۰۷ آبان ۱۳۹۰

2011 Top 5 TV Hot Keywords

با گذشت بیشتر از 9 ماه از سال 2011 میلادی، همچنان بازار دوستداران تلویزیون های سه بعدی داغ است. با نگاهی به این بازار به 5 ویژگی کلیدی این محصول اشاره می کنیم .

تکنولوژی FPR در مقابل سه بعدی های متداول و قدیمی با به وجود آمدن تب سه بعدی در بازار جهانی تلویزیون، همه به دنبال جدیدترین تکنولوژی ها برای مشاهده تصویر سه بعدی در خانه خود با بالاترین کیفیت و به همراه راحتی و آسایش هستند. در حال حاضر بیشترین بحثها در مورد برتری های میان سینمای سه بعدی ال جی، مجهز به تکنولوژی FPR و دیگر مدلهای متداول تلویزیون های سه بعدی موجود در بازار است.برخی از کارشناسان در مقایسه با تلویزیون های وابسته به عینک های سه بعدی active-shutter، مدلهای مجهز به تکنولوژی FPR را Passive می نامند. بر خلاف عینک های active-shutter، عینک های FPR  بدون باتری و سیم بوده و شما می توانید صفحه نمایش دستگاه را از هر زاویه مشاهده کنید و مجبور نخواهید بود که مستقیم روبروی دستگاه بنشینید.

عینکهای سه بعدی
نکته دیگر مربوط به عینک های سه بعدی این تلویزیون هاست که می توانند ظاهری واقعا زننده داشته و یا جذاب باشند. این عینک ها دارای انواع مختلف بوده و به دلیل اشتیاق افراد به تلویزیون های سه بعدی و یادگیری تفاوت میان برندهای مختلف، کاملا طبیعی است که مصرف کنندگان به دنبال این هستند، دستگاهی را انتخاب کنند که ظاهری زیباتر و استفاده ای آسان داشته باشد. با این وجود LG در میان دیگر رقبا درخشیده و با ارائه تکنولوژی FPR ،عینک هایی سبک،شیک و با قیمتی مناسب را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این عینک های passive هیچ آسیبی به چشم نرسانده و باعث خستگی نمی شوند. عینکهای active-shutter به هنگام مشاهده طولانی مدت تلویزیون باعث سرگیجه می شوند، اما عینک های FPR بدون پرش بوده و به چشمان شما آسیب نمی رساند.

تکنولوژی هوشمند
در بعضی از بازارها تجهیزات هوشمند بسیار مورد توجه افراد می باشند. این محصولات در همه جا حضور داشته و مردم درباره آنها گفتگو می کنند. در این میان تلویزیون های هوشمند بازار محصولات صوتی تصویری را در دست گرفته و نظر همگان را به خود جلب کرده اند.امروزه دستگاه تلویزیون تنها برای مشاهده فیلم و تصاویر نیست و فراتر از اینهاست. تلویزیون های هوشمند به کاربران این امکان را می دهند که راحت و آسان به دنیای تازه ای از سرگرمی و اینترنت بدون نیاز به کامپیوتر دسترسی داشته باشند. همچنین تلویزیون هوشمند در هر لحظه می تواند تصاویر ویدئویی سه بعدی را با بهترین کیفیت برای شما فراهم کند. و این به معنی داشتن بهترین های جهان در تلویزیون خانه شماست.

تجهیزات جانبی دستگاه
امروزه دستگاه تلویزیون کاری بسیار بیشتر از دستگاههای قدیمی انجام می دهد. با وجود ویژگیهای هوشمند جدید، دور از انتظار نیست که این محصولات دارای تجهیزات جدیدی باشند. بعضی از شرکت های تولید کننده برای تلویزیون های سه بعدی خود دستگاه کنترلی با صفحه کلید QWERTY یا لمسی در نظر گرفته اند و برخلاف دیگر شرکت ها از کنترل های قدیمی با تعداد زیاد کلید بر روی آنها استفاده نکرده اند.در این میان کنترل جادویی هوشمند ال جی با دیگر مدلها بسیار متفاوت بوده و قابل توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. ال جی تعداد کلیدهای این کنترل را تنها به 7 عدد کاهش داده و در عین حال تمام انتظارات ما را برطرف می سازد. ویژگی متمایز این کنترل جادویی قابلیت اشاره و کلیک آن است. شما می توانید تنها با یک اشاره به صفحه تلویزیون منوی مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را اجرا کنید.

کیفیت صدای سه بعدی
برای مدت زمان طولانی صدای دالبی surround دارای تمام استانداردهای پخش یک صدا بوده است.با ظهور سیستم صوتی سینمای خانگی و به میان آمدن تلویزیون های سه بعدی، گفتگوهایی راجع به صدای سه بعدی بر پایه استریو به وجود آمد. با استفاده از اسپیکرهای سه بعدی شما تنها صدای تیز و لرزانی از بلندگوهای راست یا چپ اطراف خود نخواهید شنید. بلکه صدایی واضح و رسا با زیر و بم مشخص خواهید داشت. تجربه داشتن صدا و تصویر سه بعدی همزمان، بسیار منحصر به فرد و هیجان انگیز بوده و به شما این امکان را می دهد که در اتاق نشیمن خود از دنیایی سه بعدی لذت ببرید. در مجموع این ویژگیها از برترین های سال 2011 بوده و ثابت می کند که امروزه صحبت از تلویزیون بدون تصور تکنولوژی های سه بعدی و هوشمند امکان پذیر نمی باشد.

۱ نظر

حسین ۲۴ مهر ۱۳۹۱ پاسخ

بنام خدا
با سلام :
اکنون تقریبا یکسال از اولین اطلاع رسانی در خصوص تلوزیونهای هوشمند سه بعدی ال جی میگذرد و این تلوزیونها علاوه بر اینکه برای عموم مردم شناخته شده به خانه های مردم راه یافته و به عنوان یک وسیله زندگی با کاربرد روزمره مورد استفاده قرار میگیرد .
موفق باشید

نظر دهید