Quantcast
تیر ۱۲, ۱۳۹۹
July 2, 2020
LG-logo

مدیر ارشد بازاریابی ال‌جی در ایران: عوض شدن تابلوی برخی مغازه‌ها ارتباطی با عدم فعالیت ال‌ جی در ایران ندارد و این شرکت همچنان در بازار ایران حضور خواهد داشت.

در چند روز گذشته، اخباری مبنی بر جمع‌آوری تابلوهای دو شرکت ال‌جی و شرکت رقیب هموطن از فروشگاه‌های سطح شهر منتشر شده و نگرانی‌هایی را در این‌ زمینه برای مردم ایجاد کرده است. البته این اولین باری نیست که شایعه‌ خروج ال‌ جی از ایران خبرساز می‌شود اما این بار هم مانند گذشته این خبر تکذیب شده و ال‌جی اعلام کرده‌ا است که در بازار ایران حضور خواهند داشت.

 وب سایت زومیت برای روشن شدن این موضوع با کاوه مفتخری، مدیر ارشد بازاریابی ال‌جی در ایران صحبت کرد، او عوض شدن تابلوی مغازه‌ها را با موضوع پایان کار ال‌جی در بازار ایران غیر مرتبط دانست و گفت:

ما همچنان فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهیم و گلدیران نیز اجناس ال‌جی را موجود دارد و در حال فروش هستیم. اینکه برخی فروشگاه‌ها تابلوهای خود را عوض کرده‌اند به‌معنای پایان کار ال‌جی نیست. جی پلاس در حال تعویض تابلوهای خود است اما ال‌جی همکاری خود را همچنان با گلدیران ادامه می‌دهد و اجناس نیز در بازار موجود هستند، تابلوهای ال‌جی نیز هنوز هست و اینکه برخی مغازه‌ها تابلوی خود را تغییر می‌دهند بحث دیگری است.

اینکه این موضوع پایان کار ال‌جی در ایران است ۱۰۰ درصد شایعه بوده و عوض شدن تعدادی تابلو نشان‌دهنده‌ی پایان کار ال‌جی در ایران نیست. محصولاتی مانند موبایل، کولر گازی، تهویه هوا و تلویزیون‌های صنعتی و… در حال‌ حاضر موجود هستند و حداقل تا یک سال آینده مشکلی از نظر موجودی این اقلام وجود ندارد. حتی در مورد خدمات پس از فروش نیز جای هیچ نگرانی نیست؛ انجام این کار سخت‌تر از قبل است اما همچنان خدمات پس از فروش ال‌جی مانند گذشته انجام می‌شود.

منبع: وب سایت زومیت

4 دیدگاه در “تکذیبیه: پایان کار ال جی در بازار ایران صحت ندارد

  1. پس چرا یکسری خبرگزاری گفتند که تابلوهای ال جی رو تو خیابون جمهوری جمع کردند ؟
    واقعا حیف برند ال جی که از ایران بره! من واقعا از محصولاتش راضی بودم .

  2. اگر بخواهیم منطقی بهاین موضوع نگاه کنیم موجودی لوازم خانگی پر مصرف ال جی مانند تلوزیون و لباسشوئی و یخچال با نرخ رسمی در بازار اتمام یافته است شاهد این مدعا تفاوت قیمت تلوزیون ال جی با ضمانت گلد ایران در سایت جی پلاس با قیمت باقیمانده موجودی ان در سایت دیجی کالاست از طرفی قیمت تلوزیونهای وارداتی ال جی دارای گارانتی و بیمه نامه یکساله تعویض کالا بسیار پائین تر از نمونه های دارای گارانتی است اگر بپذیریم سهم ال جی در فروش گلد ایران در حال حاضر بمراتب کمتر از برند جی پلاس است و این شرکت بابت تابلوهای نصب شده در نمایندگی های گلد ایران بایستی مبالغ هنگفتی عوارض به شهرداری ها بپردازد و این موضوع دقیقا در مورد سام سرویس نماینده رسمی سامسونگ و برند سام نیز صدق می کند و در حال حاضر مازاد عرضه لوازم خانگی جی پلاس . سام در بازار باعث پیشنهاد قیمت های زیر قیمت رسمی برای این دو برند ایرانی گردیده تعویض تابلوهای این دو برند کره ای با برندهای ایرانی تولید نمایندگان آنها کاملا منطقی است زیرا فراوانی تابلوهای برندهای ایرانی به فروش بیشتر آنها کمک می کند و کاهش تابلوهایال جی و سامسونگ به کاهش تقاضای انها در شرایطی که هر چند سهم بازار نمونه های دارای گارانتی رسمی بشدت کاهش یافته اما در بازار کالاهای وارداتی که سهم بیشتری از تولیدات داخای دارد بیشترین فراوانی مربوط به برند ال جی است نحوه واردات غیر رسمی هم مشخص است با توجه به تخیص ارز دولتی برای کالهای اساسی قیمت مواد غذایی و مواید شوینده و بهداشتی و دارو در ایران بمراتب کمتر از کشورهای همسایه است بنابراین طبیعی است که دام زنده و اقلام غذایی و ارایشی و بهداشتی به کشورهای همسایه قاچاق و در مقابل لوازم صوتی و تصویری از همین طریق وارد گردد این موضوع در مورد مرزهای جنوبی نیز صادق است به هر حال به غیر از برندهایی که تولید انها در ایران بدون مشکل ادامه دارد مانند تی سی ال و هایسنس چین اگر به نمایندگی برندهایی که نمایندگیهای رسمی انها در ایران تولید ندارند و یا تولید انها بصورت قراردادی در کارخانجات داخلی انجام میشود مانند سونی و پاناسونیک مونتاژ کارخانه شهاب با نمایندگی شرکتهای بازرگانی ایران و زرین نمای کاسپین شاهد فروش کالاهای وارداتی بدونگارانتی همین برندها در کنار کالهای با کارانتی اصلی هستیم البته بسیاری از نمایندگیهای این برندها در حال تعویض تابلوهای خود با برندهای چینی هستندمانند نمایندگیهای کوفرد با نیم قرن عرضه مخصولات ناسیونال و پاناسونیک که به میدیا تغییر و محصولات این برند را عرضه می کنند و یا اخذ نمایندگی هایر چین توسط شرکت بازرگانی ایران به هر حال در روزهای پایانی سال اگر به سه راه امین حضور و خیابانهای اطراف در تهران سر بزنید با عرضه گسترده مخصولات ال جی البته با گارانتی های متفرقه روبرو خواهید بود

  3. سلام تلوزیون من بخشی از صفحه نمایش انگار میپره جوری که حس میکنم مثلا مشکل از فیلمبرداری فیلمه ولی در شبکه های متعدد مشکل تکرار شد قبلا هم یکبار یکی از چراغ های داخل تی وی عوض شده پشت تلوزیون هم از قسمتی که میپره داغ میشه و بقیه قسمت ها دمای معمولی دارن لطفا راهنماایی بفرماید تشکر

  4. سلام بخشی از صفحه نمایش میپره من حس کردم از فیلمه ولی در شبکه های متعدد تکرار شد قبلا هم یکبار یکی از چراغ های داخلی تی وی عوض شده از اون زمان به بعد به توصیه تعمیرکار بکلایت روی۶۰قرار گرفت پشت تی وی هم از قسمتی که عرض کردم داغ هستش و در سایر قسمت ها دما معمولی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو