۱۶ خرداد ۱۴۰۱

سفر ال‌جی به سوی «زندگی بهتر برای همه»

پنجم ژوئن، جشن سالانه روز جهانی محیط زیست بود؛ فرصتی برای تمرکز بر آنچه هر یک از ما می‌توانیم برای حفظ دنیای طبیعی برای نسل‌های آینده انجام دهیم.

ال‌جی که کاملاً به این هدف اختصاص داده شده است، تلاش می‌کند تا با مبارزه با تغییرات آب و هوا، تسهیل اقتصادهای دایره‌ای و دستیابی به بهره‌وری انرژی، محیطی بهتر را برای رشد همه زندگی ایجاد کند.

پیامی الهام بخش درباره تغییرات آب و هوایی

بیلبورد دیجیتالی نمادین ال‌جی با وضوح بالا در میدان تایمز شهر نیویورک یکی از معدود صفحه‌های نمایش در جهان است که روزانه صدها هزار رهگذر دیده می‌شوند.

ال‌جی با استفاده از این کانال‌های تاثیرگذار برای روز جهانی محیط‌زیست امسال، یک فیلم کوتاه تکان‌دهنده ارائه کرد که خواستار اقدام متحد برای #OnlyOneEarth بود. این فیلم که از دوم ژوئن روی پرده می‌رود، به بسیاری از چالش‌های محیطی مبرمی که دنیای امروز ما با آن روبه‌رو است، از جمله تغییرات آب و هوایی، اشاره می‌کند. علاوه بر این، متوالی از مجموعه‌های محیطی ال‌جی است که پس از یک تولید سه بعدی که در اوایل سال جاری بر روی بیلبورد در میدان تایمز نیویورک پخش شد.

ال‌جی که بیشتر به الهام گرفتن از طریق عمل و نه گفتار تمایل دارد، تلاش‌های ملموسی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی انجام می‌دهد. ال‌جی برای دستیابی به تعهد صفر کربن 2030 خود که در سال 2019 تأسیس شد، گام‌های راهبردی برای مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) در کل فرآیند تولید از تولید تا استفاده تا سال 2030 برمی‌دارد.

نمایشگاه CES 2022 فرصت دیگری بود که در آن تلاش‌های ال‌جی برای کاهش اثرات منفی آب و هوا در کانون توجه قرار گرفت. ال‌جی به‌عنوان یک مدافع بزرگ برای فرآیندهای بازیافت که ما را یک قدم به جامعه کربن صفر نزدیک‌تر می‌کند، مطمئن شد که غرفه CES خود را کاملاً از تخته‌های تخته‌ای بازیافتی (OSB) ساخته است. در طول ساخت آن از هیچ چسب، رنگ یا لاک استفاده نشد و طراحی ساده آن به ساده‌تر شدن فرآیند بازیافت در زمان بسته‌بندی کمک کرد.

گام برداشتن برای اقتصاد دورانی

اقتصاد دورانی یک سیستم تولید و مصرف شامل فرآیندهای استفاده مجدد و بازیافت مواد موجود است. ال‌جی از طریق تعهد به استفاده از مجموع 600000 تن پلاستیک بازیافتی از سال 2021 تا 2030، قصد دارد بازیافت با کیفیت بالا را افزایش دهد و در نتیجه به سمت اقتصاد دورانی در صنعت الکترونیک سوق دهد.

مرکز بازیافت ال‌جی یا LG Chilseo Recycling Center (CRC) در کره جنوبی به خوبی تعهد ال‌جی به منابع و فرآیندهای بازیافت بهتر را نشان می‌دهد. این مرکز از زمان تأسیس در آگوست 2001، با جمع‌آوری زباله‌های الکترونیکی در پایان چرخه عمر محصول، استفاده مجدد از پلاستیک بازیافتی برای تولید اجزای جدید و ارسال قطعات به کارخانه لوازم خانگی این شرکت در نزدیکی آن برای استفاده در محصولات جدید، ابتکار زباله‌های الکترونیکی ال‌جی را رهبری کرد.

ال‌جی با به کارگیری شیوه‌های بازیافت خود در فعالیت‌های CSR گسترده‌تر، سالانه چهارصد جعبه که قبلاً برای بسته‌بندی وسایل بزرگ استفاده می‌شد، به «برنامه غنی‌سازی رفتار حیوانات» که در پارک بزرگ سئول واقع در کره اجرا می‌شود، اهدا می‌کند. جعبه‌های محکم و بزرگ، منبع سرگرمی بزرگی برای حیوانات باغ‌وحش ساکن پارک است و اثرات زیست‌محیطی ناشی از زباله‌های اضافی را به حداقل می‌رساند که یک برد-برد برای همه به شمار می‌رود.

ال‌جی با هدف تقویت چرخش در صنعت مربوطه شرکت و گسترش نفوذ آن، سال گذشته کمپین “زندگی دوم” یا “Second Life” campaign خود را در ایالات متحده راه‌اندازی کرد. مسابقه سراسری پوشاک با موفقیت زندگی دوم را به بیش از 5000 پوند لباسی که به آرامی استفاده شده بود، بخشید.

مشارکت برای آینده‌ای با انرژی کارآمد

ارائه محصولاتی که مطابق با آخرین استانداردهای انرژی و محیط زیست باشند، بخش مهمی از ابتکار زیست محیطی ال جی است. مشارکت با ENERGY STAR به گسترش پیشنهادات این شرکت کمک کرده است.

ال‌جی از سال 2012 شریک برنامه ENERGY STAR بوده است. این برنامه که مشترکاً توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و وزارت انرژی برای ارتقای بهره‌وری انرژی تأسیس شده است، اطلاعات دقیق مصرف انرژی را برای طیف گسترده‌ای از محصولات و دستگاه‌ها ارائه می‌دهد. تعهد این شرکت به تولید نوآوری‌های کارآمد انرژی نه تنها برای مصرف‌کنندگان، بلکه برای محیط زیست نیز مفید است.

در جوایز ENERGY STAR 2022، ال‌جی هر دو جایزه تعالی پایدار و جایزه فناوری نوظهور را به خاطر تعهد خود به بهره‌وری انرژی و کاهش ردپای کربن دریافت کرد.

ال‌جی، از طریق کمپین های اصلی، افزایش آگاهی در مورد مسائل کلیدی و البته تعهد خود به نوآوری، به تعهد خود برای مراقبت از سیاره ما و ایجاد زندگی بهتر برای همه ادامه خواهد داد. #OnlyOneEarth.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید