۲۹ آبان ۱۳۹۰

سیستم های Multi V III

سیستم های Multi V III : جهشی بزرگ در صنعت تهویه مطبوع و سیستمهای گرمایشی
امروزه صنعت تهویه هوا و گرمایش تنها به یک سیستم ساده سرمایشی-گرمایشی محدود نبوده و دستگاهی بسیار بسیار پیشرفته تر به همراه تکنولوژی های جدید می باشد که قادر است یک ساختمان را پوشش دهد.با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و رشد چشمگیر بازار سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع (HAVC)، تقاضا برای این محصولات افزایش یافته که این امر در رشد بازار  VRFنیز تاثیرگذار بوده است. سیستم های تهویه مطبوع صنعتی ال جی، به همراه سیستم Multi V III نشان دهنده تکنولوژی سیستم های VRF در آینده می باشند.

مهمترین دلیل در محبوبیت سیستم های VRF،صرفه جویی هرچه بیشتر در مصرف انرژی در مقایسه با سیستم های متداول و قدیمی است. سیستم های VRF چیزی در حدود 30 تا 40 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند. از دیگر محصولات منحصر به فرد ال جی می توان به سیستم Multi V III اشاره کرد که دارای دریچه های قابل تنظیم بزرگی جهت انتقال بیشترین میزان گرما می باشد. ویژگیهای نصب آسان، قیمت مناسب و بالاتر از همه صرفه جویی در مصرف انرژی از نکات قابل توجه در این محصول است.

سیستم های VRF از تعدادی دستگاه داخلی که به یک یا چند پخش بیرونی متصل هستند تشکیل شده است. به طور معمول هر بخش بیرونی دارای ظرفیتی معادل 8 تا 16 اسب بخار است. هر چقدر میزان اسب بخار در هر سیستم بالاتر باشد، به تعداد کمتری دستگاه جهت نصب احتیاج بوده که این به معنای کارایی بالاتر، فضا و هزینه کمتر است. با وجودیکه هر واحدی در ساختمان شامل یک چرخه سرد کننده مستقل است، ولی همه واحدها به وسیله یک سیستم کنترلی به صورت هم زمان مدیریت می شوند. این موضوع مزیت مهمی برای مهندسین ساختمانی می باشد که بر روی پروژه های چند مرحله ای فعالیت می کنند. سیستم های VRF به نسبت سبکتر می باشند و دیگر نیازی به استفاده از تکنیکهای مستحکم سازی سقف  نمی باشد.علاوه براین سیستم لوله کشی جدید نیز مقرون به صرفه تر است، زیرا در سیستم VRF فضای بیشتری از طریق یک لوله واحد پوشش داده می شود. این سیستم موجب کاهش هزینه ها در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ می شود.

تلفیقی که در سیستم های VRF وجود دارد قابلیت استفاده از یک کنتور برق اصلی را امکان پذیر می سازد. اگرچه تفکیک و محاسبه هزینه های انرژی مصرف شده کاری دشوار است ولی در سیستم های چندگانه VRF اگر بجای گنجاندن هزینه های مصرف انرژی در اجاره بهای کلی، هزینه ها به صورت مجزا از مستجرین اخذ شود، در این صورت امکان دارد ساکنین یک مجتمع تشویق به صرفه جویی در مصرف انرژی گردند. چالش بزرگی که برای صنایع تهویه هوا درسالهای آینده وجود خواهد داشت، تنها به تولید محصولاتی با راندمان بالا و مصرف انرژی کمتر محدود نخواهد شد، بلکه طراحی و ساخت سیستم هایی خواهد بود که با ترکیب تکنولوژی های مختلف، بتوانند در کل انرژی مصرفی بهبود دهند و به نظر می آید که در آینده سیستم های VRF به صورت چشمگیری مورد توجه قرار گیرند.

۴ نظر

سعید ۷ آذر ۱۳۹۰ پاسخ

اطلاعات بیشتری می خواهم.

محسن ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ پاسخ

قیمت دستگاه هزینه های جانبی و به طور کل یک سری اطلاعات کلی می خوام لطفاً.

كاظم سجادي ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ پاسخ

لطفا قیمت کولر گازی اینورتر ۱۲۰۰۰ مگا و تایتان را برام بفرستین.چون در شهر گرمسیری ما در خراسان جنوبی شهرستان بشرویه نمایندگی ندارین وما مجبوریم از لوازم خانگی فروشها با قیمتهای متفاوتی که میگن خرید کنیم …با تشکر

هاتف ۵ مرداد ۱۳۹۲ پاسخ

لطفاً یک نمونه دستگاه گرمایشی که عملکردش با سوخت گاز شهری یا مایع می باشد به بنده معرفی کنید

نظر دهید