۰۶ مهر ۱۳۹۹

همکاری ال جی و هیوندای برای آوردن آسایش منزل درون کابین ماشین‌های الکتریکی

طرح مفهومی کابین IONIQ بسیاری از لوازم راحتی و آسایش درون خانه را به جاده می‌آورد.

ال ‌جی الکترونیکس و Hyundai Motor امروز طرح مفهومی کابین IONIQ را رونمایی کردند. هدف از این همکاری مشترک، استفاده از تجربه و تخصص دو شرکت جهت افزودن آسایش بیشتر به سبک زندگی مصرف‌کنندگان و ماشین‌های الکتریکی شخصی آن‌ها است، تا درون اتومبیل‌های الکتریکی که در آن‌ها خبری از نیروگاه‌های احتراق داخلی و قطعات مکانیکی نیست، ایده مناسبی برای بهره‌مندی حداکثری از فضای داخلی جادار و بزرگ موجود ارائه نمایند.

LG_Hyundai-IONIQ-Concept_04

کابین مفهومی IONIQ به امکاناتی مجهز شده که این فضا را واقعاً به خانه‌ای بیرون از خانه تبدیل می‌کند. برای مثال قهوه‌ساز کپسولی هرروز صبح یک فنجان قهوه عالی برای مسیر رانندگی صبحگاهی آماده می‌سازد، محفظه زیر صندلی کفش‌های خیس یا بوگرفته را قبل از رسیدن به مقصد خشک و مناسب استفاده می‌کند. فضای نظم‌دهنده البسه طی مسیر لباس‌ها را تمیز و بدون چروک حفظ می‌کند و یک یخچال کوچک وظیفه خنک‌سازی نوشیدنی‌ها را بر عهده دارد.

LG_Hyundai-IONIQ-Concept_03

فراتر از آسایش و راحتی، چشم‌گیرترین امکان کابین مفهومی IONIQ نمایشگر OLED منعطف آن است که بخش زیادی از سقف فضای داخلی ماشین را پوشانده. سرنشینان عقب می‌توانند برای کسب بهترین زاویه دید، با دستورات حرکتی دست میزان انحنای نمایشگر را تنظیم نمایند. نمایشگر بزرگ ۷۷ اینچی OLED می‌تواند به دو بخش نمایشی تقسیم گردد تا دو سرنشین عقب به شکل هم‌زمان به تماشای محتواهای متفاوت موردعلاقه‌شان بنشینند. اسپیکرهای درون پشت گردنی صندلی‌های عقب هم فضای صوتی اختصاصی را فراهم می‌آورند که مانع ایجاد مزاحمت برای دیگر سرنشینان اتومبیل خواهد شد.

LG_Hyundai-IONIQ-Concept_02-1

تمام ابتکارات این اتومبیل منحصر به هنگام سواری آن نیستند. وقتی سرنشینان پیاده می‌شوند، یک میله کشویی برای نظافت کف اتومبیل فعال‌شده، خرده‌ریزها را جمع‌کرده و لکه‌ها را پاک می‌کند؛ و به شکل هم‌زمان لامپ‌های UV LED درون سقف روشن‌شده، فضای داخلی ماشین را ضدعفونی نموده و تمامی میکروب‌ها و میکروارگانیسم‌ها را نابود می‌کند.

LG_Hyundai-IONIQ-Concept_01

Lee Chul-bae رئیس مرکز مدیریت طراحی شرکتی ال‌جی الکترونیکس می‌گوید: «ال‌جی به موضوع راه‌کارهای اتومبیل متصل به شبکه بسیار علاقه‌مند است و در CES 2020 هم ما تجربیات درون-اتومبیلی اختصاصی را به نمایش گذاردیم که به رانندگان و سرنشینان اجاره می‌داد در خودرو و جاده هم بخشی از خانه را همراه خود داشته باشند. با کابین مفهومی IONIQ با مشارکت Hyundai مرحله جدیدی از این تجربیات را عرضه می‌کنیم که مهارت تحرک و پویایی واقعی را نمایان می‌سازند.»

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید