۳۰ آبان ۱۴۰۱

اسپیکرهای نازک ال‌جی برای تعبیه در اتاق خودرو به شکل نامرئی

ال‌جی دیسپلی از اسپیکرهای نازکی که می‌توانند در فضای داخلی خودرو پنهان شوند، رونمایی کرد. ال‌جی می‌گوید که این بلندگو (Thin Actuator Sound Solution)  بدون افت کیفیت صدا، فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

جدیدترین گجت ال‌جی دیسپلی، بعد از پنل‌های ال‌سی‌دی با قابلیت کشسانی، یک اسپیکر فوق‌العاده نازک است که برای نصب در داخل خودرو و در عین حال با ظاهری “نامرئی” طراحی شده است. این بلندگو با همکاری یک شرکت صوتی جهانی به عنوان جایگزینی برای بلندگوهای سنتی در خودروها ساخته می‌شود.

بلندگوی ال‌جی از سیم پیچ‌های صوتی معمولی، مخروط‌ها و آهنرباهای موجود در بیشتر بلندگوها اجتناب کرده و در عوض از فناوری محرک فیلم استفاده می‌کند. به گفته ال‌جی، این اسپیکر می‌تواند پانل‌های نمایشگر و مواد مختلف داخل بدنه خودرو را به لرزه درآورد تا “تجربه صدای غوطه‌ورکننده غنی و سه بعدی” را ایجاد کند.

به دلیل ابعاد کوچک پانل‌ها (5.9 در 3.5 اینچ و ضخامت فقط یک دهم اینچ) و وزن حدود 40 گرم، می‌توان آنها را در داخل قطعات داخلی خودرو مانند داشبورد، آفتاب‌گیر، ستون و پشت سر پنهان کرد. به گفته ال‌جی، این کار فضاهایی را که معمولاً توسط بلندگوها اشغال می‌شود، آزاد می‌کند؛ بدون اینکه کیفیت صدا به خطر بیفتد.

البته، این بلندگو کاملاً جدید نیست، زیرا ما شاهد استفاده از پنل‌های لرزشی مشابه در تلویزیون‌های OLED خود ال‌جی بودیم. با این حال، طبق ادعاهای LG Display در مورد کیفیت صدا، فضای داخلی خودرو یک برنامه جدید با مزایای قابل توجه است.

ال‌جی قرار است این اسپیکرها را در نمایشگاه CES 2023 به نمایش بگذارد و آنها را در نیمه اول سال 2023 وارد بازار کند.

۰ نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید