۰۱ مرداد ۱۳۹۷

از لکه‌ها فرار نکنید… به جنگ آنها بروید!

علائم روی برچسب لباس‌ها چه می‌گویند؟

در این فصل داغ تابستان که پر از تحرک، تعرق یا گرد و خاک است کثیف شدن لباس‌ها اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. پس، از لکه‌ها نمی‌توان فرار کرد.

بنابراین، ممکن است تا به حال ماشین لباسشویی شما پر از لباس‌هایی باشد که باید تا دیر نشده بشویید. حالا، تنها مشکلی که وجود دارد رمزگشایی این همه علامت روی لباس‌ها است. این علامت‌ها به منزله زبان لباس‌های شما هستند و به شما می‌گویند چگونه از آنها مراقبت کنید تا زود خراب نشوند.

البته، این را هم بگوییم که تشخیص دادن و تفسیر این علائم آنقدرها هم که تصور می‌کنید سخت نیست. فقط کمی طول می‌کشد تا به آنها عادت کنید. این علائم به دسته‌های شست‌وشو، سفید کردن، خشک کردن، اتو کردن و اتوشویی تقسیم می‌شود. ما در این مطلب می‌خواهیم در مورد شست‌وشو و سفید کردن لباس‌ها با شما صحبت کنیم.

wt1701-interface-e1479220253455

همه لباس‌ها از یک قانون پیروی نمی‌کنند. برخی لباس‌ها نیاز به برنامه شست‌وشوی خیلی داغ دارند و برخی دیگر باید با فشار مداوم آب سرد شسته شوند. خبر خوش این است که شما می‌توانید با کمک ماشین لباسشویی Twin Wash ال‌جی دو بار مختلف از لباس‌های گوناگون را همزمان بشویید؛ این یعنی راحتی بیشتر و صرفه‌جویی در زمان. این ماشین لباسشویی دوقلو که از یک ماشین لباسشویی کوچک در قسمت پایین برخوردار است با همکاری همدیگر بهترین نتیجه شست‌وشو را برای شما فراهم می‌کنند.

2015-december-article-1-hero-e1479219453502

شست‌وشوی لباس‌ها

شستشو با دمای 30 درجه!
هر وقت روی لباس‌تان علامت سطل پر از آب را همراه یک یا چند نقطه دیدید، چه‌طور لباستان را بشورید؟
تعداد نقطه‌ها نشان‌دهنده دمای آب مناسب برای شست‌و‌شوی آن لباس است. مثلا یک نقطه دمای 30 درجه دو نقطه دمای 40 درجه سه نقطه 50 درجه چهار نقطه 60 درجه پنج نقطه 70 درجه و شش نقطه به معنای 95 درجه است. در هنگام شست‌وشوی لباس‌ها، نقطه‌ها دمای آب را نشان می‌دهند. هر چه نقطه‌ها بیشتر باشد، دما بیشتر است. حالا با این علائم آشنا شوید:

تفسیر علائم از چپ به راست: شست‌وشو با ماشین در آب سرد، شست‌وشو با ماشین در آب گرم، شست‌وشو با ماشین در آب داغ

1

خط‌هایی که زیر لگن ماشین لباسشویی کشیده می‌شود نمایانگر تنظیمات ماشین است. هر چه خط بیشتر باشد، لباس‌ها باید با ملایمت بیشتری شسته شوند:

  • تفسیر علائم از چپ به راست در ردیف اول: شست‌وشو با ماشین در آب سرد و فشار دائم، شست‌وشو با ماشین در آب گرم و فشار دائم، شست‌وشو با ماشین در آب داغ و فشار دائم
  • تفسیر علائم از چپ به راست در ردیف دوم: شست‌وشو با ماشین در آب سرد و برنامه ملایم، شست‌وشو با ماشین در آب گرم و برنامه ملایم، شست‌وشو با ماشین در آب داغ و برنامه ملایم
  • تفسیر علائم از چپ به راست در ردیف پایین: شست‌وشو با دست بدون ماشین لباسشویی، شست‌وشو انجام نشود

2

سفید کردن یا رنگ‌بری:

تفسیر علائم از چپ به راست: هر محصول سفید‌کننده‌ای را می‌توان استفاده کرد، از مواد سفیدکننده بدون کلرین به اندازه نیاز استفاده شود، هیچ محصول سفیدکننده‌ای استفاده نشود.

3

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید