۰۳ آذر ۱۳۹۳

یخچال‌‌‌های ال‌جی با فناوری کمپرسور خطی اینورتر؛ میزبان 10 میلیون خانه در سراسر دنیا

دستیابی ال‌جی به نقطه‌عطفی در صنعت با فناوری بی‌رقیب

 

ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی)، بار دیگر، با اعلام فروش بیش از 10 میلیون یخچال با فناوری ثبت‌شده کمپرسور اینورتر خطی در دنیا از سال 2001 تا کنون، پیشگامی خود را در لوازم خانگی نشان داد. در سال 2001، ال‌جی اولین یخچال خود در دنیا را با فناوری کمپرسور خطی اینورتر معرفی کرد و از همان زمان تا کنون به بهبود این فناوری ادامه داده است. در سال 2007، ال‌جی یک میلیون یخچال مجهز به فناوری خطی اینورتر را فروخت و این رقم در سال 2011، به 5 میلیون دستگاه و اوایل این ماه به 10 میلیون دستگاه افزایش یافت. ال‌جی انتظار دارد با نتایج قوی در بازار یخچال‌های پیشرفته، مانند کره، امریکای شمالی، اروپا و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع، در سال 2014، بیش از 2 میلیون یخچال با کمپرسور خطی اینورتر به فروش برساند.

اوایل امسال، کمپرسور خطی اینورتر توسط یکی از بزرگترین و معتبرترین مراجع علمی و فناوری، یعنی انجمن فناوری‌های الکتریکی، الکترونیک و اطلاعات (VDE) مورد آزمایش قرار گرفت. در این فناوریِ ال‌جی از پیستون صاف به جای چرخشی استفاده شده است که نتیجه آن سایش یا اصطکاک داخلی کمتر نسبت به موتورهای متداول است. همین امر منجر به قابلیت اطمینان و دوام یخچال می‌شود زیرا هنگام عملکرد سروصدای کمتری ایجاد می‌کند. یخچال‌های ال‌جی با فناوری کمپرسور خطی اینورتر ثابت کرده‌اند که تقریباً 32 درصد بازده انرژی بیشتری نسبت به کمپرسورهای چرخشی مرسوم دارند؛ و این یعنی کاهش قبض برق. انجمن VDE خاطرنشان کرد که یخچال‌فریزر ال‌جی، در مقایسه با یخچال‌های دیگری که کمپرسور چرخشی دارند، تا 25 درصد ساکت‌تر است و اصطکاک داخلی تا 64.2 درصد کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، یخچال کمتر فرسوده می‌شود و برای اولین بار در صنعت، چرخه عمر 20 ساله دارد.

علاوه بر فناوری کمپرسور خطی اینورتر، قابلیت درب دولایه جدید (Door-in-Door) نیز منجر به فروش قوی این یخچال‌ها شده است. درب دولایه دسترسی راحت به غذاها و نوشیدنی‌های پراستفاده را ساده‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از هدر رفتن هوای سرد در زمان باز شدن درب اصلی یخچال جلوگیری شود. این اشتیاق به فناوری است که ال‌جی را به نامی مشهور و معتبر در عرصه یخچال‌های پیشرفته در بازارهای سراسر دنیا مبدل کرده است. ال‌جی، برای حفظ پیشگامی خود در صنعت، حدود 3100 حق امتیاز کاربردی مربوط به فناوری کمپرسور خطی اینورتر را در 16 بازار مختلف به ثبت رسانده است. ال‌جی به این فناوری خود اطمینان دارد. به همین علت، کمپرسور خطی اینورتر خود را از سال 2009 و برای اولین بار در صنعت با ضمانت 10 ساله به فروش می‌رساند.

یونگ-ایل پارک، رئیس بخش یخچال در ال‌جی الکترونیکس، گفت: «ال‌جی همیشه سعی داشته است تا پیشرفته‌ترین لوازم خانگی با بهترین عملکرد در صنعت را به مشتریان ارائه دهد. کمپرسور خطی اینورتر نتیجه تعهد ما به تعالی در ابتکار و فناوری است و نشان از تمایل ال‌جی به پیشگامی در بازار جهانی یخچال‌های پیشرفته دارد.»

۶ نظر

هوشنگ بارگاهی ۱۸ آبان ۱۳۹۵ پاسخ

سلام.ما از این یخچال خطی داشتیم کمپرسور مشکل پیدا کرد هر چه دنبال کمپرسور گشتیم تو ایران گیر نیومد.بلااستفاده مونده.اگه کسی میدونه یا جایی سراغ داره اطلاع بده ممنون میشیم

سعید اکبرزاده ۲۰ آبان ۱۳۹۵ پاسخ

با عرض سلام خدمت آقای بارگاهی
جناب بنده برای پروژه دانشجویی خودم نیاز به یک عدد از کمپرسورهای خطی دارم. اگر شما به این کمپرسور نیازی ندارید میتونم از شما خواهش کنم این کمپرسور را به بنده بفروشید؟

مجید ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ پاسخ

من موجود دارم اگه خواسید پیام بدین به ای میلم یا@neginservice ایدی تلگرام در خدمتیم

سعید اکبرزاده ۲۰ آبان ۱۳۹۵ پاسخ

از دوستان کسی میدونه چجوری میشه یه کمپرسور خطی الجی رو تهیه کرد(خرید)؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

مرتضی ۲۰ آبان ۱۳۹۵ پاسخ

با نمایندگیشون تماس بگیرید

ناشناس ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ پاسخ

سلام ممنونم مطلب بسیار عالی بود

نظر دهید