۱۸ شهریور ۱۴۰۰

استفاده از بیش از نیم‌میلیون تن پلاستیک بازیافتی توسط ال‌جی

استفاده از پلاستیک‌های ساخته شده از مواد بازیافتی پس از مصرف مشتری تا ده برابر افزایش می‌یابد

ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) در تلاش مشترک برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در زنجیره ارزش، امروز، هدف خود را استفاده از تقریباً 600 هزارتن پلاستیک بازیافتی تا سال 2030 اعلام کرد. این هدف بخشی از ابتکار بزرگ ال‌جی برای ایجاد یک اکوسیستم پس گرفتن زباله‌های الکترونیکی و افزایش استفاده از مواد بازیافتی پس از مصرف (PCR) در لوازم الکترونیکی مصرفی و محصولات لوازم خانگی است.

در سال 2020، ال‌جی تقریباً 20 هزارتن پلاستیک بازیافتی در محصولات خود استفاده کرد و قصد دارد تا سال 2025 این مقدار را بیش از ده برابر افزایش دهد. با این که پلاستیک بازیافتی در حال حاضر در تلویزیون های ال‌جی، مانیتورهای رایانه، بلندگوها، ماشین‌های لباسشویی، یخچال‌ها و کولرها استفاده می‌شود، ال‌جی استفاده از پلاستیک بازیافتی را به نمای بیرونی محصولات خود نیز گسترش می‌دهد. ال‌جی علاوه بر استفاده بیشتر از پلاستیک بازیافتی، استفاده از پلاستیک بکر را نیز در طول فعالیت خود کاهش می‌دهد. امسال، 18 مدل تلویزیون OLED با استفاده از پلاستیک کمتر بکر تولید می‌شود، که از 14 مدل در سال 2020 افزایش یافته است؛ بنابراین، تا 10 هزار تن پلاستیک کاهش می‌یابد.

ال‌جی همچنین میزان پسماند الکترونیکی مورد نیاز خود را از رقم 4.5 میلیون تن در سال 2006 به بیش از 8 میلیون تن در سال 2030 افزایش می‌دهد که 3.07 میلیون تن آن تا پایان سال 2020 جمع‌آوری شده است. ال‌جی در حال انجام اقداماتی برای پس گرفتن و بازیافت زباله‌های الکترونیک در 52 کشور است. در کره جنوبی، مرکز بازیافت LG Chilseo، که در سال 2001 افتتاح شد، نه تنها زباله‌های الکترونیکی را پس می‌گیرد، بلکه قطعات جدیدی را از پلاستیک بازیافت شده تولید می‌کند و این قطعات را برای استفاده در محصولات جدید مانند یخچال و فریزر به کارخانه لوازم خانگی ال‌جی در نزدیکی می‌فرستد.

ال‌جی تلاش خود را بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در کل چرخه عمر محصول، از تولید و حمل و نقل تا استفاده و دفع، متمرکز کرده است. شرکت مادر ال‌جی، به عنوان یکی از اجزای کلیدی اهداف مدیریت پایدار، در ماه ژوئن با وزارت محیط زیست کره و گروه‌های مدنی محلی برای اجرای مدیریت بدون پلاستیک در محوطه اصلی تحقیق و توسعه خود، LG Sciencepark، توافق کرد.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید