۰۷ اسفند ۱۴۰۱

محصولات و خدمات ال‌جی در اختیار زلزله‌زدگان ترکیه

ال‌جی به دنبال زلزله ترکیه و سوریه، محصولات و خدمات خودش را در اختیار زلزله‌زدگان قرار داده و در اقامتگاه‌های موقت آنجا، ماشین لباس‌شویی و خشک‌کن نصب کرده و علاوه بر این، حمایت خودش برای بازسازی زیرساخت‌ها همچون مدارس را ارائه کرده است.

مدیریت ارشد ال‌جی الکترونیکس (LG) برای کمک به ساکنان زلزله‌زده ترکیه دست به دست هم داده‌اند. «مدیریت کار» اصطلاح منحصربه‌فردی برای شرکت ال‌جی الکترونیکس به شمار می‌رود که هر سمت با ایفای نقش خودش بر اساس احترام و اعتماد متقابل، کار را پیش می‌برد. همین اصطلاح در تلاش ال‌جی به خدمت‌رسانی به مردم به چشم می‌خورد.

ال‌جی الکترونیکس حدود ۱۲۰ ماشین لباس‌شویی و خشک‌کن در هشت اقامتگاه موقت نصب کرده تا آسیب‌دیدگان از این فاجعه طبیعی در ترکیه، از جمله مردم مرسین در منطقه جنوب مرکزی و تارسوس در جنوب شرقی بتوانند از این امکانات بهره ببرند. این امکانات به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده شده تا آن‌ها بتوانند لباس‌های خودشان را به راحتی تمیز کنند. مهندسین خدمات ال‌جی نیز در همان محل حاضر هستند و کمک‌های ضروری را ارائه می‌دهند.

از اواخر ماه جاری میلادی نیز مرکز خدمات سیار در پنج شهر با بیشترین آسیب از زلزله فعالیت خودشان را شروع خواهند کرد. هر روزه، یک خودروی خدمات سیار در داخل این پنج شهر می‌چرخند و لوازم خانگی آسیب دیده را جمع‌آوری و به نزدیک‌ترین مرکز خدمات می‌برند تا آن‌ها را تعمیر کرده و با مشتریان باز گرداند. در راستای همدردی با آسیب دیدگان نیز شعار «ما با هم از این روزهای سخت عبور می‌کنیم» نیز روی این خودروهای خدمات سیار دیده می‌شود.

اتحادیه کارگران ال‌جی الکترونیکس همچنین از صندوق مسئولیت اجتماعی اتحادیه که به اختصار به نام USR شناخته می‌شود و با کمک‌های داوطلبانه اعضا شکل گرفته،‌ استفاده خواهد کرد تا به ساخت و بازسازی زیرساخت‌هایی همچون مدارس در مناطق آسیب دیده کمک کنند. این صندوق نه تنها مبتنی بر فعالیت‌های صنفی شفاف و اخلاقی است بلکه در راستای حقوق و منافع اعضای اتحادیه است و مسئولیت کلی اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی نیز دارد.

از سال ۲۰۱۰ میلادی، اتحادیه کارگران ال‌جی الکترونیکس در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خودش فعالیت‌های مختلفی را در داخل کره جنوبی و همچنین دیگر کشورها به انجام رسانده که از جمله آن‌ها می‌توان به تهیه یونیفرم‌های مدرسه برای خانواده‌های کم بزاعت، حمایت از کهنه سربازهای جنگ اتیوپی و همچنین حمایت از پناهندگان اوکراینی اشاره کرد.

همه این موارد در حالی است که کمک‌های مالی همچنان از سوی کارکنان شرکت ال‌جی الکترونیکس ادامه دارد. از طریق صندوق مشارکت اجتماعی اجرایی، کارکنان و مدیران شرکت مایحتاج روزانه همچون پتو،‌کیسه خوب، لباس، محصولات پاک‌کننده، ماسک و پوشک را به زلزله‌زدگان اهدا می‌کنند. از سوی دیگر، شرکت ال‌جی در حال تحویل اقلام امدادی همچون ژنراتور و چراغ قوه است.

قبل از این نیز شرکت ال‌جی یک میلیون دلار کمک مالی را به صلیب سرخ کره برای کمک به خسارت‌های ناشی از زلزله و حمایت از آسیب دیدگان ارائه کرده بود. شرکت تابعه ال‌جی در ترکیه نیز از طریق بنیادی امدادی و غیرانتقاعی به نام مردم آناتولی برای صلح (AHBAP) کمک مالی جداگانه‌ای را به قربانیان زلزله اهدا کرده است.

۱ نظر

حسین ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ پاسخ

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، ال‌جی الکترونیکس و اتحادیه کارگری آن در کره جنوبی نیروهای خود را برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق آسیب‌دیده در زلزله ویرانگر اخیر به ترکیه فرستادند.

در حال حاضر ال‌جی برای افرادی که خانه‌های خود را در زلزله از دست داده‌اند تسهیلات لباسشویی رایگان فراهم کرده است. ال‌جی تقریباً ۱۲۰ ماشین لباسشویی و خشک‌کن در ۸ منطقه مختلف اسکان موقت آوارگان در ترکیه شامل استان‌های جنوبی و جنوب شرقی Mersin و Taurus نصب نموده است. مهندسین خدمات ال‌جی نیز برای ارائه پشتیبانی‌های فنی مورد نیاز در این مکان‌ها حضور خواهند داشت.

ال‌جی مراکز خدماتی موقتی را نیز در پنج شهر مختلف در مناطق آسیب‌دیده برپا کرده است. خودروهای مراکز خدماتی لوازم خانگی شکسته و آسیب‌دیده را جمع‌آوری کرده و برای تعمیر به مراکز خدماتی می‌برند و پس از تعمیر آن‌ها را به خانه‌های مالکانشان بازمی‌گردانند.

ال‌جی پیوسته کالاهای اهدایی از طرف مدیران و کارکنان خود برای توزیع در میان شهروندان زلزله‌زده و نیازمند ترکیه جمع‌آوری کرده است. ال‌جی با استفاده از صندوق مشارکت اجتماعی اجرایی و با کمک Junior Board که گروهی از نمایندگان داوطلب از کارکنان این شرکت هستند، اقلام ضروری مانند پتو، کیسه خواب، البسه، محصولات بهداشتی، ماسک و پوشک و همچنین اقلام امدادی از قبیل ژنراتور و چراغ قوه را تأمین خواهد کرد.

همچنین، اتحادیه کارگری ال‌جی از صندوق مسئولیت اجتماعی اتحادیه (USR) نیز برای کمک به خرید اقلام و مواد لازم برای بازسازی زیرساخت‌ها در مناطق آسیب‌دیده استفاده خواهد کرد. از سال ۲۰۱۰ تا کنون اتحادیه کارگران ال‌جی در مجموعه‌ای از فعالیت‌های اجتماعی و زیست‌محیطی در کره جنوبی و سراسر جهان از قبیل خرید یونیفرم مدرسه برای کودکان محروم، حمایت از جانبازان جنگ کره و اتیوپی و تأمین مالی برنامه‌های امدادرسانی مربوط به پناهندگان اوکراینی شرکت کرده است.

ال‌جی همچنین مبلغ یک میلیون دلار به صلیب سرخ کره برای کمک به تلاش‌های امدادی در ترکیه اهدا کرده است و شرکت زیرمجموعه ال‌جی در ترکیه نیز مبلغ جداگانه‌ای را از طریق انجمن Ahbap که یک سازمان غیر انتفاعی محلی است اهدا نموده است.

نظر دهید