۱۸ تیر ۱۳۹۳

webOS تلویزیون را متحول می‌کند

رابط کاربری تلویزیون هوشمند به لطف وجود جدیدترین و تمیزترین طراحی، یعنی پلت‌فرم تلویزیون هوشمند webOS، دوباره در حال بازنگری است و قرار است نحوه تماشای تلویزیون را متحول کنند.

چگونه؟

پلت‌فرم webOS این کار را از طریق یک صفحه اصلی هوشمند انجام می‌دهد؛ بستری که شما برای پیمایش به هر جایی باید از آن شروع کنید. ال‌جی این را نمی‌‌خواهد و این همان جایی است که لانچر وارد میدان می‌شود: یک رابط کاربری هوشمند که دسترسی به هرچیزی را بدون تداخل در تماشای تلویزیون میسر می‌کند: بدون وقفه، بدون هیجان و بدون بازگشت به عقب.

این یک سیستم ساده متشکل از تمام منابعی است که به عنوان کارت نمایش داده می‌شوند. شبکه‌های تلویزیونی، برنامه‌های کاربردی پخش ویدئو، ست‌تاپ باکس و دستگاه‌های جانبی همه یک جا هستند. صفحه دستگاه ورودی دیگری وجود ندارد: از اخبار به بازی‌های ویدئویی تغییر وضعیت دهید؛ کاری که به اندازه تغییر کانال طول می‌کشد نه بیشتر.

لانچر به عنوان منویی مانند دیسک بلو-ری ظاهر می‌شود؛ بدون متوقف کردن کاری که در حال انجام آن بوده‌اید. انتخاب کنید تا در یک چشم به هم زدن در آنجا حاضر شوید یا به طور کل برنامه لانچر را ببندید. با این کار، در چیزی که تماشا می‌کردید وقفه‌ای نخواهد افتاد؛ مگر آنکه خودتان بخواهید.

برنامه کاربردی Today app یک سرویس پیشنهادی است که به شما سرویس‌های گوناگون را توصیه می‌کند و برنامه‌هایی را که دوست دارید را از میان چیزهایی که در آن لحظه پرطرفدار است پیشنهاد می‌دهد.

اصلاً راهنمایی لازم نیست

این سیستم بسیار ساده و ملموس است. یک نوار ساده دارد که همه چیز از چپ به راست در کنار هم چیده شده است. در مرکز یک تصویر بزرگ است: یعنی همان انتخاب کنونی شما. در سمت چپ فهرستی از منابعی که به تازگی استفاده کرده‌اید و در انتظار استفاده مجدد هستند دیده می‌شود. در سمت راست هر چیزی که ممکن است در آینده لازم داشته باشید وجود دارد.

هر چیزی که انتخاب کنید جلب توجه می‌کند. webOS بسیار سریع‌تر از پلت‌فرم‌های هوشمند قدیمی است زیرا تلویزیون ال‌جی قدرت زیادی را در خود نهفته دارد. به دلیل وجود پردازنده 2.2 گیگاهرتز و 1.5 گیگابایت RAM، شما می‌توانید بین منابع بدون تأخیرهای عذاب‌آور تغییر وضعیت دهید.

 اصلاً مهم نیست که هر سیستم چقدر سریع و کارامد است. اگر نمی‌توانید ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است ، از آن استفاده نخواهید کرد. به همین دلیل است که webOS به همان زیباییِ رابط کاربری تلویزیون عمل می‌کند. کاشی‌های رنگی و روشن به راحتی تشخیص داده می‌شوند. یک کاشی را هایلایت کنید و حرکت دهید: هر کدام از آنها متحرک است. مثلاً، کاشی نت‌فلیکس کمرنگ می‌شود تا تصویر برنامه‌های تلویزیونی پرطرفدار را نمایش دهد. این به سیستم یک حس زنده می‌دهد؛ یک اکوسیستم زنده از سرگرمی‌های ممکن نه یک راهنما از چیزهای انباشته شده قدیمی.

تنها با یک اشاره

این به شما کمک می‌کند که webOS قابلیت کنترل بالایی داشته باشد. شما با اشاره‌گر آیتمی را انتخاب می‌کنید که به یک کنترل از راه دور مبتنی بر ژیروسکوپ متصل است. بنابراین، بر اساس تکان دست شما حرکت می‌کند. نگران نباشید. شما لازم نیست برای اشاره به صفحه انرژی زیادی هدر دهید: کنترل از راه دور از طریق بلوتوث متصل می‌شود.

این سیستم ملموس و پاسخدهی آسان در webOS از تلفن‌های همراه نشأت می‌گیرد و برای انجام چند کار با هم ایده‌آل است. روش ملموس کنترل و رابط کاربری جذاب را با هم ترکیب کنید تا یک نرم‌افزار کامل و عالی برای تلویزیون داشته باشید.

۱ نظر

حسین ۱۸ تیر ۱۳۹۳ پاسخ

بنام خدا
با سلام :
در حالیکه نمونه های قاچاق سری UB وLB ال جی در بازار موجود است ( سری هایی که بجای سیستم عامل اندروید با سیستم عامل WebOS تجهیز شده اند) هنوز توسط گلد ایران وارد بازار نشده احتمالا این تاخیر بعلت تجهیز خط تولید گلد ایران در منطقه سیرجان استان کرمان برای تولید سری ها جدید می باشد به هر حال امیدواریم سرعت ارائه تجهیزات صوتی و تصویری ال جی هم مانند سرعت عرضه موبایل های هوشمند ال جی در ایران گردد
موفق باشید .

نظر دهید