۲۸ آبان ۱۴۰۱

همکاری Shutterstock و ال‌جی برای تولید عکس مبتنی بر هوش مصنوعی

سرویس Shutterstock و ال‌جی برای تولید عکس مبتنی بر هوش مصنوعی در ابزار تبدیل متن به تصویر و تصویر به متن با هم مشارکت می‌کنند.

سرویس تصویر Shutterstock و بخش تحقیقات هوش مصنوعی ال‌جی (LG AI Research) با یکدیگر همکاری می‌کنند تا موتور رسانه مصنوعی ال‌جی مبتنی بر هوش مصنوعی را تعبیه کنند. این موتور می‌تواند اعلان‌های متنی را به تصویر تبدیل کرده و توصیف متنی برای تصاویر ارسالی تولید کند.

کاربران Shutterstock می‌توانند در سال آینده منتظر چند ویژگی جدید در این پلتفرم باشند. مدل هوش مصنوعی LG AI Research بر روی میلیون‌ها تصویر و ابرداده شاتراستاک آموزش داده خواهد شد. این پلتفرم یک تولید کننده متن به تصویر ارائه می‌دهد که می‌تواند با استفاده از آن آموزش، درخواست‌ها را به تصاویر تبدیل کند. کاربران می‌توانند راه دیگری را انتخاب کنند و تصاویری را ارسال کنند که فناوری EXAONE متعلق به LG AI Research به توضیحات متنی با کلمات کلیدی و برچسب‌ها تبدیل می‌شود تا جستجوهای مبتنی بر شرح برای این نوع تصاویر را سرعت بخشد.

آن دسته از مشارکت‌کنندگانی که تصاویرشان در آموزش گنجانده شده است، از صندوق مشارکت‌کننده Shutterstock مبلغی دریافت خواهند کرد. علاوه بر این، زمانی که کاربر هر محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کرده، مجوز می‌دهد و برای آنها در دسترس است، درخواست‌های مبتنی بر متن را به تصاویر تبدیل می‌کند و مبلغی به آنها پرداخت می‌شود.

به مشارکت‌کنندگانی که از آثارشان برای آموزش این مدل استفاده شده است، از طریق صندوق مشارکتی شاتراستاک کارمزد پرداخت می‌شود. همچنین هر زمان که محتوای تولیدی جدیدی که از IP آنها استفاده می‌کند توسط مشتریان ایجاد و مجوز داده شود، نیز کارمزد دریافت خواهند کرد. شاتراستاک در نظرسنجی‌ خود از علاقه دو سوم کاربران خود به هوش مصنوعی مولد به عنوان دلیلی برای پیگیری این پروژه صحبت کرد.

توافق Shutterstock و ال‌جی از این جهت قابل توجه است که Getty Images رسما ممنوع شد و شروع به حذف تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی از سرورهای خود کرد.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید