۲۳ آبان ۱۳۹۸

وب سایت زومیت: ال جی هایسنس را به نقض پتنت‌هایش متهم کرد

وب سایت زومیت: ال‌جی مدعی است که های‌سنس پتنت مربوط به تلویزیون‌های هوشمندش را نقض کرده و از همین‌رو شکایتی را در دادگاه علیه این شرکت ثبت کرده است.

ال‌ جی الکترونیکس (LG Electronics) روز پنجم نوامبر ۲۰۱۹ (چهاردهم آبان ۱۳۹۸) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به‌دلیل نقض پتنت‌هایش از سوی های‌سنس (Hisense) از این شرکت در دادگاه آمریکا شکایت کرده است. های‌‌سنس شرکتی چینی است که در زمینه‌ی تولید محصولات الکترونیکی مصرفی فعالیت می‌کند و سابقه‌ای چندین ساله در عرضه‌ی تلویزیون‌های هوشمند به بازار دارد. ال‌جی می‌گوید های‌سنس پتنت تلویزیون‌هایش را نقض کرده است.

غول کره‌ای دنیای فناوری که محصولات متنوعی را در بازار عرضه می‌کند، می‌گوید های‌سنس چهار مورد از پتنت‌های حوزه‌ی تلویزیون ال‌جی را نقض کرده است. پتنت اول به فناوری مونتاژ نور LED مربوط می‌شود؛ از این فناوری برای انتقال نور پس‌زمینه‌ی LED به پنل‌های LCD استفاده می‌شود. پتنت دوم بیان‌گر روشی برای بهبود رابط کاربری تلویزیون است؛ بدین صورت که فناوری یادشده به کاربر کمک می‌کند تا اتصال دستگاه‌های متفرقه نظیر پخش‌کننده‌ی DVD یا رایانه را به تلویزیون متوجه شود. پتنت سوم مربوط به فناوری خاصی است که باعث می‌شود تصاویر روی نمایشگر واضح‌تر به‌نظر برسند. در نهایت پتنت چهارم فناوری ویژه‌ای را که سرعت انتقال داده را بهبود می‌بخشد و مبتنی‌بر وای‌فای است، به‌تصویر می‌کشد. ال‌جی نمایندگی‌های های‌سنس در چین و ایالات متحده‌ی آمریکا را به نقض پتنت‌های موردبحث متهم کرده است. درضمن این شرکت می‌گوید اکثر تلویزیون‌هایی که پتنت‌ها را نقض کرده‌اند، در بازار آمریکا عرضه شده‌اند.

42b6d426-16f9-4a17-b5fc-1193556c80b1

ال‌جی می‌گوید پیش‌تر در اوایل سال ۲۰۱۹ موضوع مطرح‌شده را به اطلاع های‌سنس رسانده و به‌دفعات از این شرکت خواسته است در این‌ زمینه شفاف‌سازی کند؛ اما هایسنس با بی‌توجهی به درخواست ال‌جی، نه حاضر شده است پای میز مذاکره بنشیند و نه فروش محصولاتی که پتنت یادشده را نقض کرده‌اند، متوقف کند. از همین‌رو ال‌جی به این نتیجه رسیده که شکایت کردن، بهترین کار ممکن است. جیون ساینگیو، قائم‌مقام اجرایی بخش پتنت در ال‌جی، طی اطلاعیه‌ای مطبوعاتی در این‌ زمینه می‌گوید: «ال‌جی الکترونیکس علیه فعالیت‌هایی که پتنت‌هایش را نقض می‌کنند، رفتاری سخت‌گیرانه از خود نشان می‌دهد و همچنان به این روند ادامه خواهد داد».

ال‌جی به‌عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ تلویزیون در دنیا، محصولات زیادی را عرضه می‌کند و درآمد خوبی هم به‌ جیب می‌زند؛ اما آمار نشان می‌دهد که سود ال‌جی در سال ۲۰۱۹ به‌دلیل فعالیت بهتر سامسونگ و رقبای چینی، کاهش پیدا کرده است. برخی از تحلیلگران بازار تلویزیون‌های هوشمند می‌گویند دادخواست اخیر ال‌جی الکترونیکس به‌نوعی تلاشی از سوی این شرکت برای جلوگیری از ورود جدی های‌سنس به بازار تلویزیون‌های هوشمند OLED آمریکا به‌‌شمار می‌آید. بازار تلویزیون‌های OLED آمریکا بازاری پرجنب‌و‌جوش و فعال است و شرکت‌های متعددی در حال فعالیت جدی در آن هستند.

منبع: وب سایت زومیت

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید