۲۳ آبان ۱۴۰۲

همکاری ال‌جی با صلیب سرخ کنیا برای اهدای خون

ال‌جی شهروند شرکتی جهانی است که همیشه سعی می‌کند تا سهم خودش در ایجاد زندگی بهتر برای همه افراد را انجام بدهد. در راستای این مأموریت نیز این شرکت در سال ۲۰۰۴ میلادی قراردادی را با صلیب سرخ کره امضا کرد و از آن زمان نیز تاکنون به‌صورت سالانه کمپین‌های اهدای خون را برگزار می‌کند. در حالی که این طرح توسط دفتر مرکزی ال‌جی در کره جنوبی راه‌اندازی شده اما این ابتکار عملاً توسط دیگر دفاتر ال‌جی در سراسر جهان نیز پیگیری می‌شود.

در کنیا، ال‌جی شرق آفریقا با همکاری با انجمن صلیب سرخ کنیا (KRCS) و سازمان بافت و پیوند کنیا (KTTA) طرحی را به اجرا در آوردند تا بتوانند کمبود خون در کنیا را جبران کنند. این طرح که Life’s Good Blood Drive نام دارد، اخیراً در فروشگاه‌های تجاری کنریل تاورز و ادلایف پلازای ال‌جی برگزار شده و با موفقیت نیز ۱۲۱ بسته خون جمع‌آوری شده است.

این همکاری یک باره به‌عنوان راهکاری برای رفع فوری کمبود خون در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و همچنین برای موارد اضطراری و اقدامات جراحی عمل کرد. علاوه بر این، این طرح تعهد ال‌جی به گسترش وعده برند «زندگی خوب است» از طریق بهبود کیفیت زندگی از طریق ابتکارات و طرح‌های مسئولیت اجتماعی را نشان داده است.

طرح Life’s Good Blood Drive ۵۰۰ کارمند ال‌جی و داوطلب KTTA و KRCS را هدف قرار داده بود که همگی در کنار هم کار می‌کردند تا اهدای خون عمومی را تسهیل کنند و ذخایر خون ملی این کشور را تقویت کنند. ۱۲۱ اهداکننده با کمال میل و رضایت خود تاریخچه مختصری از سلامت خود را قبل از فرایند ۱۰ دقیقه‌ای اهدای خون ارائه کردند و پس از اهدای خون نیز ۱۵ دقیقه را به ریکاوری و استراحت مشغول بودند. خون جمع‌آوری شده نیز سپس مورد آزمایش قرار گرفت و به بانک ملی خون فرستاده شد و اهداکنندگان نیز کارت اهدای خون خود را یک هفته بعد دریافت کردند.

اهدای خون علاوه بر اینکه باعث کاهش کمبود خون مورد نیاز می‌شود بلکه اهمیت و مزایای اهدای خون را به کارکنان ال‌جی گوشزد می‌کند. سازمان KRCS نقش مهمی در انجام استخدام و برنامه‌ریزی فعالیت کلی ایفا کرد و در این در حالی است که سازمان KTTA نیز به‌عنوان یک نهاد دولتی از ایمنی خون اهدایی از جمله انتقال آن به بانک خون برای غربالگری قبل از پخش به بیمارستان‌ها اطمینان حاصل کرده است. ال‌جی شرق آفریقا با فراهم کردن مکان‌های در دسترس، سازماندهی مراسم اهدای خون و تشویق کارمندان به اهدای خون، مشارکت فعالی در این طرح داشته است.

پایان موفقیت‌آمیز این اقدام اهدایی و جمع‌آوری خون سالم نه‌تنها به رفع کمبودهای فوری و بحرانی موجود در مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‌ها کمک کرده بلکه با ایجاد امید دوباره برای بیمارانی که در حال مبارزه برای زندگی هستند، راه نجاتی در موارد اضطراری و جراحی به شمار می‌رود.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید