Quantcast
فروردین ۵, ۱۳۹۸
March 25, 2019
Turbo-washing-machine-Banner-960x300

تولیدکنندگان ماشین‌های لباسشویی با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل‌تر کنند زیرا ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه‌های امروزی وجود دارد و با خصوصیت و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند.

 توصیه می‌کنیم ظرفیت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس‌های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

استاندارد بودن و برچسب انرژی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. این دستگاه در هفته حدود یکی-دو بار استفاده می‌شود و حداکثر مصرف آن حدود ۳۵ کیلو وات ساعت است. بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است.

ظرفیت و قیمت

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباس‌های قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می‌گیرید یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در انتخاب آن است. اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ، می‌توانید گزینه بهتری بدست آورید.

برنامه‌های شست‌وشو

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست‌وشو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود. بعضی از دستگاه‌های جدید، مانند ماشین‌های لباسشویی ال‌جی، علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شست‌وشو تنظیم یا دانلود کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاه‌ها خالی از لطف نیست.

ورودی‌های آب سرد و گرم

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های دارای دو ورودی آب (اصطلاحا دارای دو شیر) را بخرید. اگر برای شست‌وشو در این گونه ماشین‌ها دمای بالایی نیاز باشد، مقداری از آب گرم از طریق شیر تأمین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌شود. در غیر این صورت، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تأمین کنید.

LG-SIGNATURE-WASHING-MACHINE-1024x10241-e1452671593834

سرعت خشک‌کن

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است. اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

ضمانت و خدمات پس از فروش

این که چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است سؤالی است که در مود هیچ وسیله برقی نمی‌توان به طور قطعی به آن پاسخ داد. آن هم در حالتی که وسایل برقی حتی در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.

امکانات ویژه

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست‌وشو به شما می دهد. شست‌وشو با آب سرد، شست‌وشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی مؤثر باشند.

نوع درب

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه ۳۳ درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست‌وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود.​

1 دیدگاه در “کدام ماشین لباسشویی را بخرم؟

 1. مهمترین ویژگیهای یک لباس شوئی خوب :
  ۱- کم لرزش و کم سرو صدا بودن حتی در زمان تخلیه اب و کار در دور تند
  ۲- درب جلو بزرگ برای سهولت در قرار دادن البسه حجیم مانند پرده ها و ملحفه ها
  ۳- باز شدن کامل درب برای ورود و خروج راحت لباس
  ۴- استفاده از اب گرم منزل برای صرفه جوئی در مصرف برق برای گرم کردن اب
  ۵- جاپودری با قابلیت جداشوندگی از ماشین برای سهولت در نظافت و شتشو
  ۶- درب دارای قفل ایمنی برای جلوگیری از امکان باز کردن ان توسط بچه های بازیگوش در حین کار و تا سه دقیقه پس از اتمام کار
  ۷- دارای الارم تشخیص عیب بمنظور شناسائی ایراد دستگاه قبل از مراجعه به منزل شما برای تعمیر و به همراه داشتن قطعه موردنیاز
  ۸- تیراژ بسیار بالای فروش در بازار بمنظور حصول اطمینان از در دسترس بودن قطعات یدکی تا سالیان متمادی
  ۹- سازگاری کامل با شرایط اب و هوایی و برق ایران
  ۱۰ -دارای درام و دیگ از جنس استنسل استیل بمنطوز دوام بسیار بالا در مقابل ضربه و خوردگی
  ۱۱- استفاده از فنر لول بجای بلوک سیمانی جهت جلوگیری از لرزش و در نتیجه وزن سبک بمنظور سهولت در جابجائی و خطر کمتر در زمان بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله
  ۱۲- قیمت مناسب در مقابل لباسشوئی های مشابه از نظر امکانات و قدرت و مصرف
  با توجه به مراتب فوق اگر بهتر از ال جی سراغ دارید بفرمائید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو