Quantcast
خرداد ۲۶, ۱۴۰۰
June 16, 2021
World-Environment-Day-01

پنجمین روز از ماه ژوئن (دو روز پیش) روز جهانی محیط زیست بود. سازمان ملل متحد این روز را در سال ۱۹۷۲ به دلیل نیاز به وجود تمرکز جهانی هماهنگ برای ایجاد اولویت در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی ما ایجاد کرد. گرچه روز جهانی محیط زیست و روز زمین (۲۲ آوریل) ممکن است اهداف و اهداف مشابهی داشته باشند، اما منشأ و ابتکارات مختلفی دارند. برای بزرگداشت روز جهانی محیط زیست امسال، بیایید به نقش پلاستیک در دنیای امروز و آنچه ال‌جی برای کاهش تأثیرات زیست محیطی خود انجام می‌دهد، توجه کنیم.

پلاستیک بخشی ذاتی و جدایی‌ناپذیر از زندگی مدرن است که تقریباً در هر محصول مصرفی که با دست ساخته نشده است وجود دارد. مشکل پلاستیک زمانی است که از عمر مفید خود گذشته باشد، بیشتر آن در افزایش مشکل جهانی آلودگی پلاستیک نقش دارد. فقط در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۳۰ میلیون تن پلاستیک یکبار مصرف دور انداخته شد، که بیشتر آن را به محل‌های دفن زباله ریختند، سوزاندند یا در آبراه‌های جهان ریختند.

World-Environment-Day-02

پلاستیک‌ها که عمدتا از مواد شیمیایی مبتنی بر سوخت های فسیلی تولید می‌شوند، می‌توانند سموم مضر را در طول چرخه زندگی خود آزاد کنند، به محیط زیست آسیب برسانند و همزمان خطر سلامتی قابل توجهی را به همراه داشته باشند. اگر تغییرات چشمگیر در تولید، مصرف و مدیریت پسماند صورت نگیرد، مقدار مواد پلاستیکی وارد شده به اقیانوس‌های جهان هر ساله تا سال ۲۰۴۰ به تقریبا ۳۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت. تغییرات گسترده سیستمی در ارتباط ما با پلاستیک بسیار دیرهنگام است. اما برای بروز این اتفاق، دولت‌ها، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان همه باید سهم خود را ایفا کنند.

  • ال‌جی الکترونیکس هم اکنون در حال تلاش است.

۱۸  مدل تلویزیون OLED ال‌جی برای سال ۲۰۲۱ به لطف ساختار منحصر به فرد بدون نور پس زمینه، به اجزای کمتری نسبت به تلویزیون های ال‌سی‌دی معمولی نیاز دارند، به این معنی که در فرآیند تولید پلاستیک کمتری لازم است. به عنوان مثال، تلویزیون ۶۵ اینچ G1 OLED ال جی فقط به ۳۰ درصد از پلاستیک مورد استفاده در تلویزیون LCD با همان اندازه )مدل ۶۵UP75) نیاز دارد. انتظار می رود ال جی امسال با یک سری صفحات نمایشگر OLED بیشتر از مدل‌های LCD ، میزان مصرف پلاستیک خود را به میزان تقریبی ۱۰ هزار تن کاهش دهد.

World-Environment-Day-03-1

علاوه بر این، ال‌جی در حال افزایش استفاده از مواد بازیافتی و قابل بازیافت، مانند فلز بیشتر در محفظه‌های خارجی مدل‌های تلویزیون OLED 2021 است و برخلاف LCD، پنل‌های OLED نیازی به مواد مضر مانند کادمیوم و ایندیوم ندارند و این باعث می‌شود که OLED به گزینه‌ای طبیعی برای مشتریان آگاه از محیط زیست تبدیل شود. تلویزیون‌های OLED ال‌جی حتی در پایان چرخه عمر خود، در مقایسه با تلویزیون‌های LCD که ساخت آنها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و از نظر منابع بیشتر، بهره‌وری عالی از منابع و میزان بازیافت بالایی را ارائه می‌دهند. همچنین، ال‌جی در حال برنامه‌ریزی برای گسترش استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی در مدل‌های خاص تلویزیون های LCD 2021 مانند QNED Mini LED است که فقط امسال تا ۷۵۰ تن پلاستیک بازیافتی استفاده می‌کند.

World-Environment-Day-04

افزایش استفاده از مواد بازیافتی در ساندبارهای ۲۰۲۱ ال‌جی نیز گسترش می‌یابد. موارد خارجی همه مدل‌های بلندگوهای خطی ۲۰۲۱ با پلاستیک‌های بازیافتی جذاب و در عین حال بادوام تولید می‌شوند . در پایان سال، این شرکت انتظار دارد تقریباً ۳۰۰ تن زباله پلاستیکی را از محل دفن زباله کاهش داده و آنها را در ساندبارهای ال‌جی دوباره مورد استفاده قرار دهد. در برخی از ساندبارها، پارچه جرسی از پلی استر دارای گواهی Global Recycled Standard ساخته شده از بطری های بازیافتی PET نیز به کار رفته است و در نتیجه فقط در سال جاری ۱٫۵ میلیون بطری نیم لیتری PET از سطل زباله خارج می‌شود. علاوه بر این، ال‌جی با استفاده از تفاله بازیافتی، قالب‌گیری شده و کاهش قابل توجه استفاده از کف و پلاستیک EPS (پلی استایرن) بسته‌بندی تمیزتر و سبزتری را برای کل مجموعه ساندبارهای خود در نظر گرفته است.

ال‌جی با طراحی جعبه‌های ساندبار به شکل حرف L،  توانست هنگام حمل و نقل، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش میزان انتشار، ردپای کوچکتری ایجاد کند. بسته‌بندی منحصر به فرد یک کامیون حمل و نقل معمولی را قادر می‌سازد ۵۸ درصد جعبه بیشتر در خود جای دهد و از آنجا که شکل L فضای خالی بین جعبه‌ها را کاهش می‌دهد، به مواد پرکننده کمتری نیاز است؛ به این معنی که زباله در سطل آشغال مشتریان کمتر است. تلویزیون OLED و ساندبار ال‌جی اولین محصولات تلویزیون و صوتی OLED هستند که تاییدیه SGS را از SGS Société Générale de Surveillance SA سوئیس دریافت می‌کنند.

World-Environment-Day-05

برای مشاهده ویدیو، اینجا را ببینید.

ال‌جی با انجام وظیفه خود در جهت کمک به کاهش مشکل آلودگی پلاستیک، به تعهد خود در قبال کره زمین و مصرف‌کنندگان احترام می‌گذارد و به زمینه‌سازی آینده‌ای پایدار کمک می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کد امنیتی تصویر جدید


ويدئو

ankara idare avukatı
yasadışı bahis haberleri