۲۶ شهریور ۱۳۹۴

عجایب فناوری در دستان ال‌جی

نمایشگاه IFA عید طرفداران فناوری است: بهترین سرگرمی‌ها، بهترین دستگاه‌های کامپیوتری و صوتی و هر نوع گجتی که دلتان بخواد را می‌توانید در زیر سقف یکی از نمایشگاه‌های آلمان بیابید.

با تمام شدن نمایشگاه امسال، بدانید که شمارش معکوس برای محصولات خارق‌العاده سال آینده آغاز شده است. یکی از ابرقهرمانان در این نمایشگاه ال‌جی بود که با رونمایی از جدیدترین محصولاتش غوغا به پا کرد.

 OLED

فناوری صفحه نمایش OLED مدت‌هاست که در بازار است اما این ال‌جی بود که با محصولات خارق‌العاده خود چشم‌ها را خیره کرد. همه ما دیگر فواید oled را می‌دانیم: تلویزیون‌هایی که به طرز دیوانه‌کننده‌ای باریک‌اند، کنتراست بی‌نهایتی دارند و رنگ‌هایشان خیلی دقیق و طبیعی‌تر از همیشه است. چالش امسال در این نمایشگاه به نمایش گذاشتن سطحی باورنکردنی از سیاهی در تلویزیون‌های نسل جدید ال‌جی بود.

راهکار: یک اتاق به سیاهی قیر، مجهز به تلویزیون‌هایی به سیاهی قیر. در تلویزیون LCD روشن شما می‌توانستید سوختن نور پشت را روی صفحه ببینید؛ یعنی سیاهی بیشتر به خاکستری می‌زند. اما در یک تلویزیون OLED اصلا چنین چیزی مشاهده نمی‌شود. قسمت‌های مشکی نامرئی هستند و مهم نیست که بقیه قسمت‌های صفحه در حال نمایش چه چیزی است. ال‌جی در مورد HDR نیز کارهای زیادی انجام داده است: Amazon Prime در حال حاضر محتوای HDR را پخش می‌کند و نت‌فلیکس هم به زودی دست به کار خواهد شد.

و حالا برای هر بیننده‌ای یک تلویزیون OLED ال‌جی با مدل‌های صفحه‌تخت و منحنی است. قیمت‌ها هم قرار است به کمترین میزان خود برسد.

lg-wave

تلویزیون‌های موج‌دار و دو رو

ال‌جی در نمایشگاه IFA 2015 از تلویزیون 111 اینچ OLED پرده‌برداری کرد که از اتصال 3 تلویزیون 65 اینچ Ultra HD به شکل عمودی ساخته شده بود و شکل موج‌دار به خود گرفته بود و البته دو رو داشت! به این معنی که کسی که بزرگترین تلویزیون کره زمین را برای اتاق نشیمن خود می‌خرد می‌تواند در یک طرف یک فیلم ببیند و شخص دیگری در طرف دیگر فیلم متفاوتی را تماشا کند. البته هم باید خانه خیلی بزرگی داشته باشید هم عمق جیبتان زیاد باشد! چون به نظر می‌رسد ال‌جی تصمیم ندارد تعداد زیادی از این تلویزیون‌ها را بسازد!

۱ نظر

eshraghtranslators ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ پاسخ

متشکر از مطلب خوبتون

نظر دهید