۰۲ اسفند ۱۳۹۵

تأییدیه تضمین امنیت سایبری برای مدیریت امنیت در پلت‌فرم webOS 3.5 ال‌جی

این پلت‌فرم تلویزیون هوشمند تجربه ایمن و امنی را برای دارندگان تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی در سراسر دنیا فراهم می‌کند.

مؤسسه نام‌آشنای UL قابلیت‌های کارامد امنیت سایبری در مدیریت امنیت نسخه جدید پلت‌فرم تلویزیون هوشمند webOS 3.5 را برای اولین بار در بخش تلویزیون‌های هوشمند تأیید کرد. سازمان UL یک کارشناس معتبر و مشهور در زمینه امنیت و پایداری در سطح جهان است. ال‌جی این سطح از قابلیت‌های عالی تلویزیون‌های هوشمندش را در کل خانه هوشمند، امنیت خانه هوشمند و محصولات خودکار خانه نیز گنجانده است.

برنامه تضمین امنیت سایبری UL با عنوان اختصاری CAP مدیریت امنیت webOS 3.5 را در زمینه حساسیت و آسیب‌پذیری در مقابل بدافزارها، ضعف نرم‌افزار و کنترل‌های امنیتی مورد آزمایش قرار داد تا به حفظ اطلاعات خصوصی کاربران کمک کند. مؤسسه UL کارایی و تأثیر هر لایه امنیتی webOS 3.5 را با هدف قرار دادن نرم‌افزار در برابر انواع گوناگون نفوذهای مجازی به شبکه و حملات آسیب‌پذیر تحت پوشش آسیب‌های CWE/SANS Top 25  در برنامه‌های کاربردی و مرکز پیکره‌بندی سیستم ارزیابی کرد. تأیید پلت‌فرم webOS 3.0 ال‌جی در این بخش‌ها اساس شبکه‌های اینترنت اشیای خانگی برای لوازم خانگی متعدد ال‌جی که متصل به اینترنت هستند را مهیا می‌کند.

علاوه بر این که پلت‌فرم webOS 3.0 اولین پلت‌فرم تلویزیون هوشمند در صنعت است که تأییدیه UL 2900-1 را دریافت می‌کند، قابلیت‌های کارامد مدیریت حقوق دیجیتال webOS 3.5 در برنامه‌های کاربردی تلویزیون هوشمند نیز مورد تأیید قرار گرفته است.

جِی.اِچ هوآنگ، معاون ارشد و رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت سرگرمی خانگی ال‌جی، گفت: «پلت‌فرم webOS با هدف ارائه امنیت طراحی شده است. بنابراین، ما بسیار خرسندیم که می‌بینیم UL، نام معتبر و مطمئن در تست و تأیید امنیت نیز به آن واقف شده است. با استقبال روزافزون مشتریان از تلویزیون‌های هوشمند و قابلیت‌های آن برای اتصال به دستگاه‌های دیگر، امنیت اطلاعات مشکل بزرگی برای کاربران خواهد شد. پلت‌فرم webOS ال‌جی، که در حال حاضر یکی از ساده‌ترین، هوشمندترین و ملموس‌ترین پلت‌فرم‌های تلویزیون هوشمند در صنعت است، به الگوسازی برای دیگران ادامه خواهد داد.»

۱ نظر

حسين ۲ اسفند ۱۳۹۵ پاسخ

امروزه اکثر تلوزیونهای هوشمند با سیستم عامل اندروید به بازار عرضه میشوند حقوق معنوی این سیستم عامل که در سالهای اخیر بازار تلفن های همراه هوشمند و تلوزیونهای هوشمند را به تسخیر خود دراورده متعلق به شرکت گوگل می باشد و تمام تولید کنندگان مابه ازاء هر دستگاه تلوزیون یا تبلت و یا تلفن همراه بایستی مبلغی بعنوان حق امتیاز به شرکت گوگل پرداخت نمایند اما زمانیکه تیراژ تولید به بیش از ده میلیون دستگاه تلوزیون می رسد هزینه این حق المتیاز بسیار سرسام آور می شود شرکت ال جی در فاصله زمانی سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ از سیستم عامل NETCAST در اولین سری تلوزیونهای هوشمند خود استفاده گرد در سال ۲۰۱۳ امتیاز سیستم عامل WEBOS که توسط شرکت پالم از زیر مجموعه شرکتهای تحت پوشش شرکت HP که به لحاظ تولید انواع سرورها ، چاپگزها و لپ تاپ همه ما با آن اشنا هستیم و بر پایه کرنل ( هسته ) لینوکس با هدف اولیه استفاده در تلفن های همراه هوشمند تولید شده بود را از شرکت HP خریداری و این سیستم عامل را برای استفاده در تلوزیونهای هوشمند توسعه داد بدین ترتیب با عدم پرداخت حق امتیاز به شرکت گوگل از یک سو دانش کاری خود را در بخش سیستم عامل توسعه و از سوی دیگر قیمت تمام شده تلوزیون در بازار رقابتی موجود را کاهش داد سامسونگ که هم اکنون رتبه نخست تلوزیون را در اختیار دارد ( ال جی رتبه دوم جهانی را دارد اما این فاصله در حال کاهش است با توجه به روند سعودی فروش ال جی در سالهای اخیر و کیفیت تلوزیونهای ال جی احتمالا در اینده نزدیک ال جی جای سامسونگ را می گیرد البته نگرانی ال جی بیشتر از سوی برندهای نوظهور چینی مانند TCL باید باشد نه سامسونگ در حال حاضر TCL با فاصله زیاد از ال جی و تولید ۵ میلیون تلوزیون در سال در رتبه سوم است ) در اختیار دارد از سال ۲۰۱۲ سیستم عامل انحصاری خود را با نام تایزن معرفی نمود اگر بی طرفانه قضاوت کنیم سیستم عامل ال جی بسیار کاربر پسند تر( USER FRANDLY
) تر و کار با ان بسیار راحت تر است تنها وجه مشترک آنها هم این است که کرنل ( هسته ) و به عبارت بهتر اساس و پایه این چهار سیستم عامل ( اندروید ، نت کست ، وب او اس و تایزن ) مشترک و لینوکس است که در دهه ۶۰ میلادی توسط شرکت HBM برای استفاده در کامپیوترهای بزرگ MAIN FRAME تولیدی IBM تولید شده است و اما یک اصل کلی در سیستم عامل ها وجود دارد و ان اینکه هر چقدر استفاده کنندگان ان محدود تر باشد احتمال هک کردن و تولید بد افزار برای آنها کمتر است و هکرها کمتر وقت برای این نوع سیستم عامل ها می گذارند به هر حال با این تفاسیر امن ترین سیستم عامل برای تلوزیون Web Os است

نظر دهید