۲۵ شهریور ۱۳۹۹

LG WING ، تعریف جدید و بی‌سابقه‌ در صنعت تلفن‌های هوشمند

ال‌جی الکترونیکس اولین محصول پروژه کاوشگر (Explorer Project) را بانام LG WING رونمایی کرد.

معرفی اسمارت‌فون جدید در دفتر مرکزی شرکت واقع در سئول برگزار گردید و به شکل زنده و آنلاین (https://lgwing.me/DiscovertheUnexplored) در سراسر جهان پخش شد. پروژه Explorer باهدف کشف مفاهیم ناشناخته کاربرد‌پذیری و تلاش برای گسترش صنعت موبایل شکل‌گرفته و LG WING فرم طراحی منحصربه‌فردی را نمایندگی می‌کند که تجربیات موبایلی کاملاً متفاوت و جدیدی را پیش چشم مصرف‌کنندگان قرار خواهد داد.

LG-WING-05

خلق مرحله جدیدی از تجربه کاربری با نمایشگر دوم پنهان

LG WING محصولی کاملاً متفاوت نسبت به دیگر اسمارت‌فون‌های موجود در بازار است. کاربر به‌راحتی می‌تواند بین حالت Swivel و Basic جابجا شده و تجربه کاربری کاملاً متفاوت و مبسوطی را لمس نماید. در حالت Swivel یا چرخیده، بخش جلویی موبایل ۹۰ درجه می‌چرخد و امکان استفاده افقی از نمایشگر اصلی را فراهم می‌آورد، علاوه بر آن نمایشگر دوم ۳.۹ اینچی هم فعال می‌شود تا کاربردها و امکانات تازه‌ای در دسترس کاربر قرار گیرند. برای مثال در وضعیت Swivel Mode یک اپلیکیشن می‌تواند هر دو صفحه را به شکل هم‌زمان در اختیار گیرد یا اینکه دو اپلیکیشن جداگانه را به شکل هم‌زمان در دو نمایشگر باز کنید.

هنگام تماشای پلتفرم‌های اشتراک ویدیو و پخش زنده در حالت Swivel Mode، کاربران می‌توانند هم‌زمان با پخش بدون وقفه محتوا در نمایشگر اصلی، از نمایشگر دوم برای فعالیت‌های دیگر استفاده کنند. جهت بهره‌مندی حداکثری از شیوه طراحی منحصربه‌فرد LG WING، شرکت ال‌جی با شرکای پلتفرمی پیشگام صنعتی خود مشارکت تنگاتنگی را آغاز نموده است. هنگامی‌که با استفاده از مرورگر NAVER Whale پیش‌فرض این اسمارت‌فون به تماشای YouTube یا Tubi می‌نشینید، نمایشگر اصلی به پخش ویدیو اختصاص می‌یابد و هم‌زمان نمایشگر دوم کامنت‌ها یا نوار جستجو را در دسترس‌تان قرار می‌دهد. همکاری ال‌جی با دیگر پلتفرم‌های پخش زنده مانند Rave و Ficto باعث شده تا دارندگان LG WING به شکل هم‌زمان بتوانند از نمایشگر اصلی برای تماشای ویدیوی تمام صفحه و از نمایشگر دوم برای ارتباط با بینندگان بهره ببرند.

LG_WING_Chatting

فرم طراحی انقلابی و بهره‌مندی از دو نمایشگر در LG WING شیوه‌های نوین ارتباط با اپلیکیشن‌ها و امکانات موبایل را تسهیل کرده و چندوظیفگی (multitasking) را بسیار آسان ساخته است. کاربران هم‌زمان با تماشای تمام صفحه فیلم‌های موردعلاقه‌شان در نمایشگر اصلی باشکوه این موبایل، می‌توانند در نمایشگر دوم به جستجو درباره بازیگران فیلم پرداخته یا درباره آن با دوستانشان چت کنند. برای سادگی بیشتر، قابلیت Multi App به کاربران اجازه می‌دهد برای جفت اپلیکیشن‌هایی که معمولاً همراه باهم استفاده می‌شوند، میان‌برهای اختصاصی بسازند. علاوه بر این، وضعیت Swivel Mode هنگام رانندگی نیز می تواند بسیار کاربردی باشد ، کاربران هم‌زمان بااینکه روی نمایشگر اصلی نقشه را دنبال می‌کنند، قادرند از نمایشگر دوم برای تماس تلفنی استفاده نمایند، درحالی‌که با دیگر موبایل‌ها هنگام تماس تلفنی، روی نقشه به‌طور کامل پوشانده می‌شود. همچنین تغییر جهت و چرخاندن موبایل LG WING انواع قابلیت‌ها و امکانات کاملاً جدیدی را برای چندوظیفگی و استفاده لذت‌بخش از محتوا فراهم می‌آورد.

LG_WING_Media-Controller

تجربه دیداری فراگیر، بدون بهم ریختن تمرکز

ازآنجایی‌که تماشای محتوا روی موبایل بسیار بیش‌تر از گذشته شده، ال‌جی هم قابلیت‌های گوناگونی را به WING افزوده تا تجربه تماشای موبایلی را بهبود بخشد. صفحه‌نمایش اصلی LG WING یک نمایشگر فوق‌العاده ۶.۸ اینچی P-OLED FullVision با نسبت تصویر ۲۰.۵:۹ است که تجربه گیمینگ و تماشای فوق‌العاده‌ای را رقم می‌زند. نمایشگر دوم هم نه‌تنها فضای نمایشی اسمارت‌فون را گسترش می‌دهد، بلکه با جای گیری راحت در دست به عنوان دسته استفاده آسان تری از حالت افقی نمایشگر اصلی را میسر خواهد نمود. با فعال کردن قابلیت Grip Lock، صفحه‌نمایش دوم تنها اطلاعات ضروری همچون زمان و تاریخ را نمایش داده و امکان لمس اتفاقی و ایجاد وقفه را از بین می‌برد.

در پلتفرم‌های ویدیویی بهینه‌شده برای این فرم طراحی بی‌همتا، نمایشگر دوم LG WING نقش ابزار کنترل محتوای رسانه‌ای را بر عهده می‌گیرد. هنگام فعال کردن این قابلیت، آیکون‌های شناوری در بخش بالا-راست صفحه دوم فعال می‌شوند که امکان تغییر تنظیمات صدا و تصویر را بدون ایجاد وقفه در پخش فیلم یا نیاز به جابجایی میان صفحات را برای کاربران فراهم می‌آورند؛ و برای حذف هرگونه عوامل مزاحم دید که ممکن است تجربه دیداری فراگیر کاربر را تحت‌ تأثیر قرار دهد، ال‌جی این موبایل را به یک دوربین سلفی آسانسوری ۳۲ مگاپیکسلی مجهز نموده که تنها هنگام نیاز از بدنه دستگاه بیرون می‌آید و فضای کلی نمایشگر را خلوت نگه می‌دارد.

LG_WING_Gimbal

اولین موبایل دنیا باقابلیت Gimbal برای ضبط ویدیوهای فوق‌العاده

برای کاربرانی که از اسمارت‌فونها برای ضبط و اشتراک زندگی روزمره بهره می‌برند، موبایل پیش‌گامانه ال‌جی به دوربین‌هایی با امکانات بسیار پیشرفته و تکنولوژی‌های اختصاصی برای این فرم طراحی تجهیز گردیده است. LG WING در بخش پشتی دارای سه دوربین ۶۴ مگاپیکسلی Ultra High Resolution عریض با لرزش‌گیر اپتیکال (OIS)، ۱۲ مگاپیکسلی فوق‌عریض Big Pixel و ۱۳ مگاپیکسلی فوق‌عریض است. علاوه بر این هنگام استفاده از موبایل در حالت Swivel، کاربر می‌تواند با فعال کردن Dual Recording به شکل هم‌زمان به‌وسیله دوربین سلفی آسانسوری ۳۲ مگاپیکسلی به همراه یکی از سه دوربین پشتی مشغول فیلم‌برداری شود. نتایج این فیلم‌برداری دوطرفه می‌تواند در یک فایل ذخیره‌شده یا اینکه به‌صورت دو فایل جداگانه با نسبت‌های تصویر ۱:۱ و ۱۶:۹ ذخیره گردند. همچنین هنگام پخش ویدیو یا عکس در صفحه اصلی، می‌توان از نمایشگر دوم در نقش جعبه‌ابزار ویرایشگر بهره برد. LG WING به کیت LG Creator هم مجهز شده که شامل راهکارهای پیشرفته تصویر‌برداری همچون Timelapse Control، ضبط ASMR و Voice Bokeh است.

LG-WING-03

Gimbal Motion Camera که برای اولین بار در جهان روی یک اسمارت‌فون مورداستفاده قرارگرفته، نمایشگر دوم LG WING را به دسته ای راحت و کاربردی تبدیل می‌کند که ثبات و پایداری لازم برای ضبط ویدیوهای واضح‌تر، روان و بدون لرزش را در حالت نمایشگر افقی و استفاده یکدستی فراهم می‌آورد. درصورتی‌که دستیابی به چنین پایداری هنگام استفاده از تلفن‌های هوشمند معمولی در حالت عمودی معمولاً سخت‌تر خواهد بود. LG WING امکاناتی را در اختیار کاربر می‌گذارد که معمولاً تنها با یک gimbal واقعی ممکن به نظر می‌رسند. برای مثال در حالت Gimbal Motion Camera می‌توانید از نمایشگر دوم به‌عنوان یک دسته برای کنترل زاویه دوربین استفاده کنید یا اینکه آن را برای دست‌یابی به تصاویری با لرزش و تاری کمتر قفل کنید، از حالت follow برای ضبط ویدیوهای واضح‌تر هنگام حرکت بهره ببرید و با استفاده از حالت pan follow حرکات افقی با کمترین لرزش عمودی را تجربه کنید. یا اینکه باحالت first person view هم هنگام ضبط ویدیو حرکات پویا و ریتمیکی به تصویر اضافه کنید تا آن را واقعی‌تر جلوه دهند.

LG_WING_Navigation

سبک‌تر، اما همچنان بادوام و قابل‌اطمینان در حین استفاده

علی‌رغم استفاده از دو نمایشگر در موبایل LG WING این محصول هنوز به نسبت سبک می باشد و حمل و استفاده از آن راحت است. استفاده از مواد کامپوزیتی نازک، اما بادوام و همچنین بهره‌گیری از تکنیک‌های ویژه سوراخ‌کاری، طراحان ال‌جی را قادر ساخته تا این محصول را با وزن ۲۶۰ گرم تولید کنند. لذا LG WING نسبت به اغلب اسمارت‌فون‌های صفحه بزرگ امروزی چندان سنگین‌تر به نظر نمی‌رسد. همچنین طراحی ارگونومیک این ابزار باعث شده تا در دست گرفتن آن در حالت Basic یا Swivel بدون استرس و راحت باشد.

مهندسان LG WING توجه ویژه‌ای به قطعات متحرک این موبایل داشته‌اند تا از دوام و پایداری آن‌ها کاملاً مطمئن شوند. هنگامی‌که مشغول سلفی گرفتن هستید، در صورت سقوط موبایل، شتاب سنج سریعاً این تغییر را تشخیص داده و در لحظه دوربین آسانسوری را داخل بدنه جمع می‌کند تا جلوی هرگونه آسیبی را بگیرد. به‌عنوان نمونه‌ای دیگر از کیفیت مهندسی این موبایل می‌توان به استفاده از ماژول لولای مجهز به ضربه گیر هیدرولیک اشاره کرد که هنگام چرخاندن صفحه اصلی، فشار روی سازوکار چرخشی دستگاه را به حداقل می‌رساند. در بخش پشتی نمایشگر اصلی هم از پلی اکسی متیلن ترموپلاستیک استفاده‌شده تا کاربر چرخشی روان‌تر را تجربه کرده و از خش افتادن صفحه‌نمایش دوم جلوگیری شود. مکانیسم لولا در LG WING تا بیش از ۲۰۰ هزار چرخش تست‌شده و کاملاً قابل‌اطمینان خواهد بود.

LG_WING_Hydraulic-Damper

برای تأمین انتظارات مصرف‌کنندگان در خصوص اینترنت ۵G هم مهندسان ال‌جی در LG WING از پلتفرم موبایل Qualcomm Snapdragon 765G 5G به همراه مودم Snapdragon X52 5G Modem-RF System استفاده کرده‌اند. این اولین پلتفرم موبایل شرکت Qualcomm است که پردازنده اجرایی را با سیستم ۵G Modem-RF ادغام نموده تا بهترین عملکرد هوش مصنوعی، امکان ارتباطی ۵G با سرعتی برق‌آسا و قابلیت‌های هوشمند چند دوربینی را با بهترین وضعیت مصرف باتری همراه سازد. به لطف قابلیت Snapdragon Elite Gaming شرکت Qualcomm، اسمارت‌فون LG WING برای گیمرها تجربه محیطی واقعاً بی‌همتایی را بازمان پاسخگویی آنی، گرافیک‌های سینمایی و کیفیت صدایی شگفت‌انگیز همراه نموده است.

Tran معاون ارشد و مدیر داخلی واحد گوشی‌های موبایل شرکت Qualcomm Technologies, Inc می‌گوید: «به مناسبت رونمایی LG WING به‌تمامی تیم طراحی ال‌جی تبریک می‌گویم. آن‌ها یک ابزار واقعاً مبتکرانه ساخته‌اند که از Snapdragon 765G 5G Mobile Platform نیرو گرفته و آن را می‌توان خلاصه فضائل چشم‌انداز ال‌جی در پروژه جدید Explorer دانست. Qualcomm Technologies در یک همکاری فعالانه و نزدیک با LG Mobile به دنبال راه‌کارهایی برای بهینه‌سازی عملکرد محصولات Explorer Project است و تجربیات جدید و متفاوتی را برای کاربر خلق خواهد نمود.»

LG_WING_Side-View

Morris Morris Lee رئیس شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی می‌گوید: «LG WING طلایه‌دار عصر جدید اکتشافات موبایلی و شروعی مهیج برای پروژه مبتکرانه Explorer است. این ابزار خلاقانه کاملاً متفاوت از هر محصول دیگری در دنیای امروز بوده و قرار است وضع موجود صنعت را به چالش کشیده و تجربیات جدید موبایلی را برای مصرف‌کنندگانی فراهم آورد که با ذهن باز به دنبال راه‌های جدیدی در تفکر کاربری اسمارت‌فون هستند.»

WING از ماه آینده میلادی در کره جنوبی روانه بازار خواهد شد و پس‌ازآن وارد بازارهای هدف اروپا و آمریکای شمالی می‌شود.

LG-WING-02

مصرف‌کنندگان مشتاق برای تجربه شخصی LG WING می‌توانند به سایت https://lgwing.me/DiscovertheUnexplored

مراجعه کنند. توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان علاقه‌مند هم برای آموزش چگونگی خلق اپلیکیشن‌های منحصربه‌فرد برای LG WING به آدرس http://mobile.developer.lge.com مراجعه کنند.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید