۳۰ بهمن ۱۴۰۱

گسترش همکاری ال‌جی با کوالکام برای توسعه فناوری خودران خودروها

ال‌جی در سال‌های اخیر به شدت در حال گسترش فعالیت خود به سمت خودروسازی بوده و حالا به سمت توسعه فناوری خودران خودروها گام برداشته است.

ال‌جی الکترونیکس (LG Electronics) به دنبال آن است تا همکاری خودش با شرکت آمریکایی کوالکام (Qualcomm Technology) را گسترش بدهد تا بتوانند همکاری بیشتری در زمینه توسعه سیستم‌های پیشرفته کمک راننده یا به صورت اختصار ADAS و همچنین فناوری خودروهای خودران (AV) داشته باشند.

شرکت ال‌جی الکترونیکس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در جهان به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر به شدت در حال گسترش حضورش در صنعت خودروسازی بوده است. در همین راستا نیز این شرکت هفته گذشته اعلام کرده بود که به دنبال آن است تا در سال ۲۰۲۳ میلادی درآمد خودش از بازار خودرو را ۲۰ درصد افزایش بدهد و به ۱۰.۳ تریلیون وون کره جنوبی معادل ۸.۱ میلیارد دلار برساند.

بزرگترین فعالیت‌های شرکت ال‌جی در زمینه خودروسازی شامل شرکت اتریشی تولیدکننده روشنایی ZKW Group می‌شود که در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط شرکت ال‌جی خریداری شد. شرکت LG Magna e-Powertrain Company نیز سرمایه‌گذاری مشترک ال‌جی با تامین‌کننده کانادایی مگنا اینترنشنال در زمینه پیشرانه خودروهای الکتریکی به شمار می‌رود.

این در حالی است که شرکت ال‌جی شامل تعدادی از شرکت‌های بزرگ و زیرمجموعه می‌شود که در زنجیره قطعات خودرو دخیل هستند و از جمله آن‌ها می‌توان به تولیدکننده باتری‌های برقی راهکار انرژی ال‌جی (LG Energy Solution)، ال‌جی کمیکال (LG Chem)، ال‌جی دیسپلی (LG Display) و ال‌جی اینوتک (LG Innotek) اشاره کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که یون سئوک هیون مدیر بخش راهکارهای قطعات خودرو ال‌جی الکترونیکس اخیرا با جیم کتی مدیر ارشد تجاری کوالکام در سئول ملاقات کردند تا در مورد راه‌های گسترش همکاری در زمینه رانندگی خودران و ADAS صحبت کنند. ال‌جی و کوالکام مدت‌ها است که در بخش‌های مختلفی همچون سیستم اطلاعات سرگرمی داخلی خودروها و همچنین پلتفرم‌های اتصال 5G با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید