۰۷ آذر ۱۳۹۴

سرمایه‌گذاری هنگفت LG Display در نسل جدید پنل‌های OLED

با این سرمایه‌گذاری کارخانه جدید P10 به عنوان محرکی برای رشد در آینده بنا خواهد شد.

سئول، 27 نوامبر 2015- شرکت LG Display، مبتکر پیشگام جهانی در زمینه فناوری‌های نمایشگر، اعلام کرد که 1.84 هزارمیلیارد وان کره برای آغاز ساخت کارخانه جدیدی واقع در پاجو، استان گئونگ‌جی کره جنوبی، سرمایه‌گذاری خواهد کرد و انتظار دارد تولید از نیمه اول 2018 شروع شود.

این شرکت تصمیم به ساخت این کارخانه جدید با نام P10 گرفت زیرا طبق پیش‌بینی‌ها، با تقاضای بالا برای پنل‌های OLED در سال‌های آتی مواجه خواهد شد. کارخانه P10 عمدتاً پنل‌های OLED بزرگ برای تلویزیون و پنل‌های OLED منعطف برای ساعت‌های هوشمند و نمایشگرهای خودرو می‌سازد.

سرمایه‌گذاری 1.84 هزارمیلیارد دلاری این شرکت شامل هزینه ساخت مجتمع P10، فونداسیون اتاق‌های پاک‌سازی و زیرساخت برای آب و منابع انرژی می‌شود و پایه‌گذاری آن از سال آینده آغاز می‌شود. انتظار می‌رود مجموع سرمایه‌گذاری کارخانه P10 به بیش از 10 هزار میلیارد وان کره برسد و شرکت LG Display به تدریج دامنه خط تولید را بر اساس تقاضای مشتری و شرایط بازار گسترده‌تر کند.

کارخانۀ تکمیل‌شده فضایی بالغ بر 265×382 متر را پوشش می‌دهد که معادل 14 زمین فوتبال است و 100 متر نیز ارتفاع دارد. این کارخانه بیشتر برای نصب خط تولید OLED در ابعاد بزرگ خواهد بود و نسل نهم یا بالاتر با خط تولید OLED منعطف در کارخانه جدید به شمار می‌رود. تولید انبوه اولین خط تولید، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، از نیمه اول 2018 آغاز می‌شود.

این شرکت انتظار دارد خط تولید OLED را در تمامی بخش‌ها تولید کند که شامل محصولاتی در ابعاد بسیار بزرگ و همین طور محصولات آینده نظیر نمایشگرهای منعطف و فرانما می‌شود. دکتر سان بئوم-هان، مدیرعامل و رئیس شرکت LG Display، گفت: «سرمایه‌گذاری شرکت LG Display در کارخانه P10 یک سرمایه‌گذاری تاریخی در این صنعت است زیرا نه تنها به توسعه بازار OLED کمک می‌کند بلکه تولید فناوری‌های نمایشگر آینده را شتاب می‌بخشد. با پشتیبانی همه‌جانبه از دولت کره جنوبی، ما بر این باوریم که کارخانه P10 مرکز صنعت جهانی OLED خواهد شد.»

مؤسسه IHS، یک مؤسسه تحقیقات بازار، پیش‌بینی می‌کند که بازار جهانی پنل OLED از 8.7 میلیارد دلار در سال 2014 به 29.1 میلیارد دلار در سال 2022 رشد خواهد کرد.

کارخانه‌های تلویزیون در کره، چین و ژاپن، در حال حاضر، مدل‌های OLED از تلویزیون را عرضه کرده‌اند و انتظار می‌رود بیشتر سازندگان تلویزیون در ژاپن و اروپا در آینده نزدیک از تلویزیون‌های OLED استفاده کنند. تقاضا برای پنل‌های OLED منعطف در بخش ساعت‌های هوشمند و نمایشگر خودرو نیز روبه‌افزایش است زیرا آنها نسبت به پنل‌های LCD انعطاف بهتری در طراحی دارند.

شرکت LG Display در ماه آگوست اعلام کرد که بیش از 10 هزارمیلیارد وان کره برای توسعه پنل‌های OLED بزرگ، پنل‌های OLED منعطف و LCDهای پیشرفته تا سال 2018 سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت هم اکنون اعلام کرده است که 1.05 هزارمیلیارد وان کره در خط تولید نسل ششم OLED منعطف در گامی، استان گئونگ سانگ بوک، سرمایه‌گذاری کرده است. خط تولید نسل ششم، ماهانه، 7500 ورق تولید می‌کند و انتظار می‌رود تولید انبوه در نیمه اول 2017 شروع شود.

۱ نظر

حسین ۸ آذر ۱۳۹۴ پاسخ

فن آوریها برخی ماندگارند و برخی رفتنی فن آوری CRT برای تلوزیونهای رنگی بیش از ۶۳ سال قدمت دارد و هنوز بطور کامل منقرض نشده و بعلت قیمت ارزان آن هنوز در کشورهای جهان سوم طفداران خود را دارد هر چند تولید آن در اختیار شرکتها نسبتا گمنام چینی است اما فن آوری پروجکشن خیلی زود و در عرض کمتراز ۵ سال بطور کامل منقرض شد بنظر می رسد فن آوری oled که در حال حاضر در انحصار ال جی است نیز باپا به عرصه گذاشتن تلوزیونهای کوانتومی که این یکی هم از نظر وزنی سبک تر است و هم از نظر ففن آوری
ساده تر و از همه مهمتر از نظر قیمت تمام شده بسیار ارزانتر که قطعا در صورت رسیدن به تولید انبوه از تلوزیونهای موجود در بازار بسیار ارزانتر خواهند بود ( بعلت استفاده از مواد اولیه یکسال اما بمیزان ۳۳% کمتر از میزان کنونی ) زود تر از حد انتظار می بایست شاهد خداحافظی فن آوری بیش از حد گرانقیمت (oled) از بازار باشیم قبلا هم شاهد این قیبل خداحافظی های زود هنگام بوده ایم خداحافظی فن آوری نوارهای ویدئوی بتاماکس و تسلیم شدن سونی در مقابل فن آوری VHS شرکت سونی و یا خداحافظی دوربین های پر طرفدار با عکس فوری پولاروید بعد از روی کار آمدن دوربین های دیجیتال ، خدا حافظی زود هنگام فلاپی دیسک ها در زمان عرضه cd و قبول شکست پاناسونیک مبدع فن آوری پلاسما در مقابل فن آوری ال سی دی ، و سر تعظیم فرود آوردن لامپ های خلاء در مقابل ترانزیستور و نسل بعدی آن مدارهای یکپارچه الکترونیکی یا همان IC این بار نوبت OLED است که سر تعظیم در مقابل فن آوری صفحات نمایش کوانتومی که از ذرات پودری شکل شیشه ارزان قیمت برای انعکاس نور استفاده می کنند باشیم
هر چند تولید تلوزیونهای oled به لحاظ سزمایه گزارس سنگینی که بر روی آن شده در تیراژ اندک برای مصرف کنندگان خاص تا چند سال دیگر ادامه خواهد داشت .
موفق باشید .

نظر دهید