۰۴ بهمن ۱۴۰۱

وب سایت زومیت: ال‌جی دوربین پریسکوپی با بزرگ‌نمایی بدون افت کیفیت ۴ تا ۹ برابری معرفی کرد

دوربین جدید ال جی که برای گوشی‌های اندرویدی پرچمدار معرفی شده است مکانیزم پریسکوپی دارد و بزرگ‌نمایی بدون افت کیفیت ارائه می‌دهد.

با وجود خروج رسمی ال‌جی از بازار موبایل، این شرکت از طریق یکی از زیرشاخه‌هایش به نام LG Innotek همچنان نقش مهمی در گوشی‌های هوشمند امروزی ایفا می‌کند. شرکت LG Innotek یکی از اصلی‌ترین تأمین‌کنندگان ماژول دوربین گوشی است. ال‌جی دوربین تله‌فوتوی جدیدی به نمایش گذاشته است که بزرگ‌نمایی اپتیکال (بدون افت کیفیت) ارائه می‌دهد. این شرکت در همکاری با کوالکام قصد دارد دوربین جدیدش را وارد گوشی‌های اندرویدی رده‌بالای مجهز به Snapdragon 8 Gen 2 کند.

اکثر گوشی‌های هوشمند برای بزرگ‌نمایی به کراپ دیجیتالی اتکا می‌کنند و در نتیجه‌ی استفاده از این سیستم، کیفیت عکس پایین می‌آید؛ اما به‌گزارش وب سایت ورج، دوربین جدید ال‌جی همچون دوربین‌های DSLR مجهزبه لنز متحرک است؛ استفاده از لنز متحرک باعث حفظ جزئیات تصویر می‌شود.

دوربین جدید ال‌جی مجهزبه لنزی با مکانیزم پریسکوپی است. استفاده از لنز پریسکوپی از افزایش بیش از حد ضخامت جلوگیری می‌کند. نتیجه‌ی کار لنزی است که بزرگ‌نمایی ۴ تا ۹ برابری بدون افت کیفیت را ارائه می‌دهد.

سونی تنها تولیدکننده‌ی بزرگ دوربین است که دسترسی به بزرگ‌نمایی اپتیکال واقعی را در گوشی‌های هوشمند ممکن کرده؛ اوپو نیز روی دوربینی با عملکرد مشابه کار می‌کند. لنز استفاده‌شده در گوشی Xperia 1 IV که بزرگ‌نمایی ۳٫۵ تا ۵٫۲ برابری ارائه می‌دهد؛ قاب تصویری معادل لنز ۱۲۵-۸۵ میلی‌متری ایجاد می‌کند.

لنز جدید ال‌جی از سیستم لرزش‌گیر اپتیکال (OIS) نیز پشتیبانی می‌کند. به گفته‌ی ال‌جی، ماژول جدید این شرکت از یک عملگر کوچک و بسیار دقیق بهره می‌برد که المان‌های لنز را در مقیاس یک میکرون، برای بزرگ‌نمایی جابه‌جا می‌کند. ال‌جی می‌گوید محصول جدیدش به شرکت‌ها امکان می‌دهد لنزهای کمتری در پنل پشتی گوشی استفاده کنند. به‌جای استفاده از یک لنز با بزرگ‌نمایی چهار برابری و یک لنز با بزرگ‌نمایی ۹ برابری، می‌توان صرفا از لنز جدید ال‌جی استفاده کرد.

منبع: وب سایت زومیت

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید