۰۲ آذر ۱۳۹۶

روند تغییر تکنولوژی تلویزیون‌ها در طول زمان

تکنولوژی OLED، تنها تکنولوژی متفاوت و جدیدتر از LCD و LED و Quantum-LED

تکنولوژی تلویزیون در طول زمان بسیار تکامل یافته است، از تلویزیون های CRT که از یک یا چند Electron Gun برای نمایش تصویر استفاده می کردند، تا تکنولوژی LCD که از نور پس زمینه برای ایجاد تصاویر استفاده می کند. ویدئوی ذیل را در این باره ببینید و در ادامه توضیحات بیشتری را بخوانید :

و حالا آخرین تکنولوژی نمایش تصویر : تکنولوژی OLED و پیکسل های خود نورده، بدون نور پس زمینه.

تلویزیون های OLED که کیفیت تصویر و طراحی را متحول ساخته اند، هم اکنون توسط رسانه ها به عنوان برترین تکنولوژی نمایش تصویر انتخاب شده اند و به عنوان دسته جدیدی از تلویزیون که فرای تکنولوژی LCD است نامگذاری شده اند. تکنولوژی های اصلی تلویزیون ها را در ردیف اول تصویر ذیل مشاهده کنید و در ردیف دوم می توانید پیشرفت و تغییرات داده شده روی تکنولوژی LCD را ببینید :

LG_Electronics-2621518812-01_SJ85_A_Intro-(subimg)(2)

تلویزیون های Quantum نیز نوعی دیگری LCD هستند

تلاش های بسیاری برای بالاتر بردن کیفیت LCD ها صورت گرفته است، برای مثال تلویزیون های کوانتومی مثال بسیار مناسبی از تکنولوژی LCD  هستند که از نور پس زمینه LED استفاده می کند و نه تنها نسل جدیدی از تلویزیون نیستند، بلکه همان تکنولوژی LCD را استفاده می کنند. نظر دو مجله الکترونیکی منبع را در این باره بخوانید :

مجله Digital TREND :

  • آیا تلویزیون های Quantom نوع جدیدی از تلویزیون هستند؟ به هیچ وجه

مجله الکترونیک CNET :

  • تلویزیون های کوانتومی در اصل تغییراتی روی تلویزیون های LCD هستند.

در واقع تلویزیون های کوانتومی و نسل جدید تلویزیون های LG SUPER UHD TV که LED با تکنولوژی نانوسل هستند، هر دو از ذرات نانوسل استفاده می کنند، اما شیوه ای که رنگ ها را نمایش می دهند متفاوت است.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید