۲۳ فروردین ۱۳۹۵

اولین بار در دنیا: تولید تراشه برای دریافت محتوا در تلویزیون UHD

ال‌جی الکترونیکس یک تراشه دریافت تلویزیون تولید می‌کند که پخش محتوای نسل جدید UHD را برای اولین بار در دنیا ممکن می‌سازد.

ال‌جی در ROUTE پیشگام است. (ROUTE مخفف عبارت real-time object delivery over unidirectional transport به معنای دریافت آنی سوژه‌ها از طریق انتقال تک‌سویه است). این فناوری به عنوان کلیدی برای  ATSC 3.0   یا همان advanced television system committee 3.0 که نسل جدید استانداردهای پخش است در نظر گرفته می‌شود. همچنین، این شرکت، در حال حاضر، یک گام جلوتر از شرکت‌های دیگر در ارائه فناوری نسل جدید تجاری‌سازی پخش است زیرا تراشه‌ دریافت را برای اولین بار در دنیا تولید کرده.

وقتی تلویزیون‌ها به این تراشه جدید مجهز شوند، دیگر بینندگان می‌توانند از محتوای UHD بدون ست‌تاپ باکس با شبکه امواج زمینی لذت ببرند. این تراشه، اکنون، با QAM یا quadrature amplitude modulation، استاندارد پخش کابلی بین‌المللی برای تلویزیون، و همین طور استاندارد داخلی پخش زمینی تلویزیون سازگاری دارد.

با عرضه ATSC 3.0، تراشه ال‌جی به بینندگان امکان می‌دهد تا از خدمات گوناگونی نظیر EAS (سیستم هشدار اضطراری) و برنامه پخش تلویزیون، حتی در تلویزیون‌هایی که متصل به اینترنت نیستند، استفاده کنند.

این تراشه در فناوری پخش موبایلی از دیگران سرتر است. از آنجا که سرعت دریافت بالاتری  دارد، به بینندگان امکان می‌دهد تا محتوای موبایل UHD را بدون قطع اتصال، حتی در زمانی که قطار با سرعت 250 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است، تماشا کنند.

۱ نظر

منوچهر توكلي ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ پاسخ

سلام بسیار جاتب است ایادرفعل حاضر در تلویزیونهای اولترا ویا اولد کارگذاشته شده یا خیر

نظر دهید