه میکنی صفحه خاموش نمیشه و این قابلت رو میتونی از نوار ابزار خاموش کنی

 23. سلام من ال جی حی۳ دارم و چند ماهی هست که خودبخود بطور مداوم چندین بار ریستارت میکنه ولی زمانی که به شارژ میزنم ریستارت متوقف میشه. هم فلش زدم هم ریست فکتوری شده ولی مشکل حل نشده. گارانتی هم داره. مشکلو چطوری حلش کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 24. سلام.ببخشید من یک سوال داشتم.من گوشیمg3 موقعی که میخوام سلفی بگیرم چه با منوپاد چه بدون اون وقتی دو سه نفریم میشه ولی از دو سه نفر به بالا که میخوایم عکس سلفی بگیریم نمیشه یعنی دکمه ی عکس و که میزنم از برنامه ی عکاسی کلا خارج میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • بله . گوشی من ریموت کنترل داشت از اولش دلی اگه گوشی شما نداره سیستم آپدیت رو نگاه کنید احتمالا اونجا میتونید برنامه رو بگیرید

  • از توی تنظیمات دوربین میتونی تنظیماتشو به حالت اولیه برگردونی احتمال خیلی زیاد مشکلت حل شه

 25. سلام من داداشم گوشیش الفینو ال جی هست قفل صفحه کلیدش Knock code گذاشته و پین هم براش انتخاب نکرده رمز هم اشتباه الان وارد کرده ازش پین میخا اشتراک گوگل رو هم یادش نیست باید چکار کنه

  • میتونه به حالت ریکاوری بره و ریست فکتوری کنه احتمالا اصلاعتش بره ولی تنظیمات ریست میشه و مشکلش حل میشه

 26. سلام من گوشیه g3 دارم اما در برنامه ی تلگرام اهنگ های دریافتی رو نمیتونم توی گوشی ذخیره کنم این گوشی چنین قابلیتی نداره؟ یا تنظیمات خاصی لازم هست؟

 27. سلام
  من g3 دارم و همونطور که تو آموزش هاتون گفتید که ۷بار بر روی گزینه build number زدم و با ارور no need. you are already a developer مواجه شدم حتی بعضی وقت ها ۱۰۰بار هم زدم ولی نشد که نشد خواهش میکنم پاسخ بدید
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز.بیلد نامبر یه سری تنظیمات برنامه نویسی گوشی هست همون بهتر که واست اجرا نمیکنه.اینکه میگن مقدار رو روی×۱بزاری خیلی تاثیری نداره رو سرعت گوشی…البته تجربم بود از کارکردن با نوت۲

  • این کار برای developer شدن انجام میشه. این پیام داره میگه شما قبلا اینکارو انجام دادید و دیگه نیازی نیست. شما باید در همون تنظیمات به دنبال گزینه developer option بگردید.

 28. سلام وخسته نباشید من گوشی ال جی مگنا دارم چند روز پیش آپدیت کردمش اما بعد از آپدیت دیگه هیچ عکس و فیلمی رو تو گالری نمی بینم در حالی که همه عکسها روی مموری وجود دارند لطفا کمکم کنید.باسپاس

 29. چطور میشه منوی مدل K10 رو از انگلیسی به فارسی تغییر داد؟
  متاسفانه تو قسمت زبان تنظیمات، اصلاً گزینه فارسی وجود نداره.
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 30. سلام من گوشی جی۳ دارم چندوقتیه مرتب دوربینش غیرفعاله و پیغام میده اتصال با دوربین امکانپذیر نیست کسی میدونه چطور مشکلش برطرف میشه؟

  • معمولا چنین پیام هایی به دلیل نقص سخت افزاری پیش میاد. ممکنه قطعه مربوط به سخت افزار دوربینتون خراب شده باشه.

 31. سلام
  یه سوال دارم گوشیم جی ۴ هستش. وقتی به من زنگ زده می شه هم شماره میوفته هم اسم طرف. میشه شماره اش مشخص نشه؟؟؟

 32. سلام. من lg G4 دارم و میخوام فوت و فن بیشتری ازش بدونم مثله همین توضیحی که شما دادید … میشه اسم یه سایتی رو بگید تا برم ببینم ؟ ممنون میشم

 33. سلام
  مدتیه بعده ارتقاع سیستم عامل گوشیم ال جی g3 هیچ applock روی گوشی کار نمیکنه بخصوص cm cecurity
  همیشه این errorمیده:
  Your lge device dosent support applock.
  Please contact lge for an update.
  لطفا راهنمایی کنید

 34. سلام ..من ال جی٣ دارم..یه از خدا بیخبری اومد رمز کذاشت روو موبایل ما….حالا میخوام خودم بصورت دستی فلشش کنم ..ولی بلدنیستم…مثل موباایل های سری سامسونک کلید کم و زیاد کردن موبایلو بزنی فلش میشه ….لطفا راهنمایی کنید الجی رو فلش کنم

  • برای منم این اتفاق افتاد بله مثل گوشیا سامسونگ اونجوری میشه.دکمه پایین نگه دار یه ثانیه ول کن دوباره پایین اف باهم بزن.بازم تو نت بگردی فیلم اموزشش دقیقش هست.چند بار تلاش کنی میاد دستت.

 35. سلام.من مونوپادم وقتی بلوتوثشو میزنم گوشیم پیدا میکنه امامتصل نمیشه هرکاری میکنم .با گوشی دیگه وصل میشه.راه حلش چیه؟

 36. سلام ی سوال داشتم برام مهمه
  من جی فر دارم مشکل من اینه رو گالری میخوام اشتراک گزاری کنم ی عکسو اخرین مخاطبایی ک تو تلگام و اینستا و پیام حرف زدم میاد رو صفحم
  مثلا نوشته اشتراک گزاری از طریقه مثلا ادرس ایمیل فلنی پیام فلانی
  میخوام دیگه نیاد فقط اصلشون بدون نام مخاطب بیاد چیکار کنم
  با تشکر

 37. سلام دوستان من جی ۳ دارم.چند وقت پیش smart notice از گوشیم پاک شد .اگه کسی میدونه چطور میتونم دوباره برشگردونم لطفا راهنماییم کنه ممنون میشم

 38. تاذیک شدن صفحه به محض شماره گیری و
  عدم استفاده ازکلیدهای خاموش. ذوشن. بلندگو و ….به علت تاریکی صفحه
  و
  سختی قطع بعد ازاتمام تماس
  طوریکه اکثرمواقع صحبتهای بعدی رو مخاطب میشنوه بعلت قطع نشدن
  وصفحه تاریکی که فطع و وصل رانمایش نمیدهد
  ممنون

 39. سلام گوشی جی فور دارم صفحه گوشیم با دوبارضربه زدن صفحش روشن میشد الان هر چی ضربه میزنم نمیشه روشن نمیشه خاهشا کمک کنین؟؟

 40. سلام.من جی۳دارم sdکارتم ازکارافتاده وهیچ مموری نمیخونه و خاموش میکنه وقتی روشن میشه کیت سیم کارتم غیرفعال میشه مرتب بایدخاموش روشنش کنم وسیم کارتم ودربیارم وجابزنم تاکیت سیم کارتم فعال بشه.ممنون میشم بگین چه کارکنم

 41. سلام
  خدا شاهد است این یک تبلیغ علیه ال جی نیست
  من ۴تا گوشی ال جی خریدم ۲تا جی۴ برای بچه ها و ۲تا جی ۳ برای خودمان ۲تا جی ۴ هر دو خراب شدند رفتند گارانتی با کلی معطلی البته یکی را درست کردند ظاهرا کل برد را عوض کرده اند و دومی در نوبت است
  کل اطلاعات و شماره های ضروری ازبین رفت و برای هر کدام یک ماه باید منتظر بمانی بدون گوشی

 42. سلام من گوشیم k8 اپدیت اندروید ۷ اومد دانلودش کردم ولی موقع به روز رسانی مرحله ۱ پر میشه ولی برای مرحله ۲ گوشی خاموش میشه و دوباره همین اتفاق میفته
  لطفا کمک کنید الان یک روزه که گوشیم روی همین حالته

 43. سلام توگوشی ال جی چه طوری برا چند روز موقتی برنامه های نصبی مثل وات ساپ واینستا رو غیر فعال کنیم ممنون میشم توضیح بدین

 44. سلام
  من گوشیمG3هست
  الان نزدیک ۲۶ ماه هست دارم
  تا حالا چند بار بردم نمایندگی
  مشکل اسپیکر صدا داشت
  یه بار تاچ عوض کردم
  یه بار باطری
  یه بار برد عوض کردم
  الانم دوباره مشکل داره و میگن مشکل از برد هست و بابد دوباره عوضش کرد
  خود بخود ریستارت میشه
  فلش کردم
  اندروید ارتقا دادم بازم نشد
  روی لوگو ال جی ربستارت میشه و بالا نمیاد
  ولی وقتی داخل شارژ هست میاد بالا
  به نطر سما مشکلش چیه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 45. با تشکر از سایت خوبتان.
  من دو ساله گوشیم رو خریدم و خیلی ازش راضی هستم . فقط الان یه مدته دوربین جلوش ابعادش کوچیک شده و حتی با تغییر تنظیماتش به بالاترین کیفیت یعنی ۲m بازم کوچیک میمونه در صورتی که قبلا کل صفحه را پوشش میداد.
  لطفا راهنماییم کنید

 46. گوشی من مشکل تاچ پیدا کرد علرغم عوض کردن تاچ و…که هیج گونه ضربه وآب نخورده بود از کار افتاد الان عکسهای رو که توسط قفل گالری موجود در گوشی جی ۳بود قفل کرده بودم البته اطلاعات در رم بودن دیگه دسترسی به اطلاعاتم وعکسهام ندارم لازم بذکر الان عکسها روی رم موجود می باشد ولی باز نمی شوند

 47. سلام میخواستم بدونم .من گوشی الجی دارم که قفل شده میخوام رمز بزنم ارور میده.پیام میده نام کاربری رمز ورود وارد کنید .وقطی مینویسم باز ارور میده که رمز نامعطبر است ممنون الان باید چیکار کنم

 48. سلام.لطفا بگید چجوری دانلود یه فایلو متوقف کنیم! من گوشیم جی۳مینی هستش. یه فایل ۲۵۰ مگابایتی رو اشتباه دانلود کردم و بعدم هرکاری کردم لغو نشد:(((

 49. سلام
  از طریق همین سایت به اندروید ۶ ارتقا دادم محیطش خیلی خوب شده ولی گوشی بشدت داغ میشه و مصرف باطری تقریبا ۳۰ درصد زیاد شده
  دوستانی که تجربه دارن آیا راه نجاتی هست و میشه بی دردسر خودم به اندروید قبلی برگردم یا باید صابون تعمیرگاه به تنم بخوره
  متشکر

 50. دوستان کسی می دونه این پیغام گوشی ال جی چیه صفحه بنفش شده و بالا نمیاد

  DBI Apps Watchdog Reset
  DmiGod Crash Handler: DBI Apps Watchdog Reset
  Option: SD card ram dump mode.
  Push below files to sdcard before test.
  rdcookie.txt, rtcookie.txt

  Please do following action
  ۱) Ram dump Mode. Please connect USB.
  ۲) Get the ram dump image using QPST Configuration.
  ۳) If sdcard ram dump enabled just wait for reboot.
  ۴) Collect ramdump files from your pc to sdcard.
  ۵) Send e-mail to WX-BSP-TARGET@lge.com
  What I must to do now?

 51. سلام دوستان.یه قسمت از تاچ گوشی من(ال جی جی۳)خوب کار نمیکنه.مثلا گوشه سمت راست بالا.باید چند بار لمس کنم.یا دگمه پاک کردن تو تلگرام هنگ میکنه.یا دکمه back گوشی رو چند بار باید بزنم تا عمل کنه.به نظر شما مشکل از کجاست؟درست میشه یا نه؟
  اگه بزرگواری کنید و راهنمائیم کنید ممنون میشم.

  • اگر محافظ ضفحه یا همان گلاس روی گوشی نصب کردی و زیرش حباب افتاده ممکنه مشکل از وجود گلاس باشه اون رو بردار و صفحه رو خوب تمیز کن اگر مشکل حل شد یک گلاس نو روش بنداز

  • سلام منم همین مشکلو داشتم
   اکثر مواقع بخاطره باتری گوشی هستش و با تعویض باتری مشکل حل میشه

 52. سلام من یک گوشی ال.جی کا۸ دارم که بتازگی هرچی عکس روازرم گوشی به لبتاب منقل میکنم این پیغامومیده.وعکسهابازنمیشن.
  you dont have the latest updates to photo viewer

 53. سلام گوشی من k4 هست دوروزه که وقتی زنگ میزنم یابه من زنگ میزنن صدای طرف مقابل نمیاد ولی صدای من میره فقط وقتی به بلندگو میزنم صدا میاد خواهشا راهنماییم کنید.

 54. سلام.وقت بخیر.ببخشید من یه گوشی ال جی جی ۳ دارم.بعضی وقتا صفحه ش خود به خود آبی میشه و ریست میشه.اماکنش هست منو راهنمائی کنید و بفرمائید مشکل چیه؟
  خیلی ممنونم

 55. سلام من الجی جی۳ دارم یدفعه خاموش روشن نیشه نمیدونم چه مرگشه رو اعصابمه تو گوگل سرج کردم گفت برو تنظیمات ری استارت کن کردن انا گوشی ی لحظه روشن ک شد انگار تنظین کارخانه زدم مثل روز اول شده ولی همجی پاک شده انگار ولی باز خانوش روشن میشه توروخدا کمکم کنید

 56. سلام من الجی جی۳ دارم یدفعه خاموش روشن میشه نمیدونم چه مرگشه رو اعصابمه تو گوگل سرچ کردم گفت برو تنظیمات ری استارت کن کردن اما گوشی ی لحظه روشن ک شد انگار تنظیمات کارخانه زدم مثل روز اول شده ولی همجی پاک شده انگار ولی باز خاموش روشن میشه توروخدا کمکم کنید

 57. سلام من جی۳ دارم وبراش رمز ورود به صورت پترن گذاشتم حالا میخوام کلا گوشیم رمز نداشته باشه ولی نمیدونم چطوری غیرفعالش کنم میشه راهنماییم کنین؟

 58. سلام دوستان … من مموری موبایلم دایم قطع و وصل میشه
  خودش قطعش میکنه بعد دوباره میخونه
  مموریمم تعویض کردم بازم همونه
  راهنماییم میکنین

 59. سلام
  ممنون. مطالبتون عالی بود
  ۲ تا سوال دارم
  ۱٫ box در گوشی LG3 کارش چیه؟
  ۲٫ چرا مرتب کیبورد گوشی من stopped می ده؟ حتی آپدیتش هم کردم ولی بازهم این اخطار برام میاد. می نویسه:
  Unfortunatly, LG keyboard has stopped.و بعد گزینه Ok داره نه چیز دیگه ای. لطفا یه کاری کنید از این گزینه خلاص شم.چون گاهی هم موقع تایپ صفحه کلید می ره و نمی تونم چیزی رو بنویسم.

 60. سلام
  من گوشی ال جی دارم الان مدتیه قسمت میانبر کشویی بالاییش از کار افتاده و پایین نمیاد و ریسیت کارخانه هم زدم اما تغییری نکرد.
  خواهشا راهنمایی کنین

  • متاسفانه در حال حاضر باتری تقلبی و یا فیک ال جی در بازار بسیار زیاد است برای همین بهتر است باتری اصلی را از مدیا پردازش نماینده رسمی و یا فروشگاههای معتبر با گارانتی و فاکتور تهیه نمایید .ضمنا راهکارهای ذیل برای افزایش دوام باتری توصیه می گردد.
   ۱- عدم استفاده از دو سیم کارت بصورت همزمان برای گوشیهای دو سیم کارت و یا غیر فعال کردن سیم کارت دوم و استفاده از آن در مواقع ضروری
   ۲- قطع دیتا و وای فای در حالت عادی و فعال کردن در زمان نیاز به اینترنت .
   ۳- قراردادن میزان روشنایی صفحه نمایش در حالت خودکار . و نه حداکثر روشنایی
   ۴- استفاده از شارژر و سیم اصلی شارژر ال جی برای شارژ و عدم استفاده از پاور بانکهای غیر استاندارد و متفرقه
   ۵- شارژ گوشی در حدود ۱۰تا ۱۵ درصد مانده به اتمام باتری و تا مرز ۹۰ تا ۹۵ درصد و عدم باقی ماندن گوشی در حالت شارژ زمانیکه کاملا پراست مثلا سر شب بزنید به شارژ و صبح موقع رفتن بردارید البته برخی از مدلهای جدید این مشکل را ندارند .
   ۶- عدم استفاده از گوشی حین شارژ
   ۷ خروج گوشی از کاور در زمان شارژ و قراردان گوشی در معرض هوا و یا سطوح فلزی جهت خنک شدن باتری حین شارژ
   ضمنا در صورتیکه بمدت طولانی از کوشی در طول روز استفاده می کنید مدلهای ایکس پاور و یا ایکس پاور دو که باتریهای پرقدرت تری دارند برایتان مناسب تر هستند .

 61. سلام خسته نباشید
  من گوشی ال جی ۳دارم گوشیم اول گزینه وای فا روشن میشد ولی اتصال نمیشد ای پی ادرس نداشت ولی حالا اصلا روشن نمیشه وای فا ببخشید کسی میتونه کمک کنه تا مشکل گوشیم حل بشه

 62. باسلام خدمت شما دوستان
  من گوشی ال جی۳ دارم صفحه گوشیم سیاه میشه و کلا میره یا چشمک میزنه و کم کم سیاه میشه
  حافظه گوشیم رو خال کردم و برنامه های غیر ضروری رو هم پاک کردم کمی بهتر شد اما بعد دودقیقه باز همینطور سیاه میشه
  مشکلش چیه
  لطفا کمکم کنید
  ممنونم از سایت خوبتون

 63. سلام ببخشید من گوشی جی ۳ دارم میخواستم بدونم رادبو این گوشی کجاست؟؟
  میشه کمک کنید بهم ؟
  و اینگه چجوری اپدیتش کنم؟

 64. سلام. خسته نباشید. من گوشی lg مدل g3دارم. گوشیم رو restartکردم.بعد از اون دیگه سیم کارتم رو نمیخونه. بعضی وقت ها هم علامت سیم کارت میاد ولی بازم انتن نداره میشه راهنماییم کنین که چی کار باید بکنم؟

 65. من گوشیlg stylus3 دارم قفل میکنم بااثرانگشت ولی چندوقتیه وقتی روصفحه میکشم بازمیشع حتی قفل الگو هم گذاشتم حتی وقتی ضربه میزنم میبینم پایین صفحه نوشته توسط قفل هوشمند بازاست لطفا راهنماییم کنین ممنون

 66. سلام به جواب زود و ضروری نیاز دارم و از این سایت معتبر انتظار جوابمو دارم و از ادمین سایت متشکرم
  بنده گوشی LG G3 دارم دو سال برام کار کرد سال سوم کم کم لمسش ضعیف شد و بعضی از کلمات توی کیبورد رو نمی نوشت و بعد کلا لمس کار نکرد و خاموش شد و فقط زمانی که تو شارژ میزارمش بعضی وقتا بالا می یاد و بیشتر وقت ها فقط لوگو الجی میاد بالا و خاموش میشه دوباره یا لوگو الجی میاد و دوباره ریسرت میشه لطفا بگید مشکل گوشیم چیه لطفا لطفا

 67. مشکل شما احتمالا مربوط به باتری است در این شرایط حتی حین شارژ این مشکل را دارید اول باتری را تست و در صورت لزوم تعویض نمایید ضعیف شدن لمس میتواند مرتبط با کیفیت گلس یا محافظ صفحه نمایش و یا وجود جرم روی ان باشد با سک دستمال مرطوب و در صورت لزوم اغشته به شیشه شور ان را تمیز کنید ضمنا توصیه می کنم اگر در تهران هستید به مرکز تعمیرات اصلی شرکت مدیا پردازش واقع در مرکز موبایل ایران واقع در خیابان حافظ پائین تر از ساختمان قدیم بورس و اوراق بهادار تهران رفته و از انها بخواهید وضعیت باتری را تست و در صورت نیاز تعویض کنید اگر مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری بود نیز این خدمات ارائه می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو