۱۷ دی ۱۳۹۲

معرفی اولین تلویزیون OLED منعطف دنیا در CES 2014 توسط ال‌جی

ال‌جی آینده نمایشگرها را با تلویزیونی که انحنای آن تغییر می‌کند معرفی می‌کند.

لاس‌وگاس، 6 ژانویه 2014- ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) امروز از اولین تلویزیون OLED منعطف دنیا در نمایشگاه الکترونیک مصرفی (CES) در لاس‌وگاس پرده‌برداری کرد. کاربران با این دستگاه مبتکرانه می‌توانند زاویه انحنا را برای ایجاد نهایت کیفیت تصویر کنترل کنند؛ قابلیتی که تنها در حوزه فیلم‌های عملی-تخیلی ممکن بود.

اچ. اچ (هیون هویی) ها، رئیس و مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌‎جی الکترونیکس، می‌گوید: «تلویزیون OLED منعطف ال‌جی محصولی است که تا نبینید باور نمی‌کنید زیرا تمام تعریف‌ها را به مبارزه می‌طلبد. وقتی منحنی صاف شود، منعطف هم می‌تواند منحنی شود. ال‌جی به پیشگامی در تحول تلویزیون‌ها به نسل بعدی ادامه می‌دهد.»

چیزی که تلویزیون OLED منعطف ال‌جی را از هر تلویزیون دیگری در دنیا مستثنی می‌کند این است که انحنای نمایشگر می‌تواند با استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون متناسب با سلیقه بیننده تغییر کند. محدوده انحنا توسط عوامل مهمی سنجیده شده است که بر تجربه مشاهده مانند اندازه نمایشگر و فاصله تماشا تأثیر می‌گذارد. از آنجا که بیننده می‌تواند انحنا را تطبیق دهد، از بهترین تجربه مشاهده نیز می‌تواند لذت ببرد و هر بار آن را مطابق با سلیقه خود تنظیم کند.

این دستگاه تلویزیون 77 اینچ نتیجه یکپارچگی فناوری است که همه جنبه‌های تولید محصول در این تلویزیون را، که شامل طراحی، نمایشگر و اطمینان از کیفیت می‌شود، در برمی‌گیرد. تلویزیون OLED منعطف ده‌ها هزار ساعت آزمایش را برای حصول اطمینان از قابلیت اطمینان و دوام نمایشگر منحصربه‌فرد آن پشت سر گذاشته است. ال‌جی با معرفی تلویزیون OLED منعطف اکنون موفقیت بزرگ دیگری را کسب کرده است و سهم خود را به عنوان اولین‌ها در جهان در رسته تلویزیون‌های OLED صفحه‌تخت، منحنی و منعطف از آن خود کرده است.

بازدیدکنندگان از غرفه ال‌جی در CES 2014 (مرکز همایش‌های لاس‌وگاس، سالن مرکزی، شماره 8204) از 7 تا 10 ژانویه فرصت دارند تا تلویزیون‌های OLED منعطف و خیره‌کننده ال‌جی را خودشان از نزدیک ببینند.

۲ نظر

مهدی ۱۷ دی ۱۳۹۲ پاسخ

این تلویزیونهای منحنی جهت انحناشون فقط در طول هست و در جهت ارتفاع انحناع ندارن یعنی مثل آینه های مقعر نیست
به نظر میاد این مدل تلویزیون ها رو فروخت دوباره برای جذب مشتری تلویزیون های با منحنی در ۲ جهت را تولید خواهد کرد

حسین ۱۷ دی ۱۳۹۲ پاسخ

بنام خدا
با سلام :
تولید اولین صفحه نمایش OLED منعطف در سال ۲۰۰۷میلادی توسط سونی انجام شد البته در سایز بسیار کوچک بعلت عدم توجیه اقتصادی ادامه فعالیت سونی روی این پروژه متوقف شد سال ۲۰۱۲ دولت کره جنوبی طی قراردادی با شرکت ال جی بر روی توسغه این فن آوری سرمایه گذاری نمود که خبر آن از طریق این درگاه ارتباطی انتشار یافت به هر حال بنظر می رسد ال جی در سال ۲۰۱۳روی احیاء پروژهای رامد شده همانند این پروزه و سیستم عامل web os که امتیاز آن را از شرکت هیولد پاکارت HP خریداری کرده متمرکز کرده که این نشان از برد باری و شکیبائی ال جی در خصوص به ثمر رساندن کارهای مشکل در حوزه فن آوری اطلاعات دارد نظر شما در این باره چیست .
موفق باشید .

نظر دهید