۰۳ خرداد ۱۴۰۲

ال‌جی در ساخت شهری خودکفا از انرژی مشارکت می‌کند

ال‌جی الکترونیکس با استفاده از برنامه LG ThinQ در ساخت یک شهر خودکفا از انرژی در ناجو در استان جئولانام-دو کره جنوبی مشارکت می‌کند. این دومین بار است که ال‌جی الکترونیکس با یک دولت محلی در زمینه کاهش مصرف انرژی همکاری می‌کند.

در سمیناری در مقر KEPCO در شهر ناجو، ال‌جی الکترونیکس تصمیم گرفت در ایجاد ریزشبکه دره انرژی (Energy Valley Microgrid) همکاری داشته باشد که یک شهر نوآورانه در گوانگجو و جئونام خواهد بود. این سمینار به میزبانی شرکت برق کره برگزار شده بود و در آن، چندین بازیگر، شرکت‌های دولتی و دانشگاهی و غیره حضور داشتند. (ریزشبکه نیز یک شبکه برق مستقل در مقیاس کوچک است که از طریق همگرایی منابع انرژی تجدیدپذیر و سیستم‌های ذخیره انرژی (ESS) از نظر انرژی می‌تواند خودکفا شود.)

پروژه ایجاد Energy Valley MG زیرساخت‌ها مناسب برای این منطقه در تولید، ذخیره و عرضه انرژی سازگار با محیط زیست همچون انرژی خورشید، هیدروژنی و انرژی‌های تجدیدپذیر را فراهم می‌آورد و همچنین تعادل تقاضا و عرضه را با استفاده از داده‌ها ترویج می‌کند و مدل‌های جدید را برای کسب و کارها فراهم می‌آورد.

ال‌جی الکترونیکس با استفاده از برنامه LG ThinQ، سرویس Auto-DR (پاسخ به تقاضا) را در برخی از مجتمع‌های آپارتمانی بیتگارام دونگ در ناجو فراهم آورده تا بهره‌وری انرژی را با استفاده از داده‌های برق بهبود ببخشد. این سرویس برنامه‌ای است که کاهش مصرف برق را در زمان‌های خاص با مصرف برق بالا توصیه می‌کند و در صورت مشارکت نیز مشوق‌هایی را ارائه می‌دهد. در گذشته، نرخ مشارکت DR و صرفه‌جویی در انرژی بالا نبود چراکه مصرف‌کننده‌ها مجبور بودند تا کارهایی همچون خاموش کردن محصولات الکترونیکی را خودشان انجام بدهند.

سرویس Auto-DR ارائه شده توسط ال‌جی الکترونیکس یک سرویس کنترل خودکار لوازم خانگی است که با اطلاعات پاسخ به تقاضای منطقه‌ای مرتبط است. این کار می‌تواند نگرانی مصرف‌کننده‌ها را کمتر کند و صرفه‌جویی انرژی را افزایش بدهد. هنگامی که زمان کاهش مصرف برق توصیه شده فرا می‌رسد، برنامه LG ThinQ به‌صورت خودکار دمای تنظیم شده تهویه مطبوع را تنظیم می‌کند تا با تغییر حالت کار این محصول، مصرف انرژی کاهش پیدا کند.

علاوه بر این، ال‌جی الکترونیکس «سرویس نظارت بر انرژی خانه من» را در آپارتمان‌های موردنظر پیاده‌سازی می‌کند که اطلاعاتی درباره مصرف انرژی لوازم خانگی، نرخ برق و اعلان‌های قبلی برای بخش‌های پرمصرف را ارائه می‌دهد. پیش از این، این خدمات تنها به مشتریانی ارائه می‌شد که قبض برق خود را به‌صورت مستقیم به KEPCO پرداخت می‌کردند.

ال‌جی الکترونیکس همچنین قصد دارد «سرویس صرفه‎‌جویی انرژی مرتبط با لوازم خانگی» را معرفی کند که مقدار کاهش انرژی و مقدار صرفه‌جویی شده را به‌صورت بلادرنگ بررسی می‌کند و در صورت کاهش مصرف برق، مشوق‌هایی را ارائه می‌کند. جئونگ کی هیئون معاون رئیس مرکز تجاری پلتفرم ال‌جی الکترونیکس اظهار داشته:

«ال‌جی الکترونیکس به تلاش‌های خود برای ارائه یک تجربه متمایز به مشتریان از نظر صرفه‌جویی در مصرف انرژی با خدمات مختلف ارائه شده در اپلیکیشن LG ThinQ ادامه خواهد داد.»

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید